Pasikeitė lyderiai

XXVIII Dakaro dykumų ralio trečiąjį etapą pirmadienį tarp automobilininkų laimėjo prancūzas Žanas Luisas Šleseras („Schlesser-Ford”).

Jis 314 km Maroke nuvažiavo per 2 val. 50 min. 58 sek. Antrą vietą užėmė japonas Hirošis Masuoka („Mitsubishi”, pralaimėjo 19 sek.), o trečią – nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Stefanas Petranselis („Mitsubishi”, +0.37). Lyderiu tapo ispanas Nanis Roma („Mitsubishi”), pirmadienį finišavęs šeštas. Antrą vietą užima H. Masuoka. Jis nuo lyderio atsilieka 6 sek. Trečioje vietoje – prancūzas Brunas Sabi („Volkswagen”), lyderiui pralaimintis 54 sek. Beje, N. Roma 2004 metais nugalėjo Dakaro ralio motociklininkų įskaitoje. Buvęs lyderis, dukart pasaulio ralio čempionas ispanas Karlosas Sainsas („Volkswagen”) trečiajame etape finišavo dvyliktas ir bendrojoje įskaitoje nukrito į ketvirtą vietą (+0.56).

Tarp motociklininkų pirmadienį pirmas finišavo australas Endis Kaldekotas (KTM) – 3 val. 21 min. 11 sek. Jis aplenkė amerikietį Endį Graiderį (KTM, +3.04) ir prancūzą Sirilą Deprė (KTM, +3.06), kuris po trijų etapų tapo lyderiu. Nugalėtojo titulą ginantis S. Deprė antrą vietą užimantį ispaną Marką Komą (KTM) lenkia 1 min. 16 sek.

Sunkvežimių vairuotojų įskaitoje trečią pergalę iš eilės šventė keturiskart šių varžybų nugalėtojas Vladimiras Čaginas su KAMAZ iš Rusijos (3:25.21).

15 etapų ralis baigsis sausio 15 dieną Senegalo sostinėje Dakare.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .