Po tariamos mirties ieškoma kaltų

Tragiškas įvykis, kai iš degančio namo ištraukta ir mirusia palaikyta moteris atgijo, įplieskė precedento neturintį skandalą.

Žurnalistams pradėjus domėtis, kas kaltas, kad 46 metų N.K. kurį laiką gulėjo be pagalbos, medikai ėmė pirštais baksnoti į ugniagesius, o šie – į medikus.

Vakar Panevėžio greitosios medicinos pagalbos tarnyba jau sudarė komisiją incidentui tirti, o miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai dar net nebuvo pasikalbėję su gaisrą gesinusiais pavaldiniais.

Į ligoninę moters neišvežė

„Panevėžio rytas“ pirmadienį rašė apie keistą įvykį, nutikusį gesinant gaisrą, kuris kilo praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvės 64-ajame name.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai dūmuose skendinčiame name aptiko vyrą ir moterį. Vyras gulėjo lovoje viename kambaryje, o nuoga moteris buvo sukniubusi ant grindų kitame.

Leisgyvį vyriškį ugniagesiai išnešė į lauką, iškvietė greitąją. Gyvybės ženklų nerodžiusią moterį gelbėtojai, nenorėdami, kad nuoga negyvėlė gulėtų kieme susirinkusių smalsuolių apžiūrinėjama, paguldė namo prieangyje.

Atvažiavę greitosios medicinos pagalbos medikai į ligoninę išvežė tik vyrą, o mirusia palaikytą moterį paliko gulėti kur buvusią. Tačiau greitajai išvažiavus ugniagesiai išgirdo, kad „negyvėlė“ kriokia.

Vyro gyvybė užgeso

Vėl buvo iškviesta greitoji. Nuo pirmojo iškvietimo buvo praėjęs pusvalandis. Moteris buvo nuvežta į Panevėžio ligoninę ir paguldyta į intensyviosios terapijos skyrių. Jai nustatyti II-III laipsnio kūno nudegimai: apdegusi galva, rankos, kojos, krūtinė, pilvas.

Vakar „iš numirusių prisikėlusios“ N.K. būklė tebebuvo labai sunki. Apie 50 procentų kūno apdegusios moters gyvybę palaikė medicinos aparatūra.

Gaisre rasto vyro gyvybės, nors jis medikų rankose atsidūrė anksčiau, išsaugoti nepavyko. Jis mirė pakeliui į ligoninę. Policijos pareigūnai nustatė, kad mirusysis yra 44 metų V.B.

Ir velionis, ir ligoninėje gydoma N.K. įvardijami kaip nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys, mėgstantys išgerti asmenys.

Patikėjo gelbėtojų žodžiais

Žmogaus mirtį, nesvarbu, kokiomis aplinkybėmis ji ištinka, gali konstatuoti tik medikai.

Greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovas Vilius Mitka, „Panevėžio ryto“ paprašytas paaiškinti, kaip atsitiko, kad gyvas žmogus buvo palaikytas mirusiu, atsakė, jog dabar tai aiškinasi speciali komisija, sudaryta iš greitosios ir Panevėžio ligoninės darbuotojų.

Paklaustas, ar kalbėjosi su gaisravietėje dirbusių medikų ekipažu, V.Mitka atsakė teigiamai. Jo teigimu, nuvykę į įvykio vietą greitosios pagalbos medikai rado iš namo išneštą vyrą, jam tuoj pat suteikė reikalingą pagalbą ir išgabeno į ligoninę. Deja, pakeliui žmogus mirė.

Greitosios vadovas sakė, jog ugniagesiai medikus informavo, kad name yra gyvybės ženklų nerodanti moteris, tačiau prie jos neįmanoma prieiti.

„Pagal darbo instrukcijas, greitosios medikai negali eiti į gaisro židinį. Nukentėjusį žmogų iš gaisro židinio privalo išnešti ir pirmąją pagalbą jam suteikti gelbėtojai.

Kadangi moteris nebuvo išnešta iš gaisro židinio, kolegos jos neapžiūrėjo“, – aiškino V.Mitka.

Po 28 minučių greitoji pagalba vėl buvo iškviesta į J.Basanavičiaus gatvės 64-ąjį namą. Medikams pranešta, kad pagalbos reikia gaisre rastai moteriai. Atvykę medikai N.K. rado paguldytą lauke, toje pačioje vietoje, kur anksčiau gulėjo jos likimo draugas V.B.

V.Mitkos teigimu, moteris buvo nedelsiant išgabenta į Panevėžio ligoninę.

Ugniagesiai cituoja instrukcijas

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vilius Grigaliūnas, paprašytas pakomentuoti situaciją, prisipažino apie įvykį dar nepasikalbėjęs su gaisrą gesinusiais ugniagesiais.

„Ugniagesiai budi kas ketvirtą parą. Su J.Basanavičiaus gatvėje gaisrą gesinusiais ugniagesiais aš dar nesikalbėjau. Galiu tik pakomentuoti mūsų darbą reglamentuojančius teisės aktus“, – sakė viršininkas.

V.Grigaliūnas aiškino gerai žinomas tiesas, kad žmogaus mirtį gali konstatuoti tik medikai. Net ir tuo atveju, kai gaisravietėje randamos tik kūno dalys.

Paklaustas, ar šį kartą neįvyko priešingai, ar ne ugniagesiai konstatavo moters mirtį, V.Grigaliūnas atsakė taip nemanąs ir vėl ėmė dėstyti, kad tai medikų pareiga.

Į klausimą, kas, jo manymu, šiuo atveju kaltas – medikai ar ugniagesiai, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas atsakė, kad tai reikia aiškintis.

„Galiu tik pasakyti, kad į gaisro vietą iškviestos tarnybos – ugniagesių, medikų, policijos – turi atlikti joms priklausančias funkcijas“, – postringavo V.Grigaliūnas.

Jis nepanoro žurnalistams duoti gaisrą gesinusių kolegų telefonų numerių nei pasakyti jų pavardžių, motyvuodamas tuo, kad per išeigines gelbėtojai privalo ilsėtis.

Inga Smalskienė

„Panevėžio rytas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.