Svetima žmona šeimai išėjo į naudą

Beveik du dešimtmečius darniai santuokoje gyvenusi, niekad jokiais ekscentriškais poelgiais negarsėjusi panevėžiečių Virginos ir Michailo Bilejų šeima staiga atsidūrė kaimynų, giminių, pažįstamų ir bendradarbių dėmesio centre.

Piktai nusiteikusios liežuvautojos, išvydusios šią porą kartu, dabar klausinėja viena kitos, ar sutuoktiniai dar neišsiskyrė.

Abejonės dėl ramios ir niekuo iš kitų neišsiskiriančios šeimos tvirtumo pasklido po to, kai bendrovėje „Danisco sugar“ šaltkalviu remontininku dirbantis šeimos galva 42 metų M.Bilejus buvo pastebėtas iš savo buto išeinantis su žavia liekna ilgaplauke, nė iš tolo nepanašia į ilgametę savo gyvenimo draugę.

Liepė niekam nesakyti

Su ta pačia į akis krintančios išvaizdos gražuole savaitgaliais M.Bilejus sukinėjosi ir prekybos bei pramogų centre „Babilonas“.

Ten santūrus vyras elgėsi neįprastai: su savo palydove be kompleksų lindo į atviroje vietoje stovintį vandens masažuoklį.

Pastebėjęs iš nuostabos išsižiojusio netyčia sutikto pažįstamo veidą, tąkart M.Bilejus liepė jam užsičiaupti ir niekam nesakyti, ką matęs.

Varstė smalsūs žvilgsniai

Tuo pat metu akyli pažįstami skaičiavo ir Panevėžio abilitacijos centro auklėtojos 41 metų V.Bilejienės „nuodėmes“.

Linksmumu ir geraširdiškumu namiškius džiuginusi blondinė pirmą kartą gyvenime į koncertą nuėjo ne su savo vyru.

Vėliau „Panevėžio rytui“ V.Bilejienė prisipažino, jog tuokart, matydama į save įsmeigtus smalsius žmonių žvilgsnius, svetimo vyro pašonėje jautėsi labai nejaukiai.

Po nuotykių meilė dar karštesnė

Panevėžiečių šeimos gyvenimą kuriam laikui aukštyn kojomis buvo apvertęs ir nusistovėjusią tvarką sudrumstęs TV3 televizijos projektas „Keičiu žmoną“.

V.Bilejienė dešimčiai dienų tapo garsaus dainininko Petro Kazlausko namų šeimininke, o į jos būstą tokiam pat laikui atsikraustė žavioji scenos žvaigždė Liveta Kazlauskienė.

Šiandien Virgina ir Michailas vėl meiliai žvelgia vienas į kitą, tarsi tų kitų, svetimų vyrų ir moterų, jų gyvenime iš viso nė nebūta.

„Mūsų šeimą tai tik dar smarkiau sutvirtino, vienas kitą labiau saugoti ėmėme. Girdėjau, kiti po tokių dalykų skiriasi, o mes – ne.

Priprasti prie bet kokios moters galima, jei ji normalaus charakterio. Galima priprasti tiek, kad pagyventum kurį laiką. O štai mylėti – ne. Aš myliu vienintelę Virginą“, – po visų suiručių atviravo santūrusis M.Bilejus.

„Po gyvenimo su Liveta Miša kažko labai geras pasidarė, daug daugiau dėmesio rodo“, – poslinkiais į gera džiaugėsi V.Bilejienė.

Dukrai avantiūra nepatiko

Į netikėtus tėvų nuotykius jų vaikai 17-metė Evelina ir 15-metis Simas žiūri skirtingai.

„Mamos su niekuo nepalyginsi, ji net valgyti skaniau gamina. Kad truputį pabuvo kitur, tai nieko, bet visiems metams mamos nė už ką neišleisčiau“, – sakė Simas.

Evelina daug griežčiau vertino suaugusiųjų avantiūras. Nedaug trūko, kad panelė naująją „mamą“ ir visą jos palydą – operatorių ir kitus televizijos darbuotojus – būtų išgrūdusi lauk ir sugriovusi visus laidos kūrėjų planus.

