LKL favoritų dvikovoje pranašesnis buvo „Žalgiris”

Lietuvos krepšinio lygos (LKL), o taip pat ir SEB BBL varžybose Kauno „Žalgiris” namuose po atkaklios kovos rezultatu 74:63 (18:27, 23:12, 15:15, 18:9) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkus ir LKL iškovojo 7-ąją pergalę. Tuo tarpu SEB BBL kauniečių sąskaitoje – 16 pergalių.

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliais metimais – du taškus pelnė Vilniaus klubo kapitonas R.Javtokas, trimis atsakė žalgirietis L.Ayuso. Kova kaip ir buvo galima tikėtis nuo pat pirmųjų sekundžių klostėsi atkaliai. Sužaidus dvi minutes rezultatu 6:9 pirmavo svečiai. Po T.Beardo tolimo taiklaus metimo nedidelį pranašumą išlaikė vilniečiai – 9:11. Įpusėjus kėliniui, po F.House taiklaus dvitaškio, „Lietuvos rytas” pesvarą padidino iki 9 taškų – 11:20. Tačiau Lietuvos čempionai po gana prastos mačo pradžios mobilizavosi ir po R.Freemano taiklaus tolimo metimo sumažino atsilikimą – 14:20. Sėkmingai gynyboje žaidė Kauno klubo aukštaūgiai. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 18:27. „Lietuvos ryto” krepšininkai sugebėjo išlaikyti persvarą savo rankose. Pirmoje rungtynių dalyje rezultatyviausias „Žalgirio” gretose buvo T.Beardas, pelnęs šešis taškus.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio” taškų sąskaitą atidarė S.Serapinas, kuris pataikė tolimą metimą – 21:30. Lietuvos čempionų puolimas pamažu atsigavo, tačiau varžovai taip pat rungtyniavo aktyviai ir neleido Lietuvos čempionams priartėti. Sužaidus tris minutes žalgiriečiai atsilikinėjo 10 taškų. Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes, po įspūdingo D.Lavrinovičiaus dėjimo, Lietuvos čempionus nuo „Lietuvos ryto” skyrė septyni taškai. Žalgiriečiai pasiaukojamai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir agresyviai gynėsi. Šiame kėlinyje ypač sėkmingai pasirodė J.Mačiulis, kuris perėmė keletą labai svarbių kamuolių. Po V.Ginevičiaus pelnytų greitų dviejų taškų, „Lietuvos ryto” persvara tapo labai trapi – 37: 39. Likus žaisti 30 sekundžių, žalgiriečiai įsiveržė į priekį – 41:39 ir pranašumą išlaikė iki kėlinio pabaigos.

Po didžiosios pertraukos komandos apsikeitė netaikliais metimais. Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė svečiai – du taškus pelnė R.Javtokas. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, po P.Jankūno dvitaškio, minimali „Žalgirio” persvara – 44:43. Ir trečiajame kėlinyje vyko kova dėl kiekvieno aikštės centimetro. Nei viena ekipa nenorėjo atiduoti mačo iniciatyvos. Likus žaisti dvi minutes 53:52 pirmavo šeimininkai. Žalgiriečių getose ir toliau patikimą žaidimą demonstravo priekinės linijos žaidėjai. Daugiausiai problemų Kauno klubas turėjo su R.Štelmaheriu, kuris „Lietuvos rytui” pelnė daugiausiai taškų. Trečioji rungtynių dalis baigėsi Lietuvos čempionų persvara rezultatu 56:54.

Lemiamas buvo ketvirtasis kėlinukas, kuris sėkmingiau prasidėjo mačo šeimininkams. Po dviejų E.Cota taškų – 58:54. Dvikova vyko taškas į tašką, tačiau įpusėjus kėliniui kauniečiai išlaikė turėtą keturių taškų pranašumą. Dominavo gynybinis krepšinis. Po D.Lavrinovičiaus taiklaus tritaškio metimo „Žalgirio” persvara šoktelėjo iki šešių taškų. Per visą sužaistą laiką „Lietuvos ryto” atsarginiai žaidėjai sugebėjo pelnyti tik du taškus. Likus žaisti vieną minutę rezultatu 72:63 pirmavo Lietuvos čempionai. Per likusį laiką Vilniaus klubas jau nieko neįstengė padaryti ir buvo priversti pripažinti „Žalgirio” pranašumą rezultatu 74:63. Kauno klubas šventė pelnytą pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė D.Lavrinovičius, pelnęs 13 taškų, atkovojęs 15 kamuolių ir blokavęs 5 metimus. L.Ayuso ir R.Freemanas pridėjo po 10, T.Beardas ir P.Jankūnas – po 9, S.Serapinas ir J.Mačiulis – po 6.

„Lietuvos ryto” gretose išsiskyrė R.Štelmaheris – 18 taškų, R.Javtokas – 13 (10 atk. kam.), M.Nielsenas – 12 (10 atk. kam.), F.House – 11 (6 atk. kam.), S.Jasaitis – 7 (9 atk. kam.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .