Vonioje – šiurpi žmogžudystė

Klaipėdoje, Vingio gatvės daugiabutyje, penktadienį rastas nužudytos Jolantos Kalantaitės kūnas užminė mįslę kriminalistams.

Vonios kambaryje gulintis apnuogintas 26 metų merginos kūnas buvo išmargintas durtinėmis ir pjautinėmis žaizdomis.

Neabejojama, kad J.Kalantaitė buvo nužudyta, o prieš tai gal kankinama.

„Jos žūties aplinkybės – neaiškios. Nemanau, kad mergina nužudyta norint ją apiplėšti – jokie daiktai, net pinigai iš buto nepaimti“, – vakar „Lietuvos rytui“ sakė šią žmogžudystę tiriantis Klaipėdos policijos smurtinių nusikaltimų skyriaus komisaras Aleksas Siutilas.

J.Kalantaitė dirbo vienoje uostamiesčio įmonėje buhaltere. Pareigūnai jau nustatė jos artimiausių draugų bei pažįstamų ratą.

Su nužudytosios tėvais klaipėdiečiais kriminalistai dar nebendravo – jie buvo kažkur išvykę. Pasikalbėta tik su J.Kalantaitės seserimi.

Negyvą merginą rado draugė

Penktadienio vakarą nužudytą merginą rado į Vingio gatvės daugiabutį užėjusi jos draugė.

J.Kalantaitė antrame namo aukšte daugiau kaip metus nuomojosi nedidelį butą. Bendras koridorius buvo rakinamas.

Draugei paskambinus į duris, jų niekas neatidarė. Tada ji įžengė į neužrakintą butą ir nustebo neradusi ten J.Kalantaitės. Apžiūrėjusi svetimą būstą, viešnia negyvą šeimininkę aptiko vonios kambaryje.

Apnuoginta klaipėdietė vonioje gulėjo aukštielninka, pridengta apatiniais drabužiais. Kraupaus reginio sukrėsta draugė iškart paskambino Klaipėdoje gyvenančiai J.Kalantaitės seseriai. Pastaroji iškvietė policiją.

Apžiūrėjus durtinėmis žaizdomis, pjūviais, nubrozdinimais nusėtą aukos kūną savižudybės versija iškart buvo atmesta.

Iš sužalojimų galima spręsti, jog žudikas buvo įnirtęs – peiliu ar kitokiu aštriu daiktu badė ir pjaustė merginos krūtinę, kitas jos kūno vietas.

Kraujo aptikta ir kambaryje

Žmogžudystės apiplėšimo tikslais versijos tyrėjai irgi nenagrinėja – po žudynių iš J.Kalantaitės buto nepradingo muzikos grotuvas, televizorius, kompiuteris, pinigai, kiti brangesni daiktai, kuriuos galima parduoti.

Bute nepastebėta jokių išgertuvių arba grumtynių pėdsakų. Tik keli kambaryje aptikti sukrešėję kraujo lašai liudija, jog asmuo, nužudęs merginą, jos kūną vėliau galėjo nuvilkti į vonią, išvalyti grindis.

Iš sužalojimų pobūdžio kol kas neaišku, kiek laiko merginos kūnas išgulėjo vonioje, – žaizdos jau buvo užsitraukusios.

Tikslų mirties laiką turėtų nustatyti palaikus ištyrę teismo medicinos ekspertai.

Į butą buvo įsileidusi draugą

J.Kalantaitė draugavo su jaunesniu vaikinu. Žmonės matydavo, kaip pora grįždavo į namus nešini maisto produktais. Į tai atkreipę dėmesį kaimynai manė, jog mergina su draugu čia nuolat gyvena.

Jokių incidentų nepastebėjusius kaimynus erzindavo tiktai iš J.Kalantaitės buto dažnai sklidę, net per sienas girdimi veikiančio kompiuterio garsai.

Jau tyrė panašų nusikaltimą

Panašų nusikaltimą uostamiesčio kriminalistai jau tyrė praėjusių metų gruodį. Tada viename Rumpiškės gatvės daugiabutyje buvo aptiktas žiauriai nužudytos 21 metų Ritos Štaškutės kūnas.

Pilnoje vandens vonioje su naktiniais marškiniais plūduriuojančią merginą aptiko kartu gyvenantis brolis.

Vonioje prigirdė dar gyvą auką

Netrukus buvo suimtas merginą nužudęs dvejais metais vyresnis jos draugas – klaipėdietis Vaidas Zverevas.

Nutvertas prie jūrų perkėlos žudikas, ko gero, ketino keltu sprukti į Švediją ar Vokietiją.

R.Štaškutės bute dažnai nakvodavęs V.Zverevas aiškino ėmęs ją smaugti, įsiplieskus konfliktui dėl neištikimybės. Sumuštą draugę jis neva dar bandė gaivinti prileidęs į vonią vandens, bet tai nepadėjo.

Žudikas negrabiai slėpė nusikaltimo pėdsakus – skuduras, kuriuo jis šluostė sukruvintas grindis, atrastas skalbimo mašinoje.

V.Zverevas galėjo nuskandinti savo draugę vonioje dar gyvą. Taip mano ekspertai, konstatavę, kad smaugiama R.Štaškutė prigėrė.

Areštinėje V.Zverevas nesėkmingai bandė pasikarti.
Gediminas Pilaitis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.