Svetimame name pakirto kojas

Gavę netikėtą pasiūlymą dešimčiai dienų apsikeisti sutuoktiniais ir tokiam laikui į namus įsileisti televizijos filmavimo grupę, Bilejai svarstė kone visą parą.

Vyras ir žmona gal nebūtų ryžęsi tokiai drąsiai avantiūrai, bet nuotykis labiausiai masino vaikus. Jie ir įkalbėjo tėvus tapti projekto „Keičiu žmoną“ dalyviais.

Pagal žaidimo taisykles iš anksto niekas nesakė, su kokia šeima teks apsikeisti sutuoktiniais. Moterys gavo į rankas svetimų būstų raktus ir, atsirakinusios duris, turėjo sulaukti iš darbo grįžtančių vyrų bei prisistatyti vaikams.

Kai televizijos darbuotojai panevėžietę privežė prie namo Karmėlavoje, Kauno rajone, iš nemažos tvoros moteris suprato, jog namai bus neprasti.

„Apsidžiaugiau, kad kieme tvartų nėra. Nors, jei būtų reikėję pagyventi kaime, nebūčiau išsigandusi, esu iš kaimo kilusi“, – sakė V.Bilejienė.

Atsirakinusiai gražaus namo duris ir mažumėlę apsižvalgiusiai prieškambaryje panevėžietei pakirto kojas ir ėmė virpėti keliai. Iš gausybės hole iškabinėtų pagyrimo raštų ji suprato patekusi į garsių dainininkų Livetos ir Petro Kazlauskų namus.

Ne mažiau iš nuostabos išsiplėtė M.Bilejaus akys, kai jis, grįžęs vakare po darbo namo, savo dviejų kambarių bute rado žinomą dainininkę L.Kazlauskienę, alkį malšinančią virtais kiaušiniais.

Vieni kaimynai, išvydę garsią scenos žvaigždę, marširuojančią paprasto daugiabučio laiptinėje, manė matą haliucinacijas. Kiti galvojo, kad daili ilgaplaukė moteris tik panaši į populiariąją dainininkę.

M.Bilejus juokiasi, kad jiems su Liveta išėjus į miestą žmonės gręžiodavosi, matyt, netikėdami savo akimis, kad čia iš tiesų garsioji L.Kazlauskienė, juolab kad ji vaikščiojo su niekam nepažįstamu, jokioje scenoje nematytu vyru.

Televizininkams iškėlė sceną

„Panevėžio rytas“ Bilejų šeimą aplankė jau atslūgus emocijoms po patirtų nuotykių.

Standartinio dviejų kambarių buto koridoriuje mus pasitiko grėsmingas šeimos numylėtinio mišrūno Diuko lojimas.

Namie tą rytą radome abu sutuoktinius, vėliau iš mokyklos grįžo ir sūnus Simas.

Apsidairę nedidelėje erdvėje supratome, jog dienos, kai čia turėjo sutilpti visi šeimos nariai ir dar filmavimo grupė, buvo gana sunkios. Operatoriai pasirodydavo apie 8 valandą ryto ir ant kulnų lipdavo iki pat vėlaus vakaro, 22-23 valandos.

„Po gyvenimo erdviame name Liveta čia tikriausiai jautėsi lyg narvelyje“, – prisiminusi šeimų apsikeitimą šypsojosi V.Bilejienė.

Abu sutuoktiniai vienu balsu tvirtino, jog antrą kartą tokiai avantiūrai nebesiryžtų.

Bilejai neslėpė apmaudo, kad iš ilgo kasdienio filmavimo televizijos žiūrovai išvydo ne tai, kas vienuose ir kituose namuose dėjosi iš tikrųjų, o tik menkas ir pačias negražiausias nuotrupas. Be to, dar specialiai surežisuotas.

Rodydama į švarutėlį kilimą V.Bilejienė sakė jaučianti nuoskaudą, kad laidos kūrėjai jame vos ne su didinimo stiklu ieškojo šuns plaukų, taip žiūrovui norėdami įteigti apie čia neva vyraujančią nešvarą.

Po kelių panašių bandymų režisuoti dirbtines situacijas Bilejų dukra Evelina iškėlė laidos kūrėjams ultimatumą: arba šie liaujasi tyčiotis ir daryti nesąmones, arba tegu nutraukia filmavimą.

