Pavasarį ypač suaktyvėjus kačių lytiniam potraukiui, šeimininkai vis dažniau ryžtasi savo augintinį sterilizuoti ar kastruoti.
Išnyks smarvė
Sterilizacija ir kastracija yra naudingos tiek šeimininkui, tiek pačiam gyvūnui.
Nesterilizuotos katės ankstyvą pavasarį darosi neramios. Jų elgesys labai pasikeičia: jos nuolat garsiai kniaukia, raičiojasi žeme, tampa dirglios, dažniau šlapinasi ir tokiu būdu ieško patino, kurie „prišaukti” katės taip pat garsiai kniaukia neduodami ramybės bei žymėdami teritoriją.
Patinai šiuo laikotarpiu stengiasi pabėgti iš namų, o pabėgę gali negrįžti ištisas savaites. Pabėgę patinai veliasi į pjautynes bei kovoja su laukiniais katinais dėl teritorijos ir patelių, todėl dažnai namo grįžta sužeisti, purvini, alkani, išsekę ir į namus gali pernešti parazitų, infekciją ar ligas.
Jei patinui nepavyksta ištrūkti iš namų, tuomet jo šeimininko namai taps ta teritorija, kurią katinas ims žymėti šlapimu.
O šiuo periodu katino šlapimas įgauna ypač smarkų dvoką.
Iškastravus katiną, jis nustoja žymėti teritoriją, todėl namuose išnyks nemalonus kvapas.
Katinui nebeliks poreikio ieškotis patelės ir poruotis, augintinis nebėgs iš namų, nebus agresyvus ir todėl patirs mažiau traumų.
Sterilizuota katė tampa ramesnė, ji nebejaus poreikio poruotis ir nesusilauks palikuonių.
Įdomu tai, kad kastruoti katinai bei sterilizuotos katės gyvena ilgiau ir yra sveikesni. Ši operacija sumažina įvairių susirgimų galimybes. Dažniau serga nekastruoti gyvūnai, pavyzdžiui, gimdos, prostatos, kiaušidžių, sėklidžių uždegimu ar vėžiu.
Operacija jaunystėje
Kastracija atliekama patinams pašalinant sėklides, o sterilizacija – patelėms pašalinant kiaušides ir gimdą.
Sterilizacija yra kiek sudėtingesnė operacija nei kastracija, nes reikia prapjauti pilvą. Tačiau baimintis nėra ko. Atliekant šias operacijas yra naudojama narkozė, todėl augintinis nieko nejus.
Jei šeimininkas neplanuoja gyvūno veisti, visuomet patariama atlikti šią operaciją kačiukui esant jaunam.
Katės lytiškai subręsta kur kas anksčiau, nei daugelis žmonių mano. Jiems sunku patikėti, kad dar maži, nesuaugę kačiukai jau patys gali tapti tėvais.
Kačių augintojai tiki, kad katę reikia sterilizuoti prasidėjus pirmajai rujai. Tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Katės lytiškai subręsta 5 – 6 mėnesių, katinai – kiek vėliau.
Jei žmogus įsigijo jau suaugusį gyvūną – ne bėda. Ir vyresnio amžiaus gyvūnus galima ir kastruoti, ir sterilizuoti.
Svarbu žinoti, kad katėms ne bet kuriuo laiku leidžiama atlikti sterilizaciją. Tam visiškai netinkamas metas yra rujos laikotarpis. Tačiau jai pasibaigus operaciją atlikti galima.
Katės nutunka
Daugelis žmonių skundžiasi, jog, atlikus operaciją, jų augintinis nutuko.
Po operacijos išnykus lytiniam potraukiui, šie gyvūnai neieško poros, nekovoja dėl teritorijos, jie tampa ramesni ir todėl jų apetitas pagerėja.
Katė ėda daugiau, o šeimininkas šeria gausiau. Tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl katės po sterilizacijos ar kastracijos nutunka.
Tačiau nutukimo galima išvengti ėdalą normuojant.
Taip pat galima rinktis specialias kastruotiems gyvūnams skirtas dietas.
idomu, kaip kastracija paveiktu autoriaus potrauki meilei. nelakstytu pas mergas, igai gyventu, butu grazesnis ir maziau sirgtu.
Mano suva su dziaugsmu autoriui kastracija padarytu, nemokamai
P.Viktorai,vietoj suns isigykit katina,tada suprasit sio rasinio esme,nagi pabandykit po to rasykit.
Hmmm… Jie katina pvz iskastruoji kokiu 2 metu senumo, tai oij vaikeli laikykis jis zino kas yra morcius o jei puses metu tai viskas labai rmu ir gera siaip pastebejimas kol buvo nekastruotas irgi daug ede, kai iskastravom eda taip pat ir yra toks pat storas taigi cia kaip ir zmogui priklauso nuo biologijos