Kultūros ministerija siūlo likviduoti Kultūros paveldo centrą

Kultūros ministerija siūlo Kultūros paveldo departamentui (KPD) likviduoti Kultūros paveldo centrą (KPC) kaip neefektyviai ir aplaidžiai dirbantį.

„Kultūros ministerija, atsižvelgdama į Valstybinės kultūros paveldo komisijos nutarimais išreikštą kritiką dėl Kultūros paveldo centro veiklos, į Valstybės kontrolės auditorių išvadas dėl finansinių pažeidimų ir į tai, kad naujasis Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymas numato ženklius struktūrinius pakitimus Kultūros paveldo departamente, pavesdamas jam kultūros paveldo objektų apskaitos, apsaugos ir kontrolės funkcijas, siūlo departamentui likviduoti aplaidžiai dirbantį Kultūros paveldo centrą, kurio steigėjas yra minėtas Kultūros paveldo departamentas”, – rašoma Kultūros ministerijos pranešime.

Jau šį pavasarį Kultūros ministerijos vadovybė pavedė tuometinei KPD vadovei Dianai Varnaitei spręsti šios įstaigos reorganizavimo klausimą, prijungiant KPC prie departamento. Nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos D. Varnaitė atleista iš KPD direktorės pareigų, o naujas departamento vadovas turėtų paaiškėti lapkričio pradžioje.

Atsižvelgiant į tai, kad iki šiol centro steigėjas KPD minėtų problemų nesprendė ir į tai, kad šių metų rugsėjo 29 dienos nutarimu paskyrė Kultūros vertybių registro tvarkymo įstaiga departamentą, kuris turės perimti pagrindines KPC kaip biudžetinės įstaigos iki šiol vykdytas funkcijas, Kultūros ministerija nutarė siūlyti likviduoti Kultūros paveldo centrą ir visiškai perimti kultūros paveldo ir kilnojamųjų kultūros vertybių apskaitos vykdymą.

Ministerija pažymi, kad didžioji dalis centro darbuotojų nėra valstybės tarnautojai ir savo darbą atlieka pagal su darbdaviu – Kultūros paveldo centru – sudarytas darbo sutartis. Ministerijos manymu, valstybės biudžetas bus naudojamas efektyviau ir racionaliau, kai dalis KPC darbuotojų turės galimybę tapti valstybės tarnautojais, o kitos dalies darbuotojų paslaugos bus perkamos vadovaujantis viešųjų pirkimų įstatymu.

1991 m. Vyriausybė potvarkiu Paminklotvarkos departamentui leido įsteigti Lietuvos kultūros paveldo mokslinį centrą, panaikinus Mokslinę metodinę kultūros paminklų tarybą. Paminklotvarkos departamentas tais pačiais metais įsteigė Lietuvos kultūros paveldo mokslinį centrą. 1995 m. įstaiga reorganizuota ir pavadinta Kultūros paveldo centru.

Kaip skelbiama KPC tinklalapyje, šio centro tikslai – organizuoti ir vykdyti nekilnojamųjų ir kilnojamųjų kultūros vertybių (išskyrus archyvinių dokumentų), nesančių valstybinėse saugyklose, tyrimą ir apskaitą, taip pat kaupti ir saugoti valstybei reikalingą informaciją apie materialųjį kultūros paveldą, kultūros vertybes ir kultūros paminklus. Kultūros paveldo centras rengia kultūros vertybių paieškas, jų tyrimo, inventorizavimo ir registravimo bei informacijos apie kultūros paveldą kaupimo, tvarkymo ir saugojimo taisyklių projektus, organizuoja ir vykdo kultūros vertybių ir informacijos apie jas paiešką, mokslinius tyrimus bei kitus darbus, reikalingus kultūros vertybių apskaitai, jų propagavimui, informacijos kaupimui ir saugojimui.

Nuo 1991 metų Kultūros paveldo centro direktorius yra Vitas Karčiauskas, taip pat vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Neteisėtų statybų tyrimo komisijai.
2005-10-09 12:13

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.