Su P.Kazlausku įrašė bendrą dainą

V.Bilejienei prisitaikyti prie P.Kazlausko charakterio, darbo ritmo ir jo namų buities nebuvo sunku. Pasak panevėžietės, scenos žvaigždė paprastas ir gero būdo žmogus, neaikštingas, neišlepęs ir neišpuikęs, su juo buvę lengva sutarti.

„Liepiau lupti svogūnus – lupo, neatsikalbinėjo, nesipriešino“, – juokdamasi bendrus vakarus prisiminė V.Bilejienė.

Dainininko namuose moteriai laikas neprailgo. Kai P.Kazlauskas repetuodavo užsidaręs darbo kambaryje, V.Bilejienė pritykindavo prie durų pasiklausyti dainų.

Sužinojęs, kad panevėžietė irgi yra balsinga moteris, P.Kazlauskas vieną vakarą ją nusivežė į svečius pas dainininką Romą Dambrauską, kurio namuose yra įrengta garso įrašų studija.

Tai, ką P.Kazlauskas ir V.Bilejienė dainavo kartu, R.Dambrauskas įrašė į kompaktą.

Įkalbėjo lįsti į šaltą tvenkinį

Panevėžietei įtikti su valgiais svetimam vyrui buvo paprasta, tik iš pradžių reikėjo perprasti jo mitybos įpročius – P.Kazlauskas maitinasi atsižvelgdamas į savo kraujo grupę.

V.Bilejienė irgi susižavėjo tokiais mitybos metodais. Po laidos grįžusi namo, pirmiausia nudrožė į knygyną ir įsigijo knygą apie mitybą pagal kraujo grupes.

Iš P.Kazlausko panevėžietė išmoko spausti sveikuoliškas želmenų sultis. Vėliau tokiu gėrimu bandė nustebinti ir savo sutuoktinį, tik šis nepanoro eksperimentuoti su skrandžiu.

Visus V.Bilejienės pagamintus valgius – mišraines, mėsą su grybais, obuolių pyragą – P.Kazlauskas gyrė, mat moteris daug metų šeimininkauja vestuvėse ir žino gausybę įmantrių patiekalų receptų.

Didžiausią įspūdį iš apsikeitimo vyrais V.Bilejienei padarė ne patogesnė buitis, prabangesni namai ir visai kitoks gyvenimo stilius, o tai, kad dainininkas ją įkalbėjo pūkštelėti į šaltutėlį tvenkinio vandenį.

Tokias procedūras P.Kazlauskas daro kasdien visais metų laikais.

„Juokaudamas jis mane kalbino lįsti į šaltutėlį vandenį. Sakau: o kodėl gi ne? Mano apsauginis sluoksnis storas. Tik šūktelėjau operatoriams, kad, jei nespės nufilmuoti, dėl antro kadro nesiaukosiu“, – linksmas akimirkas prisiminusi kvatojo V.Bilejienė.

Atsisveikinant V.Bilejienę labiausiai pralinksmino scenos žvaigždės žodžiai, kad ji – pirmoji gyvenime sutikta moteris, nieko nekritikavusi ir pasakiusi, jog jis geras ir tinkamas vyras.

Miela, bet ne sava

Iš M.Bilejaus pasakojimo galima buvo suprasti, kad su gražuole dainininke Liveta jam ištverti 10 dienų buvo sunkiau nei jo žmonai su P.Kazlausku.

Sutapo, kad tuo metu, kai prasidėjo filmavimas, M.Bilejus dėl skrandžio ligos gavo nedarbingumo lapelį. Todėl jis svetimą moterį namie matė ne vakarais, po darbo, o turėjo su ja bendrauti nuolat.

Didžiausią pramogą M.Bilejus patyrė tuomet, kai jie visai dienai išvažiavo prie ežero žvejoti. Ten iš tiesų abu atsipalaidavo ir šėliojo, tačiau per televiziją kažkodėl tai parodyta nebuvo.

Paklaustas, kuo Liveta nepatiko, M.Bilejus puolė aiškinti, kad scenos žvaigždė labai šauni ir miela moteris, puikaus charakterio ir sugyvenamo būdo, tačiau – ne sava, ir viskas.

