Slidininkė ketina atsigriebti ilgiausioje distancijoje

Pirmasis Lietuvos olimpiečių blynas Turino žiemos žaidynėse prisvilo – slidininkei Irinai Terentjevai nepasisekė atskleisti tikrųjų savo galimybių ir ji nepasiekė prognozuoto tikslo. Vis dėlto sportininkė viliasi atsigriebti kitose rungtyse.

Aukso medalį iškovojo estė

Prieš olimpiadą Lietuvos slidinėjimo specialistai tvirtino, kad I.Terentjeva pajėgi kovoti dėl vietų trisdešimtukuose. Tai esą būtų puikus rezultatas.

Deja, vakar sportininkė pasirodė gerokai prasčiau – ji moterų persekiojimo lenktynėse (7,5 km + 7,5 km) tarp 64 dalyvių finišavo 53-ioji – 48 min. 33,7 sek.

Aukso medalį iškovojo estė Kristina Šmigun (42:48,87), sidabro – čekė Katerina Neumanova (42:50,6), bronzos – rusė Jevgenija Medvedeva-Abruzova (43:03,2). Mūsų olimpietė nuo čempionės atsiliko 5 min. 45,0 sek. ir aplenkė 11 varžovių iš Kanados, JAV, Korėjos, Kinijos, Rumunijos, Ispanijos bei Kroatijos.

Lietuvos sportininkė pirmąjį lenktynių etapą baigė per 23 min. 01.3 sek. (56-oji vieta). Antrąjį etapą ji nušliuožė per 24:55,4.

30-ąją vietą užėmusios japonės Sumiko Jokojamos rezultatas – 45:58,6. Varžybų nebaigė trys atletės, tarp jų – šio sezono pasaulio taurės lyderė norvegė Marita Bjorgen.

Skundėsi peršalimu ir aklimatizacija

Žaidynių išvakarėse I.Terentjeva dalyvavo pasaulio jaunimo čempionate ir būtent šioje rungtyje buvo aštuntoji (45:42,2). Toks rezultatas slidininkei Turine būtų garantavęs 25-ąją vietą.

Po finišo Irina sakė, kad persekiojimo lenktynės jai – ne mėgstamiausia rungtis. Be to, ji krimtosi, kad atvykusi į Turiną persišaldė, karščiavo, dar ir dabar dažnai kosti. Slidininkė ir jos treneris Igoris Terentjevas netgi svarstė galimybę išvis vakar nedalyvauti šiose varžybose.

Pasirodyti geriau galbūt sutrukdė ir tai, kad prasidėjo septintoji diena kalnuose, kai, olimpietės teigimu, ypač jaučiamas aklimatizacijos aukštikalnėse poveikis.

Beje, peršalimu skundėsi ir dukart olimpinė čempionė rusė Julija Čepalova, užėmusi tik 9-ąją vietą.

I.Terentjeva dar dalyvaus 10 km ir 30 km individualiose lenktynėse. Geriausio rezultato Lietuvos atstovė tikisi būtent ilgiausioje distancijoje.

Vokietis aplenkė legendinį norvegą

Pirmuoju Turino olimpiados čempionu tapo Vokietijos biatlonininkas Michaelis Greisas, laimėjęs individualias 20 km lenktynes.

Tik vienas jo šūvis buvo netaiklus, todėl, trasoje sugaišęs 54 minutes 23,0 sekundes, vokietis 16 sekundžių aplenkė legendinį norvegą, penkiskart olimpinį čempioną Olę Einarą Bjorndaleną. Bronzos medalis atiteko kitam Norvegijos sportininkui, 1998 metų Nagano olimpiados čempionui Halvardui Hanevoldui, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 8,9 sekundės.

Šiose varžybose jėgas išmėgino po keturis Latvijos ir Estijos sportininkus. Geriausiai pasirodė latvis Ilmaras Bricis – 19-oji vieta (53:19,2). Iš estų aukščiausią vietą – 63-iąją – užėmė Rolandas Lesingas (57:31,2).

Lietuvio Algimanto Šalnos treniruojamos JAV rinktinės lyderiu buvo Džėjus Hakinenas – 10-oji vieta (53:10,9). Lenktynėse dalyvavo 88 biatlonininkai.

„Kauno diena“ jau pranešė, kad Lietuvos olimpinės rinktinės biatlono treneriai nusprendė neregistruoti individualioms 20 km lenktynėms Karolio Zlatkausko, nutarę pataupyti jauno sportininko jėgas trumpesnėms distancijoms.

Lietuvių striukės traukia akį

Šeštadienį olimpiniame kaimelyje, kur įsikūrusi ir Lietuvos misija, apsilankė mūsų šalies sporto vadovai – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas bei generalinis sekretorius Vytautas Zubernis, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas.

Misijos vadovė Vida Vencienė pripažino, kad per žaidynių atidarymą nešdama Lietuvos valstybinę vėliavą jaudinosi beveik taip pat, kaip prieš 18 metų Kalgaryje, kai buvo apdovanojama aukso medaliu už pergalę slidinėjimo varžybose.

Pasak LTOK atstovo spaudai Broniaus Čekanausko, Turine visi giria lietuvių dėvimus bendrovės ,,Audimas“ sportinius kostiumus. „Ne tik giria. Jau keli kitų šalių atstovai siūlė keistis striukėmis. Mainų, žinoma, atsisakiau“, – juokavo B.Čekanauskas.

Malonų siurprizą patyrė žaidynėse dirbantis fotografas Alfredas Pliadis. Prie Turino olimpinio stadiono jį lietuviškai pasveikino policininkas, pasigyręs, kad turi draugą lietuvį, gyvenantį Italijoje.

Šiandien iš mūsiškių į startą stos biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė – ji dalyvaus moterų 15 km individualiose lenktynėse.

Dopingo kol kas nerado

Turine kilęs triukšmas dėl galimo dopingo vartojimo palietė jau dvylika slidininkų, kurių organizme aptiktas padidintas hemoglobino kiekis.

Tai dar nereiškia, kad sportininkai vartojo draudžiamus preparatus, tačiau neatmetama galimybė, kad gali būti ir priešingai. Rusijos, Vokietijos komandų vadovai bei gydytojai tvirtina, kad hemoglobino kiekis slidininkų kraujyje visuomet padidėja, kai atletai gyvena ir treniruojasi aukštikalnėse.

Kol nepaaiškės tyrimų rezultatai, slidininkams laikinai neleidžiama dalyvauti varžybose.

Užvakar Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) atstovai pareiškė, kad slidininkai buvo patikrinti ne agentūros, o Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) užsakymu.

Tai, kad dopingo medžiotojams suteikti dideli įgaliojimai, liudija JAV kalnų slidininko Stiveno Niumano pasakojimas.

„Kalbėjausi su RAI televizijos reporteriu. Dar nepasibaigus interviu, filmavimo aikštelėje prie manęs priėjo WADA pareigūnas ir paprašė pasirašyti, kad sutinku atlikti dopingo testą“, – sakė amerikietis.

Dopingo kontrolės reglamente numatyta, kad tokį sutikimą pasirašęs sportininkas privalo per valandą atlikti testą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.