Studento nužudymą gaubia paslaptys

Sukrečianti nužudymo istorija, surašyta į kelis baudžiamosios bylos tomus, paliko daug neatsakytų klausimų. Kaltinamųjų suole sėdėjęs vaikinas kategoriškai neigė kaltę.

Iki diplomo – mėnuo

Palangiškiai Valiuliai tikino iki šiol nesuprantą, kodėl jų sūnų Žygintą pernai gegužės 16-osios paryčiais kaimynas Aleksandras Orlovas išsivedė iš namų. Šis pasivaikščiojimas studentui buvo lemtingas – Ž.Valiulis buvo žiauriai sumuštas ir subadytas. Po trijų dienų ligoninėje vaikinas mirė, nespėjęs pasakyti, kas ir už ką su juo susidorojo.

Nužudytojo tėvai pasakojo porą pastarųjų metų su Žygintu bendravę daugiausiai iš penkių savo vaikų. Iki socialinio darbo bakalauro diplomo gavimo 22 metų vaikinui buvo likęs vos mėnuo. „Jis buvo jautrus, suprantantis, paslaugus žmogus. Bendravome su juo ne kaip su vaiku, o kaip su suaugusiu žmogumi, kaip su draugu, – apie žuvusį sūnų pasakojo tėvai. – Tokio praradimo neįmanoma įvertinti jokiais pinigais ar žodžiais paaiškinti išgyventus jausmus.“

Išsivedė kaimynas

Ž.Valiulis dvejus metus gyveno su drauge ir nuomojosi butą Debreceno gatvėje. Pernai gegužės 15-osios vakarą daugelis Lietuvos gyventojų ilgai negulė – žiūrėjo „Eurovizijos“ koncertą, kuris baigėsi gerokai po vidurnakčio. Ž.Valiulis su drauge taip pat ilgai vakarojo. Apie 3 valandą į poros duris paskambino toje pačioje laiptinėje gyvenęs kaimynas A.Orlovas. Jis buvo išgėręs, kvietė pas save.

Vaikinas atsikalbinėjo, bet po pusvalandžio kartu su drauge užsuko pas kaimyną. Netrukus A.Orlovas įkalbėjo Ž.Valiulį kažkur eiti. Buvo panašu, kad kaimynas nenori paleisti studento, net kai Žygintas nuėjo į savo namus persiauti avalynės, Aleksandras jį lydėjo iki pat durų. Vyrai išėjo lyg ir pirkti rūkalų. Pagal kitą versiją A.Orlovas žadėjo padėti Ž.Valiuliui susigrąžinti prieš porą savaičių dingusius buto bei automobilio raktus.

Draugė žino daugiau?

Namo Ž.Valiulis nebegrįžo. Parbėgęs A.Orlovas išlemeno tik tiek, kad juos kažkas užpuolė, Žygintas iššovė ir pabėgo.

Žiauriai sumuštą Ž.Valiulį praeiviai rado prie Baltijos pr. 49-ojo namo. Medikai konstatavo galvos sumušimą, durtines žaizdas nugaroje bei šlaunyje, buvo sutrupinti rankos pirštai. Vaikino gyvybės medikams išsaugoti nepasisekė. Atviras kaukolės lūžis buvo per sunki trauma.

Velionio tėvai įsitikinę, kad tikroji tiesa liko neišaiškinta. Jiems atrodo, kad sūnaus draugė žino daugiau nei pasakė. Dar daugiau žino, bet tyli A.Orlovas. Valiuliai bandė tiesą aiškintis patys, tačiau panašu, kad tikrosios tiesos ir jie nesužinojo.

Ginklo nerado iki šiol

Užuomina apie įvykio metu nuaidėjusį šūvį privertė ieškoti ginklo. Žuvusiojo tėvai buvo įsigiję dujinį pistoletą. Maždaug metus iki sūnaus žūties ginklo savo namuose jie nematė. Kur jis dingo, nežinia ir šiandien.

Ar galėjo vaikino žūtis būti susijusi su raktų dingimu? Kokiu pretekstu A.Orlovas išviliojo studentą iš namų? Kodėl žudikai taip žiauriai mušė Ž.Valiulį ir beveik nepalietė A.Orlovo? Kodėl po vaikino sužalojimo šis kaimynas jo tėvams nenoriai pasakojo įvykio aplinkybes, o netrukus pasislėpė? Kokie ryšiai galėjo sieti studentą su prastos reputacijos kaimynu? Ar Ž.Valiulis buvo iki galo atviras su savo tėvais?

Panašių klausimų liudytojams bei nužudymu kaltinamam 24 metų Kalnupės gatvės gyventojui Olegui Loveneckiui turi teisėjų kolegija.

Šiandien tikimasi apklausti liudytojus. Kaltinamasis tvirtino, kad byla prieš jį sufabrikuota. Jis žadėjo kalbėti tik tada, kai bus ištardyti visi liudyti kviesti žmonės. Įtariamasis nesuimtas. Atrodo, kad įrodymų prieš jį surinkta ne per daugiausiai.

Daiva Janauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.