Autorių teisių gynėjai siekia pradėti nelegalių muzikos ir filmų kopijų šalinimą iš tarnybinių stočių

Lietuvos muzikos ir kino industrijos asociacijų atstovai išsiuntė didžiausiems interneto paslaugų teikėjams kvietimą pritarti, kad asociacijos tikrintų jų tarnybinėse stotyse esančią muziką, filmus ir programas ir praneštų apie nelegaliai platinamus.

Nelegaliai platinamą tokią intelektualinę nuosavybę interneto prieigos paslaugų teikėjai turėtų ištrinti iš FTP tarnybinės stoties, įspėję apie tai šiuos kūrinius ten skelbiantį vartotoją.

Jei iki mėnesio pabaigos interneto prieigos paslaugų teikėjai pritarimo tam nepasirašys, autorių teisių gynėjai žada vykdyti išorinį tokių kūrinių jų tarnybinėse stotyse stebėjimą. Tuomet prasidėtų aktyvi komunikacijos kampanija, kurios metu bus skelbiama, kiek nelegalių filmų ir muzikos įrašų bylų yra laikoma vieno ar kito operatoriaus tarnybinėse stotyse, pranešė Lietuvos muzikos industrijos asociacija (LMIA).

Kaip pavyzdys LMIA pranešime pateikiamos „Tele2” tarnybinės stotys, prie kurių gali prisijungti kabelinės televizijos „C Gates” klientai. Pasak asociacijos, jose yra viešai platinama tūkstančiai įvairių muzikos kūrinių, filmų kopijų, taip pat abonentams siūloma nemokamai parsisiųsti ir pačios įvairiausios programinės įrangos.

Nustatyti nelicencijuotos produkcijos platinimo kontrolės mechanizmus asociacijos pasiūlė bendrovių „Lietuvos telekomas”, „Bitė Lietuva”, „Omnitel” bei „Tele2” atstovams.

Rinkos dalyvių teigimu, kol kas nėra teisinio reguliavimo mechanizmo, kuriuo vadovaujantis reikėtų kontroliuoti autorinių kūrinių platinimą kompiuterių tinkluose. Be to, interneto paslaugų teikėjai neturi alternatyvaus būdo prieinamomis kainomis apmokestinti tokių kūrinių siuntimąsi.

Anksčiau interneto paslaugų teikėjai buvo nusprendę, kad už vartotojų laikomus kūrinius atsakingi ne jie, o patys vartotojai. Paslaugų teikėjai tuomet taip pat teigė nesą ekspertai, kurie galėtų atskirti, legaliai ar nelegaliai tarnybinėje stotyje platinamas kūrinys.

Kreipimąsi asociacijos pateikė padedamos advokatų kontoros „Mackonis, Pilkis ir partneriai”.

Šiuo metu beveik visi Lietuvos interneto paslaugų teikėjai turi specialias FTP tarnybines stotis, kuriose jų vartotojai pateikia muziką, filmus, žaidimus, programinę įrangą. Iš jų kiti to tiekėjo klientai šias bylas gali parsisiųsti.

LMIA pernai sankcionavo 6 interneto svetainių, platinusių nelegalią produkciją, uždarymą.
2005-10-26 17:29

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.