Paradoksas žiūrovo akivaizdoje

OKT teatras į Kauną atveža premjerą pagal žymiausių Rusijos dramaturgų pjesę

Gruodžio 14 d., trečiadienį, 19 val. Kauno „Girstučio“ kultūros rūmuose OKT/Vilniaus miesto teatras pristatys premjerą – spektaklį pagal žymiausių Rusijos dramaturgų brolių Presniakovų pjesę „Vaidinant auką“.

Pjesės „Vaidinant auką“, kurią iš rusų kalbos išvertė rašytojas Sigitas Parulskis, pagrindinis veikėjas – antiherojus Valia. Jis dirba policijos nuovadoje, padeda atkurti įvykdytų žmogžudysčių scenas: įtariamas nusikaltimu asmuo demonstruoja įvykių eigą, o Valia „vaidina auką“. Ir tai ne vien jo darbas – tai ir jo gyvenimo, turinčio akivaizdžių paralelių su V.Šekspyro Hamletu, dalis.

„Man labai džiugu, kad šiandien yra tokių pjesių kaip „Vaidinant auką“. Presniakovų kūrinys tik atrodo egzotiškas, o iš tiesų čia labai aiškiai atskleidžiama Rusijos (o gal net pasaulio) tikrovė. Išties tikrovės niekaip kitaip neįmanoma suvokti kaip tam tikro paradokso. Jei pažiūrėtume dar atidžiau, taptų aišku, kad stipri dramaturgija visuomet yra paradoksali. Tad jei medžiaga leidžia scenoje sukurti paradoksą žiūrovo akivaizdoje, galima kalbėti ir apie teatrinį įvykį“, – kalbėjo režisierius Oskaras Koršunovas.

Režisierius šią Presniakovų pjesę vadina filosofiniu farsu, o pagrindinį personažą – šiuolaikiniu Hamletu, kurio Danija yra posovietinė realybė su naujomis rasizmo, fašizmo, prievartos, nihilizmo atmainomis. „Tai ne kriminalinė istorija, o kriminalinė misterija“, – sako jis.

Režisieriaus O.Koršunovo spektaklyje pagrindinį vaidmenį kuria aktorius Darius Gumauskas. Spektaklyje, be nuolatinių OKT bendražygių Vaidoto Martinaičio, Eglės Mikulionytės, Airidos Gintautaitės, Dainiaus Gavenonio ir kitų aktorių, įspūdingus bei spalvingus vaidmenis sukūrė Dalia Brenciūtė, Kostas Smoriginas, Ramūnas Rudokas, dramos aktorės vaidmenyje debiutuoja šokėja Rūta Butkutė.

Kaip visada iškalbingą Jūratės Paulėkaitės scenovaizdį papildys „koncertiniai intarpai“, kurių autorius – pastaruoju metu sparčiai populiarėjantis Miklukho McLarenas, pateikęs visą pluoštą „blatnų“ dainų išskirtinai naujajam OKT spektakliui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.