Geteborgo knygų mugės žvaigždės planuoja kelionę į Lietuvą!

Dvidešimt pirmoji Geteborgo knygų mugė dar nematė tokios literatūros grandų gausos: Torgny Lindgren, Sjon, Per Olov Enquist, Philip Pullman, Adonis, Ohran Pamuk, Lee Child, Giulio Leoni, Tracy Chevalier ir dar daugybė kitų rašytojų, kurių knygos graibstomos knygynuose, susitiko su savo skaitytojais ir leidėjais. Kai kurie iš jų jau ruošiasi į Lietuvą!

Lietuvių leidyklos turėjo galimybę ne tik supažindinti švedų skaitytojus su savo leidžiamomis knygomis, bet ir pabendrauti su užsienio autoriais, kurių knygas jie pristato arba dar ruošiasi pristatyti Lietuvos skaitytojams.

Sostinės leidykloje „Versus aureus” jau baigiama iš anglų ir italų kalbų versti britų-amerikiečių rašytojos, bestselerio „Mergina su perlo auskaru” autorės, Tracy Chevalier romanas „Dama su vienaragiu” bei italų rašytojo Giulio Leoni bestseleris „Mozaikos nusikaltimai”. Ta proga „Versus aureus” komanda susitiko su abiem rašytojais ir sulaukė jų pažado atvykti į artėjančią Vilniaus knygų mugę!

Romano „Mergina su perlo auskaru” autorės naujausias darbas „Dama su vienaragiu” – bandymas įminti vieno gražiausių nežinomo autoriaus gotikinių gobelenų, vaizduojančių stilizuotą kilmingą damą su mitologiniu vienaragiu, paslaptį. Skaitytojas nukeliamas į XV a. Paryžių ir Briuselį. Keturios romano moterys – dvi motinos ir dvi dukterys – talentingo dailininko ir ne menkesnio meilės avantiūristo dėka išliks amžiams šešiuose gobelenuose tarp tūkstančio viduramžių sodo gėlių. Dailės istorikų vis dar neatskleista gobelenų vienaragio suviliojimo tema romane išnyra iš sudėtingų kilmingųjų Le Vistų šeimos santykių: griežto ir niauraus tėvo, nusivylusios egzaltuotos motinos ir gražuolės, meilei bundančios dukros. Šioji mergina sužeidžia širdį čia pasirodžiusiam dailininkui Nekaltųjų Mikalojui, kurį tuoj pat užvaldo šiuose namuose sūkuriuojančios jausmų srovės.
„Mozaikos nusikaltimai” („I delitti del Mosaico”) – tai italų rašytojo Giulio Leoni sukurtas pasakojimas, kuriame „Dieviškosios komedijos” autorius turi išspręsti galvosūkius ir žmogžudystes XIV a. Florencijoje. Giulio Leoni poetą Dantę Alighierį, kuris gyvenime buvo nepaprastai talentingas sąmokslininkas ir turėjo tvirtus politinius įsipareigojimus, patalpina į patį nuotykių ir paslapčių susipynusių su nužudymais centrą. Jeigu „Dieviškojoje komedijoje” Dantė pasiėmė poetą Virgilijų, kaip savo gidą kelionėje per Pragarą ir Dangų, tai Giulio Leoni įpareigoja Dantę vesti skaitytojus per jaudinantį Renesanso Florencijos pasaulį kelionėje, kuri nepaliks abejingų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.