Vokietijos laikraštis: Irane laisvai gyvena aukšti „Al Qaeda“ nariai

Iranas leidžia šalies sostinėje laisvai gyventi apie 25 aukšto rango teroristinės organizacijos „Al Qaeda“ nariams, tarp jų ir trims Osamos bin Ladeno (Osama bin Laden) sūnums, trečiadienį tvirtino Vokietijos savaitraštis.

Savaitraštis „Cicero“, cituodamas neįvardintus Vakarų žvalgybos šaltinius, uždaroje straipsnio, pasirodysiančio lapkritį, peržiūroje, teigė, kad ieškomi organizacijos nariai yra iš Egipto, Uzbekistano, Saudo Arabijos ir Europos.

Pranešime teigiama, kad jie gyvena namuose, priklausančiuose revoliucionierių gvardijos nariams.

„Tai ne įkalinimas ar namų areštas. Jie gali daryti viską, ką nori“, – pranešime buvo cituojamas Vakarų žvalgybos agentas.

„Cicero“ taip pat tvirtina, kad Irane yra trys O. bin Ladeno sūnūs – Saedas (Saeed), Muhamedas (Mohammad), Otmanas (Othman) bei „Al Qaeda“ atstovas Abu Gaibas (Abu Ghaib).

Iranas praėjusios savaitės pabaigoje teigė sulaikęs ir ketina teisti keletą užsieniečių, susijusių su teroristine organizacija „Al Qaeda“. Ši organizacija yra kaltinama surengus rugsėjo 11-osios išpuolius JAV, Ispanijoje, Indonezijoje, Egipte bei kitose šalyse.

Savaitraščio straipsnyje revoliucionierių gvardija taip pat kaltinama aukštų „Al Qaeda“ narių apmokymu ir logistikos tiekimu.

Iranas nuolat neigia bet kokius ryšius su „Al Qaeda“. Didžioji Britanija ir Jungtinės Valstijos įtaria, kad Iranas remia sukilėlius Irake, tačiau ir šiuos kaltinimus Teheranas neigia.
2005-10-26 19:20

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.