Pasak M.Bilejaus, visai prie kitokio gyvenimo įpratusios L.Kazlauskienės nė kiek neišgąsdino prastesnės buities sąlygos. Anot panevėžiečio, dainininkės toks būdas, kad ji prisitaikytų ir išgyventų gūdžiausiame kaime be jokių patogumų.

Kad svetima moteris niekada neatstos motinos, pirmiausia pajuto vaikai. Simo nuomone, Livetos gamintas valgis ne toks skanus kaip tas, kurį išverda mama.

Net tėčio virti cepelinai gardesni už scenos žvaigždės keptus kotletus.

Dainininkės neleido į vonią

Daugelis L.Kazlauskienės gerbėjų svajoja bent pažvelgti iš arti į dainininkę, o ką jau kalbėti apie bendrą vakarienę prie to paties virtuvinio stalo.

Tačiau M.Bilejui galimybė scenos žvaigždę turėti šalia neatrodė kuo nors ypatinga, vyriškis nė kiek nesistengė jai įtikti ar pataikauti. Net atvirkščiai – tiesiog griežtai atsisakė tenkinti kai kuriuos L.Kazlauskienės įgeidžius.

Jau pirmomis dienomis apžiūrėjusi nediduką Bilejų butą, L.Kazlauskienė pamatė, kad namie yra perlinė vonia. Dainininkė buto šeimininkui džiaugsmingai pranešė, jog ji kasvakar norės lepintis burbuliuojančio vandens teikiamais malonumais.

„O aš jai pasakiau, kad šito nebus, išaiškinau, jog kas per daug, tas nesveika“, – apstulbino M.Bilejaus atsakymas.

Pasiteiravau, kodėl šitaip: ar vonios gaila, ar vanduo jų namuose labai taupomas.

„Taigi ta vonia nešiojama. Ją reikia atitempti į kambarį, prijungti viską. Negi dėl svetimos aš turėjau tampytis kasdien?“ – korespondentų nesupratingumu stebėjosi panevėžietis.

Paklausiau, ar ir žmonai lepintis perlinėje vonioje galima dozuotai? „O ne, Virgina kiek nori, tiek naudojasi“, – plačia šypsena nušvito vyro veidas ir tuoj pat pasigirdo laimingos sutuoktinės juokas.

Meilė prasidėjo tragiškai

Virgina ir Michailas susituokę gyvena jau 18 metų. Ukrainietis M.Bilejus į Panevėžį atvyko prieš 20 metų. Kad yra tokia šalis Lietuva, jis sužinojo iš giminaičio, karinę tarnybą atlikusio Pajuosčio kariniame dalinyje.

Keturi draugai iš vieno Užkarpatės kaimo parašė laišką į tuomet klestėjusią „Ekrano“ gamyklą, klausdami, ar reikia jaunų darbo rankų. Gavo teigiamą atsakymą ir tuojau pat susiruošė į Panevėžį.

Poros meilės pradžia buvo tragikomiška. Michailas ir Virgina dirbo „Ekrane“, gyveno vienas šalia kito bendrabučiuose Nemuno gatvėje. Vienas kitą jau buvo pastebėję, mezgėsi draugystė, tik nežinia, ar ji būtų tęsusis, jei ne kraupus nuotykis.

Vieną vakarą Virgina su drauge ir Michailas su draugu pasėdėjo kavinėje, vėliau vaikinai paneles palydėjo į naktinę pamainą. Į bendrabutį grįžo pavėlavę, buvo išgėrę, todėl bijojo pasirodyti budėtojai, nusprendė į savo kambarį parsigauti balkonais.

Ties antro aukšto balkonu Michailas paslydo ir žnektelėjo žemėn. Gerokai per 100 kilogramų sveriantis jo draugas, užsimetęs krituolį ant pečių, balkonais pasiekė savo kambarį.

Kitą dieną iki pietų nesulaukusi Michailo pasirodant, Virgina nuskubėjo į gretimą bendrabutį pasižiūrėti, kas nutiko. Rado draugą gulintį lovoje ir be žodžių vartantį akis.

Vaikinui buvo labai blogai, jis nebegalėjo nei pasikelti, nei kalbėti. Virgina draugams liepė skubiai kviesti greitąją, pati surado dokumentus, perrengė ligonį švariais drabužiais.

