Stipriausias planetos žmogus svarbiems startams ruošis Panevėžyje

Panevėžyje vakar lankėsi stipriausias planetos žmogus – biržietis, bet dabar sostinėje gyvenantis Žydrūnas Savickas (nuotraukoje). Jį ir jo gyvenimo draugę Jurgitą sveikatos klinikoje „Sveikatos sodas“ sutiko panevėžietis gydytojas Arvydas Galentas, padedantis galiūnui grąžinti sveikatą ir pasirengti kitoms svarbioms varžyboms

Visos pergalės svarbios

Rugsėjo 26 dieną 30-metis Lietuvos stipruolis

Žydrūnas Savickas Kvebeke, Kanadoje vykusiose varžybose pirmą kartą tapo pasaulio galiūnų čempionu. Sekmadienį pasibaigusiame 2005 metų pasaulio galiūnų čempionate biržietis pagerino tris pasaulio rekordus ir, surinkęs 103 taškus, aplenkė nugalėtojo titulą ginusį ukrainietį Vasylį Virastiuką.

Trejus metus iš eilės – 2003-iaisiais, 2004-aisiais ir 2005-aisiais – pasaulio čempionatuose buvęs antras Lietuvos stipruolis šiais metais laimėjo visas pagrindines varžybas. Tarp jų lietuvaitis galiūnas trečią kartą iš eilės laimėjo prestižines, paties Arnoldo Švarcnegerio globojamas „Arnold‘s Strongest Man“ stipruolių varžybas Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Europos čempionatą.

Vakar PB pakalbintas Ž.Savickas pripažino, kad jam svarbios visos pergalės.

„Itin man svarbu laimėti jėgos sporto šakų varžybose, nes jose dalyvauja ne tik galiūnai, bet ir kitų jėgos sporto šakų pasaulio čempionai: jėgos trikovės, sunkiosios atletikos, kultūrizmo. Tokių varžybų kaip „Arnold‘s Strongest Man“ nugalėtojas laikomas stipriausiu žmogumi pasaulyje“, – sakė stipruolis.

Dalyvaus komandinėse galiūnų varžybose

Po kelių dienų lietuvaitis galiūnas išvyks į Krymą. Kartu su dar trimis Lietuvos galiūnais, kurių tarpe bus ir panevėžietis Vilius Petrauskas, Ž.Savickas dalyvaus Pasaulio galiūnų komandinėse varžybose.

„Todėl ir atvažiavau į Panevėžį, į „Sveikatos sodą“, kad galėčiau geriau pasirengti varžyboms. Tokiose varžybose mūsų komanda – tai yra keturi sportininkai – dalyvauja pirmą kartą. Varžybos sudėtingos, nes turime dirbti kartu. Labai svarbios bendros treniruotės, bet nemažiau svarbu fiziškai pasirengti tokiam čempionatui. Puiku, kad šalia yra gydytojas, kuris pataria ir padeda pasirengti varžyboms“, – aiškino PB čempionas.

Gydytojo patarimai padeda

Pasak Ž.Savicko, panevėžietis gydytojas Arvydas Galentas šiais metais padėjo jam pasiruošti visiems galiūnų čempionatams. „Gal tai sutapimas, bet šiais metais, kai kartu su manimi į varžybas pradėjo važinėti Arvydas Galentas, neturėjau traumų“, – prisipažino sportininkas.

„Suprantu, kad varžybose, vykdant atskiras jėgos rungtis, negali išvengti tykančių traumų, bet gydytojo patarimai prieš varžybas, treniruotės, masažai, tempimo pratimai man tikrai padėjo. Galiu tik džiaugtis, kad šiais metais visose varžybose nepatyriau traumų“, – džiaugėsi panevėžiečio gydytojo pagalba stipriausias planetos žmogus.

Negalvojo tapti stipriausiu

Stipruolis tvirtino niekada negalvojęs, jog kada nors taps stipriausiu pasaulyje.

„Tikrai nežinojau, kad tapsiu stripriausiu žmogumi pasaulyje. Būtų kvaila tvirtinti, kad nuo vaikystės svajojau juo tapti. Gamtos taip duota – gimti stipruoliu. Toks ir esu – tai supratau dar vaikystėje“, – sakė Ž.Savickas.

„Tokie mano duomenys buvo, tačiau supratau, kad treniruotis reikia. Treniruojuosi kiekvieną dieną po dvi valandas. Pats vardas nieko nereiškia: dabar esu aš stipriausias, bet ateis laikas ir mane pakeis kitas. Juk niekas nestovi vietoje. Galiūnų sportas toks yra: dabar ant aukščiausio laiptelio esu aš, rytoj bus kitas. Niekada negalima ilgai džiaugtis pergalės laurais. Suprantu, kad reikia dirbti, dirbti“, – šypsodamasis kalbėjo galiūnas.

Paklausus Ž.Savicko, kokios paruošiamosios procedūros prieš čempionatą Kryme jo laukia „Sveikatos sode“, atsakė: „Manęs laukia vitaminais prisotintos lašinės, pirtis, masažai. Džiaugiuosi, kad kartu į varžybas Kryme važiuos ir gydytojas Galentas – jo patarimai man padeda išvengti traumų“.

Raimonda Mikučionytė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.