Pastebėta, kad augalai, kuriuose yra silicio junginių, skatina medžiagų apykaitą, stiprina nusilpusį jungiamąjį audinį bei didina viso organizmo atsparumą infekcijoms. Šie augalai taip pat teigiamai veikia ir raiščių bei sąnarių jungiamąjį audinį.
Liaudies medicinoje žinoma daug augalų, turinčių nemažai silicio rūgšties. Pavyzdžiui, Azijos gyventojai iš bambuko stiebų ūglių gamina miltelius, kuriais gydo įvairias sąnarių ligas. Šiuose milteliuose yra ypač daug mikroelemento silicio, sudarančio silicio rūgštį. Silicis – gyvybiškai svarbi maistingoji medžiaga; antras labiausiai paplitęs elementas po deguonies, su kuriuo sudaro silicio oksidą. Silicio poveikis taip pat gerai ištirtas: nuo jo priklauso ilgųjų skaidulų jungiamajame audinyje tvirtumas ir elastingumas. Svarbiausia silicio funkcija – suteikti ląstelių membranoms formą.
Nustatyta, kad pakankamas silicio kiekis reguliuoja vadinamųjų ląstelių rajūnių aktyvumą. Šios ląstelės gali „suryti” ir net „suvirškinti” audiniuose susikaupusias toksines medžiagas bei bakterijas. Taip jos išvalo audinius. Silicis labai svarbus ir organizmui pasisavinant kalcį. Mūsų kaulai gauna daug daugiau kalcio, kai maiste yra pakankamai silicio. Kai silicio trūksta, nusilpsta atraminiai audiniai, kaulai ir sąnariai tampa trapūs. Mitybos specialistų nuomone, tinkamai maitinantis gaunama pakankamai silicio. Daugiausia šio elemento į organizmą patenka kartu su augaliniais maisto produktais – grūdais (ypač daug silicio yra sorose ir avižose), bulvėmis, burokėliais ir kitais šakniavaisiais. Gyvulių mėsoje daugiausia silicio yra vidaus organuose (plaučiuose ir blužnyje). Nemažai silicio yra ir daugelyje mineralinio vandens rūšių.
Jauniems žmonėms silicio netrūksta. Tačiau ir jiems atsiranda rūpesčių, kai šio mikroelemento organizme ima nebepakakti – brendimo laikotarpiu, ypač kai staiga imama augti. Daugelis mokslininkų mano, kad ilgai neišnykstantys paauglių jaunatviniai spuogai atsiranda būtent dėl silicio trūkumo organizme. Beje, anksčiau dėl tos pačios priežasties vaikai dažniau sirgdavo tuberkulioze. Pagyvenusiems žmonėms dažnai sutrinka silicio pasisavinimas per žarnyną. Net jei su maisto produktais silicio gaunama pakankamai, tik nedidelė jo dalis patenka į kraują, o iš ten – į jungiamuosius atraminius audinius.
Padidėjęs polinkis sirgti sąnarių ligomis iš dalies yra dėl silicio trūkumo
Kosma Baltutytė