Prieš šventes prekybos centrų dovanų kuponai tampa ypač populiarūs.
Uostamiesčio gyventojai savo artimiesiems, firmų vadovai darbuotojams ar partneriams už tam tikrą sumą išperka kuponus prekėms įsigyti. Tačiau tokia dovana ne visus pamalonina.
Klaipėdietė Birutė iš darbovietės dovanų gavo prekybos tinklo „Rimi” vadinamųjų pirkėjo kuponų. Nuostabą jai kėlė kupono naudojimosi sąlygos. Pirkinio negalima įsigyti, jei jo kaina viršija kupono sumą.
Negrąžinamas ir likutis. Pavyzdžiui, už 20 litų vertės kuponą įsigijus 15 litų kainuojantį daiktą pirkėjas praranda 5 litus.
Bendrovės „Rimi Lietuva” atstovė ryšiams su visuomene Raminta Stanaitytė Česnulienė aiškino, kad tokią mokėjimo sistemą lemia techninės kasos aparatų galimybės.
Grąžos neduodama ir turintiems „Maxima” dovanų čekį. Bet susidariusį skirtumą galima sumokėti grynaisiais arba banko kortele. Panašios taisyklės taikomos ir prekybos tinklo „Norfa” dovanų kuponams.
Dovanų čekių galima įsigyti prekybos centrų informacijos skyriuose. „Jei užsisako juridinis asmuo, reikia kreiptis į prekybos tinklo „VP Market” administraciją”, – apie „Maxima” dovanų čekių įsigijimą sakė „VP Market” atstovė spaudai Viktorija Jakubauskaitė. Įmonėms, perkančioms kuponus didesniais kiekiais, taikomos nuolaidos.
Kuponas turi ribotą galiojimo laiką. Juo naudotis galima tik vieną kartą ir toje pačioje kasoje. Dažniausiai nupirkti galima 20, 30, 50, 100, 200 litų vertės kuponus.
Nuo minėtų kuponų skiriasi prekybos tinklo „Iki” siūlomos dovanų kortelės. Jos primena banko kortelę – yra plastikinės, galioja iki 9 mėnesių. Sąskaitą galima išnaudoti per kelis kartus. Jei kortelėje nepakanka pinigų, trūkstamą sumą galima sumokėti grynaisiais. Kasos čekyje visada išspausdinamas kortelėje esančių pinigų likutis.
Gina Kubiliūtė