Iki šiol Lietuvos ir Nyderlandų verslo ryšiai nėra pakankamai glaudūs, o abiejų šalių verslininkams trūksta informacijos apie galimą bendradarbiavimą.
Tai pripažino vakar Kaune apsilankiusi Nyderlandų Karalystės nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Johana Gerarda Marija Ruigrok, kuri pažadėjo dėti asmenines pastangas, kad Nyderlandų verslas greičiau surastų kelius iki Lietuvos ir jos antrojo miesto.
Viešnią priėmę Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) vadovai prisiminė, kad Nyderlandų Karalystės ambasada jau buvo siūliusi savo pagalbą Kaunui ir žadėjo atsiųsti konsultantus, kurie turėjo įvertinti miesto, kaip logistikos centro, galimybes, tačiau šie planai, pritrūkus Savivaldybės iniciatyvos, nebuvo įgyvendinti.
„Turime dar kartą pabandyti padėti abiejų šalių verslininkams surasti vieni kitus, kad jie galėtų dirbti drauge”, – teigė KPPAR prezidentas dr. Mečislovas Rondomanskas, užsiminęs, kad Kaunui ypač praverstų Nyderlandų patirtis, nes ši valstybė yra viena prekybos ir logistikos lyderių ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.
Nyderlandų Karalystės ambasadorė tvirtino matanti vienintelį kelią, kaip pagerinti dviejų valstybių verslo santykius: „Būtina skleisti kuo daugiau informacijos apie verslą ir padėti užmegzti kontaktus. Mano šalies verslininkai turi žinoti, kokios yra galimybės dirbti Lietuvoje ir Kaune. Tai mes galime padaryti, tačiau toliau dirbti teks patiems verslo atstovams. Manau, kad Lietuva olandams galėtų tapti naujų galimybių šalimi”.
Anot viešnios, bendra prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Nyderlandų didėja, tačiau šio augimo apimtys, nors pernai ir šoktelėjusios trečdaliu, galėtų būti dar didesnės. Vietos verslininkai iki šiol ne itin domisi Lietuva, nors mūsų šalyje olandai jau yra investavę į tekstilės gamybą, gėlių ir augalų prekybą, metalo įmones, domisi nekilnojamuoju turtu. Tuo tarpu Nyderlandų pastaruoju metu dirba vis daugiau lietuviškų statybos kompanijų, kurios kuria šioje šalyje savo atstovybes ir ieško užsakymų.
Vytautas Šileikis, KPPAR generalinis direktorius, vylėsi, kad olandai Kauną atras ir kaip universitetinį miestą, kur šiuo metu kuriamas mokslo ir technologijų miestelis „Technopolis”.
„Būtų gerai, jeigu pavyktų suvienyti abiejų šalių pastangas kuriant inovacinius produktus. Galbūt Kaune gimstančios idėjos sudomintų olandus, o jų patirtis padėtų mūsų verslininkams ir mokslininkams?” – svarstė V.Šileikis.
Kauniečiai Nyderlandų Karalystės ambasadorei į rankas perdavė kelių vietos įmonių, pageidaujančių dirbti Nyderlanduose, kontaktus bei pasiūlymus.