SEB Vilniaus bankas planuoja platinti penkias naujas su akcijomis susietų obligacijų emisijas

Didžiausias Lietuvoje komercinis SEB Vilniaus bankas sausio-vasario mėn. platins penkias naujas su akcijomis susietų obligacijų emisijas. Pirmųjų dviejų emisijų pelningumas bus susietas su Kinijos ir Indijos įmonių akcijų kainų indeksais, o trijų vėlesnių – su Rusijos ir Rytų bei Vidurio Europos. Šiandien Vertybinių popierių komisija patvirtino šių emisijų dokumentus.
Pirmą kartą SEB Vilniaus bankas vienu metu siūlys pasirinkti iš kelių regionų, kuriuose bus investuojama. Nuo sausio 16 d. bankas platins su Kinijos ir Indijos įmonių akcijų kainų indeksais FTSE/Xinhua China 25 ir S&P SNX Nifty susietų obligacijų emisijas, kurių trukmė – dveji metai.
Nuo sausio 25 d. bankas platins dar tris emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo Rusijos RTX ir Rytų bei Vidurio Europos CECE Composite įmonių akcijų kainų indeksų. Šių obligacijų emisijų trukmė – treji metai.
Vienos obligacijos įsigijimo kaina priklauso nuo pasirinkto pelno ir rizikos santykio – 100, 105, 110 arba 115 litų.
„Šalies investuotojus jau esame supažindinę su investavimo į Kinijos įmonių akcijų rinkas ir tikimės, kad ši emisija sulauks panašaus susidomėjimo. Be to šios šalies ekonomikos augimo tempai nelėtėja ir artimiausius porą metų jos BVP augs po 8 proc. kasmet“, – sakė SEB Vilniaus banko Finansų rinkų departamento direktorius Vykintas Misiūnas. Pasak jo, Indijos ūkiui taip pat būdingas didžiulis augimo potencialas, kuris turėtų atsispindėti akcijų rinkoje.
Indeksas FTSE/Xinhua China 25 apskaičiuojamas atsižvelgiant į 25 didžiausių ir likvidžiausių Kinijos įmonių akcijų kainas, kurių augimui didžiausią įtaką daro naftos ir dujų perdirbimo bei telekomunikacijų sektoriaus bendrovės. S&P SNX Nifty apskaičiuojamas pagal 50-ies didžiausios kapitalizacijos bendrovių, kurios veikia per 20-yje pramonės šakų, akcijų kainas. Šio indekso reikšmę labiausiai lemia IT ir naftos perdirbimo įmonių akcijos.
Šių dviejų emisijų mažiausios investavimo koeficientų reikšmės – 55 ir 85 procentai – priklauso nuo obligacijų įsigijimo kainos. Investavimo koeficientas rodo, kokia akcijų indeksų portfelio vertės padidėjusi dalis tenka obligacijos turėtojui.
Pasak V. Misiūno, pirmą kartą Lietuvos investuotojams SEB Vilniaus bankas pasiūlys ir obligacijų, kurių pelningumas susietas su Rusijos ir Rytų bei Vidurio Europos įmonių akcijų indeksais. Klientai galės investuoti į aštuonių pelningiausių Rusijos įmonių (dauguma jų – naftos ir dujų perdirbimo) akcijų rinką ir Lenkijos, Čekijos bei Vengrijos naftos ir dujų perdirbimo, finansų ir telekomunikacijų bendrovių akcijų rinkas. Šių emisijų mažiausios investavimo koeficientų reikšmės – 31, 80 ir 100 procentų – priklauso nuo obligacijų įsigijimo kainos.
Skirtingai nei investuojant tiesiogiai į akcijas, įsigijus su akcijomis susietų obligacijų, išsaugoma nominalioji obligacijų vertė, jei jos išlaikomos iki išpirkimo dienos. Dar vienas šių obligacijų privalumas – jų likvidumas: su akcijomis susietas obligacijas bet kuriuo momentu galima vėl parduoti bankui.

SEB Vilniaus bankas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.