Batams muilas netinka

Avalynės parduotuvėse atsiranda vis daugiau nenatūralios odos batų.

Akys raibsta nuo visokių spalvų, keisčiausių formų ir iš įvairiausių medžiagų – dirbtinės odos, zomšos ir netgi tekstilės – pasiūtos avalynės.

Truputį baisu įsigyti neodinius žiemai arba rudeniui skirtus batus, nes neaišku, kaip juos prižiūrėti.

Apie tai, kaip prižiūrėti nenatūralios odos batus, teiravomės parduotuvės „Žygio batai” vadovės Erikos Jasienės.

Pašnekovė sakė, kad lietuviai jau atsikratė prietarų, kad zomšinė avalynė drėgnesniam orui netinka. Mūsų žmonės įsitikino, kad ji – patvari, ir nebebijo tokios pirkti.

E.Jasienė rekomendavo visus batus nuolat papurkšti įvairiose avalynės parduotuvėse parduodamais specialiais impregnatoriais. Jie batus saugo nuo drėgmės, dulkių ir žiemą gatvėse barstomo druskos mišinio.

„Jeigu batus vis papurkšite impregnatoriumi, juos reikės rečiau valyti, nes ši priemonė saugo ir nuo dulkių”, – pasakojo moteris.

Impregnatoriumi siūloma papurkšti iš bet kokios medžiagos – natūralios arba dirbtinės odos, tekstilės, ar zomšos – pasiūtą avalynę. Vienas impregnatoriaus flakonas, kurio keturių asmenų šeimai užtenka pusmečiui, kainuoja apie 20 litų.

Batus, kurių paviršius yra iš tekstilės, valyti galima specialiais parduotuvėse parduodamais šampūnais ir putomis.

„Batų nerekomenduoju plauti, ypač muilu, kuris yra šarminis produktas. Išplauti batai gali susitraukti, o nuo muilo – nublukti kai kurių dažai”, – aiškino pašnekovė.

Zomšinei avalynei atnaujinti yra skirti ir specialūs šepetėliai, kurie padeda užšukuoti įvairius įbrėžimus. „Jeigu odinės avalynės odą kur nors įbrėšite, tas įbrėžimas ir liks, jo nepaslėpsi. Iš zomšos ir panašios medžiagos pasiūta avalynė šiuo atveju yra praktiškesnė, nes įbrėžtą vietą galima užšukuoti, ir defekto neliks nė žymės”, – teigė E.Jasienė.

Avalynės parduotuvėse galima įsigyti pačių įvairiausių priemonių batams prižiūrėti – netgi iš lamų vilnos pagamintų servetėlių batams valyti.

Pasidomėjus, ar žmonės noriai perka batų priežiūros priemones, pašnekovė patikino, kad taip. „Dažniausiai tie, kurie vienokią ar kitokią priemonę išbando, po kiek laiko ateina ir nusiperka ją vėl”, – sakė E.Jasienė.

Giedrė Balčiūtė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.