Muzikos pramonė stiprina kovą su piratais

Muzikos pramonė suaktyvino savo kampaniją prieš nelegalų bylų dalijimąsi internete paskelbdama apie daugiau nei 2,1 tūkst. bylų pradžią prieš asmenis iš 16 šalių, remdamasi „Financial Times” praneša ELTA.

Tarptautinė fonogramos ir vaizdo gamintojų federacija (IFPI), koordinuojanti didelę dalį kampanijų prieš muzikos ir filmų piratavimą ne JAV, teigė, kad bylos atspindi „visų laikų didžiausią kampaniją”, kuria siekiama išspęsti problemas, per pastaruosius penkerius metus 22 proc. sumažinusias kompaktinių plokštelių pardavimus.

Iš viso šiuo metu jau yra pradėta 3,8 tūkst. bylų dėl piratavimo. Daugelis jų buvo iškeltos Vokietijos internautams, tinkle pateikusiems muzikos ar filmų bylas. Pirmą kartą piratavimu buvo apkaltinti Švedijos, Šveicarijos, Argentinos, Honkongo bei Singapūro internautai.

Bylos, apie kurias paskelbta antradienį, buvo pradėtos šių metų balandį. Kaltinimų sulaukė failų dalijimosi programų, tokių kaip „Kazaa”, „Gnutella”, „eDonkey” bei „BitTorrent”, vartotojai. Nuo 2004 metų kovo iki šių metų balandžio teisme atsidūrė 1,59 tūkst. bylų, 521 internautas jau išteisintas arba susilaukė sankcijų, informavo IFPT atstovė spaudai.

IFPI susilaukė kritikos, kad jų teisinės kampanijos vykdomos trūkstant legalių muzikos parduotuvių internete. Tačiau IFPI generalinis direktorius Džonas Kenedis (John Kennedy) teigė, jog „paprasčiausiai nėra pasiteisinimo”, dėl kurio internatai galėtų naudotis nelegaliomis bylų dalinimosi programomis autorinių teisių saugomai muzikai parsisiųsti.

Muzikos pramonė piratavimą laiko didžiausia grėsme. Nuo 2003 metų birželio internete nelegalios muzikos bylų sumažėjo 10 proc., ir tai rodo nemažą IFPI sėkmę.

2005-11-16 10:05

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.