Judėjimas padeda atsikratyti ligų

Vienas svarbesnių gyvenimo variklių – judėjimas. O kai jo pristinga, neretai sutrinka sveikata. Tai įvertino jau senovės graikai, gydymą judesiais vadinę kineziterapija.

Šiuolaikinėje medicinoje terminas kineziterapija apibūdinamas kaip sutrikusios sveikatos, ligos gydymas fiziniais ir fizikiniais veiksniais norint grąžinti, pataisyti ar adaptuoti ligos, traumos pažeistas judėjimo funkcijas. Kineziterapijos procedūros sėkmingai naudojamos ligų ar traumų profilaktikai.

Kineziterapija laikoma fizinės medicinos ir reabilitacijos sudedamąja dalimi. Pagrindinis jos gydomasis veiksnys – natūrali biologinė organizmo judėjimo funkcija.

Nuo kitų reabilitacijos priemonių kineziterapija skiriasi tuo, kad gydymo rezultatai daugiausia priklauso nuo paciento valios bei aktyvumo. Todėl kineziterapeutas pirmiausia pasistengia įtikinti žmogų, kodėl jis turi judėti ir kuo skiriasi saugus gydomasis judesys nuo darbinio ar sportinio.

Kineziterapijos pagrindinė priemonė – fizinis pratimas, kuris yra nespecifinis dirgiklis. Todėl organizmo atsakomojoje reakcijoje dalyvauja nervinio bei humoralinio reguliavimo mechanizmai ir funkcinės sistemos. Būtent dėl šios priežasties kineziterapiją galima taikyti beveik visų ligų atvejais. Kineziterapinis poveikis organizmui yra įvairiapusiškas.

Kineziterapijos procedūras sudaro pasyvūs judesiai bei jų skatinimas, fizikiniai ir mechaniniai veiksniai, pratybos, paciento mokymas bei rekomendacijos, specialių technikos priemonių ir prietaisų pritaikymas, duomenų užrašymas, bendradarbiavimas su ligonio artimaisiais.

Judesio procedūros atitraukia paciento dėmesį nuo minčių apie ligą, padeda įveikti nerimą, gerina emocinę būklę.

Kineziterapijos procedūrų metu aktyvėja visi fiziologiniai procesai, gerėja audinių maitinimas, judamojo aparato ir vidaus organų funkcijos, normalizuojamas nervinių procesų paslankumas galvos smegenų žievėje, treniruojama įvairių organizmo funkcinių sistemų tarpusavio sąveika. Stimuliuojami atkūrimo procesai ir mažinama osteoporozė, nes dirbantis raumuo verčia kaulą pasisavinti kalcį.

Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centre kineziterapija labai svarbi. Sudarant kompleksinę gydymo programą ji skiriama daugumai pacientų.

Kineziterapijos kabinete pagal gydytojo nustatytą diagnozę, ligonio amžių bei bendrą būklę jam skiriamas laikas, vyksta individualios ir grupinės procedūros

Rūta Kripaitytė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.