SEB BBL „Žvaigždžių dienoje” ryškiau spindėjo Baltijos žvaigždės

Latvijos sostinėje Rygoje pirmą kartą vyko SEB BBL „Žvaigždžių diena”, kurią papuošė „Baltijos žvaigždžių” – „Baltijos užsienio žvaigždžių” rungtynės.

Rezultatyviose ir efektingose rungtynėse pergalę šventė iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kilusių krepšininkų rinktinė, įveikusi iš Baltijos klubų sudarytą legionierių ekipą rezultatu 134:126.

Krepšinio veteranas, 39 metų Ainaras Bagatskis, pelnęs 23 taškus, išrinktas naudingiausiu rungtynių žaidėju.

Beje, tai ne vienintelis apdovanojimas, kuris buvo įteiktas krepšininkui – rungtynių didžiosios pertraukos metu jis nugalėjo tritaškių metimų rungtyje.

Itin rezultatyviame pirmajame kėlinyje išsiskyrė A. Bagatskis, visiems primindamas turintis taiklią ranką – tikslą pasiekė 4 tritaškiai iš penkių.

Varžybų, kuriose puolimas pranoko gynybą, pirmajame kėlinyje „Baltijos žvaigždės” žaidė rezultatyviau už legionierių sudarytą rinktinę – 46:36.

Antrajame kėlinyje visus sužavėjo efektingas D. Lavrinovičiaus dėjimas po puikaus J. Blumo perdavimo.

Netrukus D. Lavrinovičius „įsūdė” tritaškį – rimta paraiška į naudingiausio žaidėjo prizą.

Po dar vieno įspūdingo D. Lavrinovičiaus dėjimo iš viršaus Baltijos krepšinio žvaigždės padidino skirtumą iki 19 taškų 69:50.

Trečiąjį kėlinį papuošė įspūdingi P. Jankūno dėjimai, džiugino retai matomi T. Beardo, M. Nielseno, R. Matulio taiklūs tritaškiai.

Beje, pastarojo taiklus tolimas metimas trečiojo kėlinio priešpaskutinę minutę „Baltijos žvaigždžių” komandai pelnė 100-ąjį tašką.

Ketvirtajame kėlinyje efektingus žaidimo elementus pakeitė sportinės emocijos. Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos F. House’as taikliu metimu sumažino skirtumą iki 2 taškų 126:124.

Tačiau tiksliau rungtynių pabaigą sužaidę „Baltijos žvaigždžių” žaidėjai pasiekė pergalę, kurią paskutinę sekundę triuškinančiu dėjimu įtvirtino P. Jankūnas – 134:126.

„Baltijos žvaigždės”: Darjušas Lavrinovičius 27 taškai (8 atk. kam.), Ainaras Bagatskis 23, Simas Jasaitis 17, Paulius Jankūnas 16, Robertas Štelmaheris 13 (11 rez. perd.), Rolandas Matulis 11.

„Baltijos užsienio žvaigždės”: Tanoka Beardas 28 (10 atk. kam.), Frederickas House’as 22, Jerome’as Colemanas 18.

Dėjimo į krepšį konkursą laimėjo Klavas Ansonas iš „Livu alus” ekipos. Jis finale įveikė Darių Pakamanį iš „Šiaulių” klubo.

Dėjimo į krepšį rungtyje taip pat dalyvavo Ernestas Ežerskis („Panevėžys”), Marko Riis („Nybit”), Martins Berkis („Valmiera”).

Beje, net 5 žaidėjai dėl traumų nedalyvavo šiame konkurse. Tai yra Mindaugas Lukauskis, Osvaldas Mačernis, Dalronas Johnsonas, Terrance Thomas ir Howardas Frieras.

Didžiosios pertraukos metu vykęs tritaškių metimų konkursas išaiškino pirmąjį šios rungties laimėtoją. Kaip jau rašėme, juo tapo žaidžiantis Rygos „Barons” treneris A. Bagatskis, finale 20:14 įveikęs J. Blumą.

Pusfinalyje Latvijos krepšininkai įveikė atstovus iš Klaipėdos.

A.Bagatskis taikliau mėtė už M.Kasiulevičių 17:15.

Akselis Vairogas („Lacplesa alus”)

Treneriai: Antanas Sireika („Žalgiris”), Karlis Muiznieks („Ventspils”).