Kaune paskutinį kartą išrinkta žaviausia rusaitė

Aleksandro Timinskio mokyklos dešimtokė šešiolikmetė Julija Ševčenko virpėjo. Tačiau ne nuo šalčio, bet nuo jaudulio: prieš keliolika minučių ji tapo šeštojo konkurso „Mis Kauno rusaitė 2005“ nugalėtoja. Likimo ironija: renginį laimėjo mokyklos, kurios kitais metais Kaune jau nebus, atstovė.

Konkursas persikels į Vilnių?

„Tai paskutinysis Kaune organizuotas žaviausios Kauno rusaitės konkursas, – atsiduso Kauno Šilainių mikrorajono Slavų klubo koordinatorė ir pagrindinė renginio organizatorė Galina Daunoravičienė. – Kitais metais mūsų mieste liks tik viena rusų, Aleksandro Puškino mokykla, tad organizuosime gražiausios Vilniaus rusaitės konkursą“.

Klube „Los Patrankos“ vykusiame renginyje dalyvavo aštuonios 15-18 metų amžiaus merginos iš A.Timinskio ir A.Puškino mokyklų.

„Ar gyvenimas – apgaulė?“ – į lietuviškai švelniai pateiktą renginio vedėjos ir choreografės Jūratės Daunoravičiūtės bei grėsmingai rusiškai pakartotą vedėjo Andriaus Kleizos klausimą po prisistatymo turėjo atsakyti visos dalyvės, vilkėjusios rusiškais tautiniais drabužiais.

„Gyvenu Lietuvoje, bet esu rusė“, – po linksmo rimuoto ketureilio prisistatė Irina Akmalova, pažadėjusi, jei taps nugalėtoja, visus pavaišinti pačios keptu pyragu.

Į sceną – iš keliolikos metrų aukščio

Vėliau renginyje tvyrojo ne nacionalinė rusiška, bet internacionalinė dvasia: konkurso dalyvės ir koncertinės programos atstovai atliko dainas ne tik rusų bei lietuvių, bet ir anglų, italų, net čečėnų kalbomis.

Atliekant namų užduotis daug plojimų sulaukė sūpynėse iš keliolikos metrų aukščio į sceną nusileidusi aštuoniolikmetė A.Puškino mokyklos moksleivė Jelena Kulabina, už šį drąsų poelgį gavusi prizą – paskraidyti lėktuvu virš Kauno. „Mis elegancija“ tapusi Tatjana Reznik atliko pastaraisiais metais išpopuliarėjusį rytietišką pilvo šokį, „Mis publika“ ir II vicemis titulo laimėtoja Aleksandra Češuiko sugebėjo vaikščioti stiklais.

„Atlikus namų užduotis, baimė išgaravo, – po renginio važiuodama į banketą atsiduso pavargusi A.Češuiko. – Ir pagaliau galėsiu ramiai išsimiegoti“.

Nuo šešerių metų šokanti „Mis rusaitė“ tapusi rudaplaukė rudakė Julija atliko tai, ką moka geriausiai: modernų šokį su lazda: „Tačiau ateities nesieju su šokiu: tai bus tik mano laisvalaikis, o svajoju dirbti turizmo arba dizaino srityse“.

Pametė pagrindinį prizą

Merginos ne tik šoko, dainavo, vaidino, bet ir demonstravo parduotuvių tinklo „Katė“, UAB „Šarka“ kolekcijas ir vestuvinių bei proginių drabužių salono „Žeiga“ vestuvines sukneles.

Po koncertinės programos, „Karalienės parado“, kuriame vakarines sukneles demonstravo kitų grožio konkursų tituluotosios rusaitės, komisija paskelbė rezultatus. Be minėtųjų titulų, I vicemis tapo aukščiausia, 173 cm ūgio, dalyvė, A.Puškino mokyklos moksleivė Ina Nikitenko, „Mis talentas“ – Jekaterina Magomedova, „Mis foto“ ir „Mis laduška“ – penkiolikametė Andželika Bieliauskaitė („Mis fainutė“ – titulą lietuviškai išvertė G.Daunoravičienė).

Patekusi į šeimos glėbį draugiška ir linksma save pristačiusi J.Ševčenko tramdė ašaras, kvietė fotografuotis geriausią draugę ir ranka prilaikė karalienės karūną.

„Visuomet, kur tik einu, dalyvauju pirma. Šis skaičius – laimingas!“ – iš jaudulio virpėdama šypsojosi pirmuoju numeriu konkurse dalyvavusi Julija.

Būtent iš jaudulio šešiolikmetė Julija po pergalės nepajuto pametusi pagrindinį prizą – 500 litų vertės čekį kelionei. Laimė, trumpam: „Mis Kauno rusaitė 2005“ prizas netrukus atsirado, o nugalėtoja pavargusi, bet laiminga pjaustė tortą bankete. Ji galės keliauti į vieną iš savo svajonių šalių – Ispaniją.

Darius Sėlenis

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

4 komentarai į "Kaune paskutinį kartą išrinkta žaviausia rusaitė"

 1. dIANA

  Mano puske irgi cia dalyvavo.

 2. KRISTINA

  Ta JUlija tikrai verto to prizo.Tikrai grazi labai ir turi talanta.

 3. Marcius

  Nu ka as zn… maniau rusaites yra grazesnes… Krc kiek mates nuotrauku tai visos tokios negrazios;/

 4. Andrius

  Aleksandra molodec!!!Esli cestno,to konecno ozidal lucsego,no i 3e mesto toze dovolno vysokoe i znacimoe,esli o niom pisut i v gazete i v inete.Molodec!!!Ne zria tak dolgo pytalsia tebia dobitsia…

  Atsiminkite zmones,jeigu kokia nors pana turi slavisko kraujo,ji bus viena is graziausiu visur ir visada!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.