Stokholme – apmokestinimas

Stokholmas vakar pradėjo septynių mėnesių programą, pagal kurią įvažiavimas į miesto centrą bus apmokestinamas, taip siekiant mažinti grūstis centre ir taršą.

Nuo šiol mokestį turės mokėti visos piko valandomis nuo 6 val. 30 min. iki 18 val. 29 min. į miesto centro sritį įvažiuojančios ar išvažiuojančios transporto priemonės, išskyrus taksi, užsienyje registruotus automobilius ir „švarias“ transporto priemones.

Švedijos sostinėje kasdien važiuoja maždaug pusė milijono automobilių, o vien tik piko valandomis – apie 300 tūkst. transporto priemonių.

Pasak miesto valdžios atstovų, pirmąją dieną bandymas vyksta sklandžiai, tačiau realus bandymas prasidės tik ateinančią savaitę, kai dauguma švedų sugrįš į darbą ir mokyklas po Kalėdų atostogų.

Rugsėjo 17 dieną Stokholmas rengs referendumą, kuriame gyventojai spręs, ar šis mokestis turėtų būti nuolatinis.

Mokesčių surinkimo sistema aprūpinta specialiomis vaizdo kameromis, kurios fiksuoja į miesto centrą įvažiuojančių ir išvažiuojančių automobilių numerius.

Priklausomai nuo įvažiavimo ar išvažiavimo iš miesto centro laiko, vairuotojai moka 10-20 kronų (1,25-2,5 JAV dolerio, 1-2,1 euro) mokestį, o didžiausia mokesčio suma neviršija 60 kronų per dieną.

Mokesčiui mokėti vairuotojai skatinami įrengti savo automobiliuose specialų skaitiklį, kuris automatiškai registruotų įvažiavimo į mokamą zoną laiką, o vėliau pervesti reikalingą sumą iš savo banko sąskaitos valstybei.

Šio skaitiklio įrengti nepanorėję automobilių savininkai turės sumokėti mokestį per penkias dienas bet kuriame banke, įvairiose parduotuvėse arba per internetą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.