Kelis mėnesius po darbo kasdien Virgina lakstė į ligoninę, maitino Michailą pertrintų daržovių košelėm, nes jaunas vyras negalėjo nieko daugiau nuryti. Vėliau ji draugą iš naujo mokė vaikščioti, kalbėti, rašyti ir skaityti.

Michailui pasveikus pora susituokė. Tiesa, prieš tai ir po to teko iškęsti gausybę apkalbų. Daugelis Virginą atkalbinėjo nuo tokio žingsnio, gąsdino, jog nežinia, kiek traumuotas vyras gyvens, kokia vėliau bus jo sveikata.

Jauna moteris tik mojo ranka į visas liežuvautojas ir klausė širdies balso. Ir dabar, sako, neapsiriko.

Maldavo parduoti žmoną

M.Bilejus šypsodamasis prisiminė, kaip jo jauna, energinga ir geraširdė žmona pakerėjo visą guculų kaimą Užkarpatėje, kai jie ten buvo nuvykę į giminaičio vestuves.

„Oho, buvau nuotaka užsienietė, visas kaimas sulėkė žiūrėti, kai Michailas mane pristatė giminei. O kaimai ten dideli, apie 1000 trobų“, – pasakojo V.Bilejienė.

Vienas guculas ne juokais pristojo prie jaunavedžio, kad šis parduotų žmoną lietuvaitę, taip jam ji patikusi.

„Vis lindo artyn ir sakė: išsiskirk tu su juo, su manim būsi laimingesnė. O mažutis toks, man iki pusės krūtinės tesiekia. Kai įkyrėjo tos kalbos, kaip tėškiau aš jį ant smėlio krūvos“, – kvatodama jaunystės nuotykius vyro gimtinėje prisiminė V.Bilejienė.

Išgirdo vyrą dainuojant

Kai TV3 projektas „Keičiu žmoną“ pasiekė televizijos žiūrovus, Bilejai apie save susilaukė labai įvairių komentarų. Vieni šeimą vadino šaunuoliais, kiti kraipė galvas ir sakė, kad niekada nesiryžtų savos žmonos leisti gyventi svetimo vyro namuose.

V.Bilejienei bendradarbių ir pažįstamų dėmesys netrukdė, o M.Bilejus nebuvo patenkintas, kai išgirsdavo jį vadinant televizijos žvaigžde.

Neįpratusiam būti dėmesio centre vyrui norisi, kad visi greičiau užmirštų tą laidą ir nebeatpažintų jo kaip laidos dalyvio.

Paskutinės realybės šou scenos buvo nufilmuotos vienoje Kauno kavinėje, kur į krūvą laidos kūrėjai suvedė visus šeimos narius. Čia buvo leista garsiai pakritikuoti vieniems kitus, pasakyti, kas patiko, kas ne ir ko vieni iš kitų pasimokė.

L.Kazlauskienė negailėjo pagyrų Bilejų vaikams Evelinai ir Simui. V.Bilejienė liaupsino taikų ir gerą P.Kazlausko būdą. Begiriant svetimą vyrą išsprūdo ir toks sakinys: „O, kaip norėčiau, kad ir mano vyras dainuotų“.

Tada L.Kazlauskienė apstulbino panevėžietę pasakiusi, jog M.Bilejus jai dainavo.

Dviejų moterų žvilgsnių į kampą įspraustam vyrui nieko kito neliko tik čia pat, kavinėje, pademonstruoti vokalo sugebėjimus. V.Bilejienė pirmą kartą išgirdo savo sutuoktinį dainuojantį ukrainietišką romansą apie čigonaitę.

Su realybės šou žaidimo partneriais Liveta ir Petru Kazlauskais panevėžiečių šeimos santykiai po filmavimosi nenutrūko. Poros kartais susiskambina telefonu, pasiteirauja, kaip vieni ir kiti laikosi.

Jei dainininkai atvažiuoja koncertuoti į Panevėžį, būtinai į savo pasirodymą pakviečia Bilejų šeimą.

Abiem šeimoms buvusius nuotykius primena ne tik televizijos laidos įrašai, bet ir specialiai ta proga padarytos nuotraukos su apkeistais sutuoktiniais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.