„Daktarų“ tarnas – policininkas

Nors pareigūnas bičiuliaujasi su banditais, tarnybos policijoje nepraranda.

Operacijos rezultatai pribloškė

Kaune nusikaltėlių gaujoms slapta teisėsaugininkų informacija – ranka pasiekiama.

Tai paaiškėjo po vienos sėkmingos Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos (ONTT) operacijos. Jos metu buvo nustatyta, kas teikia informaciją „daktarų“ gaujai.

Operacijos rezultatai pribloškė – su banditais informacija dalijosi policijos pareigūnas.

Tačiau ir demaskavus nusikaltėlių informatorių, jis nepaliko tarnybos policijoje.

Domėjosi, kam priklauso mašina

Kauno ONTT pareigūnai patvirtinto atlikę šį tyrimą, tačiau plačiau komentuoti jo aplinkybes atsisakė. „Ekstra žinioms“ iš šaltinių Lietuvos kriminalinės policijos biure pavyko sužinoti kai kurias šokiruojančias banditų talkininko demaskavimo detales.

Operatyvininkų demaskuotas „daktarų“ talkininkas Jevgenijus Dziumanas dirba Kauno Žaliakalnio policijos komisariate paprastu postiniu. Į operatyvininkų akiratį jis pakliuvo aiškinantis, kokiais būdais Kauno nusikaltėlių pasaulio autoritetu vadinamas Henrikas Daktaras, pravarde „Henytė“, gauna išsamią informaciją apie tam tikrus žmones, jų transporto priemones.

Slapto tyrimo metu paaiškėjo, kad artimas „Henytės“ bičiulis, šešis kartus teistas Algirdas Saveikis, pravarde „Algelis“, palaiko bičiuliškus santykius su policininku J.Dziumanu.

Netrukus paaiškėjo, kad šis pareigūnas policijos duomenų bazėje tikrino, kam priklauso H.Daktarą dominęs automobilis. Nors išaiškintas tik vienas pareigūno J.Dziumano „žygdarbis“, neatmetama, kad banditams jis galėjo talkinti nuolat.

„Agurkas“ – geras pažįstamas

„Ekstra žinioms“ pasidomėjus J.Dziumano asmenybe, paaiškėjo šokiruojančių faktų. Pasirodo, šis Žaliakalnio policijos komisariato postinis bendrauja ne tik su A.Saveikiu, bet ir su keliais žinomais Kauno banditais.

Tiesa, draugystę su ONTT akiratyje nuolat esančiu Algimantu Ringaila policininkas linkęs pateisinti, nes kartu su šiuo kauniečiu mokėsi, buvo klasės draugai.

Kalbinti Kauno policijos pareigūnai apie „Ženka“ vadinamą J.Dziumaną atsiliepė itin prieštaringai.

Jų manymu, nuolatinis pareigūno bičiuliavimasis su kriminaline praeitimi, dabartimi bei ateitimi garsėjančiais veikėjais daro gėdą visai policijai.

„Ženka“ – slidus žmogus, keista, kaip jis iki šiol dar dirba policijoje. Mūsų duomenimis, jis palaiko glaudžius santykius su „Agurku“ (Kauno nusikaltėlių pasaulio atstovas Saulius Velečka – red.), kartu su juo važinėjasi prabangiu automobiliu“, – teigė vienas Kauno kriminalistų.

Automobilių vagystes tiriančių pareigūnų duomenimis, policininkas „Ženka“ anksčiau buvo įsivėlęs į keistą istoriją. Jis kreipėsi į kolegas ir pranešė, kad kažkas pavogė ir sudaužė jo automobilį.

Kuo baigėsi tyrimas, sužinoti nepavyko, tačiau kriminalistai sakė neabejojantys, kad J.Dziumanas istoriją išgalvojo.

Inscenizuoti avarijos nepavyko

Bene labiausiai „Ženka“ sužibėjo šių metų pradžioje talkindamas artimam „Henytės“ bičiuliui A.Saveikiui.

„Algeliu“ vadinamas A.Saveikis sudaužė prabangų limuziną „Mercedes-Benz E 230“, kuriuo anksčiau važinėjo pats H.Daktaras. Nepataisomai sugadinęs brangų automobilį A.Saveikis nusprendė pasipelnyti iš nelaimės, apgauti draudimo kompaniją.

„Algelis“ surado tokios pat markės bei spalvos automobilį, ant jo prikabino sudaužyto „Mercedes-Benz E 230“ valstybinius numerius ir apdraudė „Lietuvos draudime“ 35 100 litų sumai.

Po to A.Saveikis sudaužytą automobilį atvežė atgal į nelaimės vietą, įstūmė į griovį ir paskambino bičiuliui „Ženkai“. Policininkas tuojau pat atvyko į inscenizuotos avarijos vietą ir apie neva ką tik įvykusią nelaimę pranešė savo kolegoms.

Tyrimą dėl pasikėsinimo sukčiauti atlikę Kauno apygardos prokuratūros prokurorai teigė turintys įtarimų, kad policininko J.Dziumano vaidmuo šioje istorijoje yra neatsitiktinis. Manoma, kad jis galėjo tyčia pakviesti reikiamą kolegų ekipažą.

Už nepavykusį bandymą apmulkinti draudimo kompaniją praeityje šešis kartus teistas „Henytės“ motinos Jadvygos Daktarienės įmonės „Ramunė“ vadybininkas A.Saveikis vis dar laukia nuosprendžio. „Algelio“ draugas policininkas „Ženka“ šioje byloje – tik liudininkas.

Naršė po slaptų duomenų bazę

Paaiškėjus, jog J.Dziumanas neteisėtai naudojosi policijos duomenų baze ir teikė informaciją „daktarams“, dėl jo veiksmų Kauno vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas. Už naršymą tarnybinėje duomenų bazėje ir slaptos informacijos perdavimą banditams policininkui J.Dziumanui skirtas griežtas papeikimas.

Pasiteiravus, kodėl J.Dziumanas nebuvo iškart atleistas iš tarnybos ir jam neiškelta baudžiamoji byla, Kauno policijos vadovai atsakė gana miglotai. Pasirodo, kad baiminamasi, jog pareigūnas gali kreiptis į teismą, jį laimėti ir už atleidimą iš darbo prisiteisti solidžią kompensaciją.

„Kai sužinojau, ką padarė J.Dziumanas, buvau šokiruotas. Nors kita vertus, iš jo buvo galima kažko panašaus tikėtis. Tai – baisi gėda ne tik komisariatui, bet ir visai policijai“, – „Ekstra žinioms“ sakė J.Dziumano viršininkas komisaras Vytautas Ščiajevas.

Generalinis komisaras supykęs

Paklausus, kaip vertina faktą, kad banditams talkinęs pareigūnas iki šiol dirba policijoje, generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius atsakė vienareikšmiškai.

„To žmogaus likimas aiškus. Tokiam – ne vieta policijoje“, – įsitikinęs V.Grigaravičius.

„Ekstra žinių“ šaltinių duomenimis, J.Dziumanas visai nenori atsisveikinti su policininko uniforma.

Banditų gaujai talkinęs pareigūnas Kauno apygardos administraciniam teismui apskundė jam skirtą griežtą papeikimą. Tad komisarams teks ne juokais pasukti galvą, kaip atsikratyti šio „kolegos“.
„Ekstra žinios“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 Responses to „Daktarų“ tarnas – policininkas

  1. lenke

    😳

  2. zappa

    parsidaveliai….o ka daryti, cia bent babkiu daugiau gauna

  3. GREBLIS

    😀 juokinga iki asharu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.