Šildymo sistema – ne vien santechniko rūpestis

Pasistačius gyvenamąjį namą arba jį rekonstruojant aktualu pasirūpinti ne tik interjeru ar eksterjeru, bet ir kaip būstas bus šildomas. Nuo tinkamai parinktos šildymo sistemos priklausys, kiek laiko ir pinigų teks skirti šildymui. Specialistai pataria nepasikliauti tik šildymo sistemą rengsiančiais santechnikais, bet siūlo ir patiems pasidomėti būsto šildymu.
Rengiant šildymo sistemą pirmiausia reikia atsižvelgti į namo projektą ir kokias patalpas bei kaip norima šildyti – įrengti šildomas grindis, radiatorius ar pan.

Bendrovės „Santrika” direktorius Valdas Kemeklis pirmiausia patarė išsirinkti tai, kas svarbiausia – šildymo katilą. Jo rūšis priklausys nuo to, koks kuras bus naudojamas: malkos, dujos, elektra, suskystintas kuras ar žemės bei vandens energija.

Šildantis malkomis galima pastatyti katilus, veikiančius tiesioginio degimo, dujų generacijos ar vadinamuoju žvakės principu.

Lyginant katilus, veikiančius tiesioginio degimo ir dujų generacijos principu, šie yra ekonomiškesni. „Žvakės” principo katilai leis sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko – į juos galima prikrauti daugiau malkų ir jos ilgiau dega.

Jei yra galimybė įsivesti dujotiekį, tuomet V.Kemeklis rekomenduotų rinktis dujų katilus. Jie patogūs, jei ilgiau išvykstama. Tokius katilus galima užprogramuoti net keliems sezonams, namuose šiluma palaikoma atsižvelgiant į lauko temperatūrą.

Dujų katilai gali dirbti tiek gamtinėmis, tieks suskystintomis dujomis. Tačiau suskystintoms dujoms privalu įrengti specialius rezervuarus ir tokia katilinė negalės būti rūsyje – kad nesusikauptų už orą sunkesnės dujos ir nesprogtų.

Skysto kuro katilai brangesni už minėtuosius, tačiau pigesni už elektrinius. Jiems naudojamas specialus dažytas krosnių kuras, kuris patogesnis už suskystintas dujas. Tokie katilai tinka neturint galimybių įsivesti dujotiekį, nenorint kūrenti malkomis.

Gana naujas, maždaug penkerius metus naudojamas būdas – šildymas imant energiją iš žemės ar vandens. Tam naudojami specialūs šilumos siurbliai, nuo kurių vamzdynai tiesiami į žemę arba vandens telkinį. V.Kemeklis tokį šildymą vadina patogiu, tačiau tam reikalingos didesnės investicijos.

Vandentiekio, nuotėkų ir šildymo sistemų komplektuojančiomis detalėmis prekiaujančios bendrovės „Santrika” vadovas pripažįsta, kad elektra šildantys katilai brangiausi, tačiau patogiausi.

Parinkus katilą ir atsižvelgus, kuo norima šildyti patalpas, renkama kita įranga – radiatoriai, į grindis įleidžiami konvektoriai ir pan. Svarbu tinkamai parinkti vamzdžius, kuriais tekės šilumą nešantis vanduo.

Kelių rūšių vamzdžius galima komplektuoti tarpusavyje ir tokiu būdu sutaupyti. Kaip tai daryti, mielai patars „Santrikos” darbuotojai.

Rengiant šildymo sistemą svarbu ir katilinės įranga. Ji priklauso nuo to, koks katilas statomas. Jei dujinis, dažniausiai kartu būna sukomplektuota ir katilinės įranga, turint kitokį katilą dėl katilinės įrangos teks pasitarti su specialistais.

„Pasitarti galima ir atvykus į mūsų įmonę Aukštaičių gatvėje 58. Jei išsirinkę įrangą dar suabejotumėte, ar ji tiks, mes atvyksime pakonsultuoti ir į namus. Šildymo sistemą realiai galima įsirengti per savaitę. Svarbiausia nepasikliauti tik sistemą rengsiančiu santechniku. Siūlyčiau patiems aplankyti bent kelias įmones, pasidomėti, pasitarti ir nuspręsti, kokią šildymo sistemą norite turėti”, – teigė UAB „Santrika” direktorius.

Rita Skavičienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.