Trečiadienio popietę nemažos Kauno policijos pajėgos buvo apsupusios miesto centre esančią Nemuno salą ir, blokavusios išėjimus iš jos į Karaliaus Mindaugo krantinę, pradėjo išsamų salos „šukavimą”.
Ieškant dviejų ginkluotų nusikaltėlių išnaršyti visi panemunio krūmai.
Deja, pareigūnų pastangos buvo bevaisės. Apie šioje saloje vidury baltos dienos įvykdytą ginkluotą apiplėšimą pranešta pavėluotai. Tai, anot pareigūnų, pagrindinė jų nesėkmės priežastis.
Trečiadienio popietę, grasinant pistoletu, Nemuno saloje apiplėšti du studentai iš Ariogalos. Prie devyniolikos-dvidešimties metų vaikinų, sėdėjusių ant žolės ir, pirminiais duomenimis, gurkšnojusių alų, iš už nugaros prišoko du vos metais dvejais jaunesni bendraamžiai. Vieno iš jų rankose buvo pistoletas.
Atsidūrusiesiems prieš ginklo vamzdį liepta krauti viską iš kišenių ant žemės.
Plėšikų grobis – aukų turėti du mobiliojo ryšio telefonai bei piniginės. Vienas studentas turėjo dvidešimt penkis litus. Kito piniginėje buvo tik studento pažymėjimas.
Plėšikai nubėgo Karaliaus Mindaugo krantinės link.
Apie šį įvykį policijai pranešta tik po dvidešimties minučių. Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, tiek apiplėštieji sugaišo, kol atsigavo po patirto šoko bei, išėję iš salos, sutiko praeivį, kuris leido paskambinti savo mobiliuoju telefonu.
Užregistravus pranešimą apie apiplėšimą, Nemuno salon nedelsiant pasiųsti arčiausiai budėję pėstieji bei važiuoti policijos patruliai. Deja, nusikaltėliai jau buvo spėję pasišalinti.
Pareigūnų teigimu, nesipriešindami ginkluotiems bendraamžiams studentai pasielgė teisingai. Tačiau rasti būdą pranešti apie įvykį policijai turėjo greičiau. Žinoma, jeigu norėjo, kad nusikaltimas būtų išaiškintas dar „karštais pėdsakais”.
Pasak teisėsaugininkų, panašūs nusikaltimai Nemuno saloje registruojami jau nuo vasaros. Tačiau ginklu grasinta pirmą kartą.
Manoma, kad plėšikauja tie patys asmenys. Visi nukentėjusieji nusikaltėlius apibūdina panašiai: apie septyniolikos aštuoniolikos metų, gana tipiškos išvaizdos trumpaplaukiai.
Trečiadienio popietės išpuolio metu jie vilkėjo tamsiais drabužiais, tačiau, turimais duomenimis, vienas iš nusikaltėlių gali turėti ir oranžinės spalvos striukę.
Ar salos plėšikai ginkluoti tikru koviniu ar dujiniu ginklu, ar tik gąsdina nusižiūrėtuosius į aukas žaisliniu pistoletu ar ginklą imituojančiu žiebtuvėliu, neaišku.
Greta Čižinauskaitė