Į viršūnę – po kelių nesėkmingų mėginimų

Žydrūnas Savickas įveikė iki tol neperžengtą barjerą. Trejus metus iš eilės pasaulio galiūnų čempionatuose sidabrą pelnęs lietuvis savaitgalį Kvebeke (Kanada) iškovojo planetos pirmenybių auksą.

30-metis 192 cm ūgio apie 140 kilogramų sveriantis atletas per dvi varžybų dienas surinko 103 taškus ir pagerino net trijų rungčių pasaulio rekordus.

Varžybos Kvebeke buvo kaip reta atkaklios. Prieš paskutinį etapą į čempiono titulą pretendavo net penki galiūnai, tačiau Ž.Savickas jiems nepaliko jokių šansų.

Antroje vietoje likusį pernykštį čempioną Vasilijų Virastiuką iš Ukrainos lietuvis aplenkė 7 taškais ir jam atsirevanšavo už prieš metus Bahamose patirtą pralaimėjimą. Bronzos medalis atiteko Michailui Kokliajevui iš Rusijos, surinkusiam 93,5 taško.

Nuo prizininkų nedaug atsiliko Andrusas Murumetsas iš Estijos (86 taškai), latvis Raimondas Bergmanis (84,5) ir Philas Pfisteris iš JAV (82,5).

Kitas Lietuvos atstovas Vidas Blekaitis, surinkęs 81,5 taško, tarp 15 dalyvių užėmė 7-ąją vietą. Tik po atrankos varžybų į pirmenybes patekęs V.Blekaitis po jam labai sėkmingai susiklosčiusios pirmosios varžybų dienos buvo trečias, o Ž.Savickas pirmavo.

Lietuvius Kvebeke palaikė nemenkas būrys Šiaurės Amerikos lietuvių.

Galiūnų sporto specialistai, komentuodami šių metų pirmenybių rezultatus, pažymi, jog Ž.Savickas, atlikdamas pratimus, kuriems reikia statinės jėgos, yra stipriausias atletas šios sporto šakos istorijoje.

Šis sezonas naujajam pasaulio čempionui kaip reta sėkmingas. Šįmet Ž.Savickas trečius metus iš eilės laimėjo prestižines „Arnold’s Strongman“ varžybas JAV, o Latvijos sostinėje Rygoje pirmą sykį tapo Europos čempionu. Šia pergale lietuvis nutraukė nesėkmių žemyno pirmenybėse, kuriose keturis kartus liko ketvirtas, seriją.

„Pasaulio čempionate nutrauksiu ir kitą nemalonią tradiciją – nuolat likti antroje vietoje“, – tąsyk žadėjo Ž.Savickas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.