Kaitinimosi pirtyje rekordo sumušti nepavyko

Nauju kaitinimosi pirtyje čempionu vakar tapo klaipėdietis Viktoras Guskovas, tačiau jis, išbuvęs pirtyje 33 minutes 10 sekundžių, pernai pasiekto rekordo nesumušė.

Iš pirties 52-ejų V. Guskovas išėjo šiek tiek svyruodamas, gydytojas davė jam pauostyti amoniako. Tačiau pats miesto pirtyje Trilapio gatvėje vykusio turnyro nugalėtojas sakė jaučiąsis gerai ir sveikata nesiskundė. „Tiek laiko išbūti sunku“, – tvirtino antrojo turnyro „Duokim garo“ laimėtojas, už ištvermę dėkingas sportui: V. Guskovas yra buvęs sportininkas, klasikinių imtynių meistras. „Pirtyje lankausi tris kartus per savaitę“, – sakė santechniku dirbantis pirties mėgėjas.

Daugelis pergalę prognozavo praėjusių metų prizininkams – pernai 45 minutes 22 sekundes pirtyje išbuvusiam Rimui Žilinskui, kurio pasiekimą užfiksavo Lietuvos rekordų agentūra „Factum“, bei antrosios vietos laimėtojui Algimantui Grinui, tąsyk nuo rekordininko atsilikusiam vos mažiau nei minute. Tačiau 42 metų R. Žilinskas iš pirties išėjo jau po 21 minutės 57 sekundžių ir liko šeštoje vietoje. „Spaudimas sukilo, – apgailestavo jis. – Be to, šiemet garas buvo kitoks. Bet gerai, kad mano rekordo niekas nesumušė.“

A. Grinas, kaip ir pernai, laimėjo antrąją vietą. Klaipėdos teritorinės muitinės inspektorius neslėpė labai norėjęs nugalėti, tačiau jis taip pat teigė, kad „garas buvo nekoks“. „Ir nuovargis padarė savo – naktį dirbau, esu nemiegojęs“, – sakė pirtininkas. Trečiosios vietos nugalėtoju tapo Albinas Jančius, jis pirtyje ištvėrė 27 minutes 48 sekundes. Visi trys laimėtojai buvo apdovanoti dienraščio „Vakarų ekspresas“ prenumerata.

Pirties turnyre iš viso varžėsi 21 pirties mėgėjas, nors išankstinės registracijos metu norą dalyvauti buvo pareiškę 39. Jauniausias dalyvis buvo vos dvejų metukų Nojus Skirutis – jį į pirtelę atsivedė tėvai. Vyriausiajam – Michailui Malajevui – vasarį sukaks šešiasdešimt. „Pirtyje lankausi nuo gimimo – visas miesto pirtis esu apėjęs“, – teigė vienos uostamiesčio prekybos įmonės direktorius.

Turnyre dalyvavo tik viena moteris – 45-erių Railia Opanasenko. Jos pirtyje išbūtas laikas – 14 minučių 7 sekundės. Baškirijoje gimusi ir augusi moteris sako, kad ją prie pirties pripratino dar visai mažą. „Nuo mažens mus vesdavo į pirtį, nes kaime nebuvo kur praustis. Taip ir pripratau“, – sakė R. Opanasenko.

Pirtis buvo įkaitusi iki 82 laipsnių. Tokį karštį pakėlė ne visi dalyviai: keletas nualpo, netgi pajuto haliucinacijas. Budėjęs gydytojas visiems prastai pasijutusiems suteikė skubią pagalbą. Pernai temperatūra pirtyje siekė 80 laipsnių.

Giedrė Petkevičiūtė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.