Priešprieša baigėsi kompromisu

Milenos Jarukaitės, kurią tėvai į ligoninę sugrąžino tik paraginti Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistų ir policijos pareigūnų, istorija baigėsi kompromisu. Vakar Kauno medicinos universiteto Vaikų ligų klinikos medikai išleido ją namo. Mažylės, kuriai buvo diagnozuotas osteomielitas, sveikatos būklė pagerėjo.

Gydys ambulatoriškai

Toliau mažoji Milena gali būti gydoma ambulatoriškai. Tėvai pasižadėjo jos gydymą tęsti glaudžiai bendraudami su savo šeimos gydytoja.

Praėjusią savaitę rašėme, kad Kauno medicinos universiteto Vaikų klinikos medikai išsireikalavo, kad mergaitė, kurios gyvybei, jų manymu, grėsė pavojus, būtų grąžinta į ligoninę. Mažylės tėvai Almantas ir Greta Jarukai iš pradžių buvo visiškai atsisakę gydymo. Vėliau jie siūlė kasdien iš namų atvežti dukrą medikų konsultacijoms, o gydyti namie, be antibiotikų ir operacijos. Tačiau, sužinoję, kad pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus negali sutrukdyti medikams teikti būtinąją medicinos pagalbą, pakluso jų reikalavimams.

Visa Jarukų šeima, įskaitant mažylės senelę bei prosenelę, išpažįsta natūralų gyvenimo būdą ir mano, kad alternatyvios ar liaudies medicinos metodai, įskaitant užkalbėjimus, gali būti pakankamai efektyvūs. „Kauno dienos” žurnalistus jie tikino neneigiantys ir medikamentinės medicinos, tačiau buvo įsitikinę, kad šiuo atveju ji perdaug grubi ir be reikalo traumuos vaiką.

Rėmėsi objektyviais rodikliais

„Tą vakarą, kai Greta Jarukienė atvežė dukrelę į Klinikas, pati ją konsultavau. Mes rėmėmės objektyviais rodikliais, tyrimų rezultatais ir negalėjome nereaguoti į vaiko gyvybei kilusį pavojų. Osteomielitas – bakterinės kilmės liga ir nuo jo vis dar miršta vaikai visame pasaulyje. Prieš kelerius metus ir mes vieno tokio ligonio nebegalėjome išgelbėti. Laiku nepradėti gydyti vaikai auga su neįgalumo požymiais – juk pažeistas kaulas”, – sakė Kauno medicinos universiteto Vaikų chirurgijos klinikos gydytoja Giedrė Trumpulytė.

Jos teigimu, mergaitės būklė dabar daug geresnė. Po atliktos punkcijos nutarta, kad jos kojelės operuoti nereikia, bet antibiotikai buvo būtini. „Dar yra uždegimo požymių, todėl gydymą būtina tęsti. Ligoninėje gydyti būtų efektyviausia, bet dabar jau įmanoma gydyti ir ambulatoriškai, todėl neprieštaravome tėvų norui vykti namo”, – komentuoja situaciją G.Trumpulytė.

Džiaugiasi bendradarbiavę

„Esame dėkingi medikams, kad jie, pareikalavę sugrąžinti Mileną į ligoninę, mums suteikė galimybę gydyti ją ir savais metodais. Namie mums tą daryti būtų buvę patogiau ir lengviau. Prosenelė kasdien atvažiuodavo ir gydydavo dukrelę dvi valandas”, – sakė Greta Jarukienė.

„Šviesų lauką ir gebėjimą gydyti turintys žmonės gali daug padėti vien savo malda. Yra specialios maldos”, – paaiškina Milenos senelė Nijolė Jarukienė, kuri taip pat daug laiko praleido prie ligoninėje gydomos anūkėlės.

„Atlikus punkciją, paaiškėjo, kad pūlių nėra, tik vanduo ir kraujas. Kojelė patinusi daug mažiau, ir mes tikri, kad mūsų pačių pasirinktas gydymas jai labai padėjo. Mes neabejojome gerais rezultatais, todėl ir priešinomės, kai medikai siūlė operuoti ir skyrė antibiotikus. Dabar norime namo kuo greičiau dar ir dėl to, kad galėtume duoti Milenai šviežiai išspaustų daržovių sulčių. Jas reikia išgerti per penkias minutes nuo išspaudimo. Ligoninėje Greta spaudė burokėlių sultis. Džiaugėmės, kad medikai, atlikę kraujo tyrimus, sumažino antibiotikų dozę, vaikas iškart daugiau valgo”, – sakė Almantas Jarukas.

„Maistas ligoninėje geras, natūralus, papildomai atveždavome tik vaisių ir mėsytės, kurią Milena labai mėgsta. Vaikas jaučia, ko jam reikia. Anksčiau spanguolių Milenai vos šaukštelį teįsiūlydavau, o dabar jų pati nori”, – džiaugiasi sveikstančiu vaiku mama.

Daiva Valevičienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.