Lietuvos Baltijos pajūrio juostos atkūrimo ir išsaugojimo darbai tęsiami

Klaipėdos apskrities viršininko administracija tęsia pagal LR 2004-2006 m. Bendrojo programavimo dokumento 1 prioriteto „Socialinės ir ekonominės infrastruktūros plėtra” 1.3. priemonę „Aplinkos kokybės gerinimas ir žalos aplinkai prevencija” parengto, Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo finansuojamo projekto „Lietuvos Baltijos pajūrio juostos atkūrimas ir išsaugojimas” įgyvendinimą. Atlikus Lietuvos Baltijos pajūrio kopų išsaugojimo ir atkūrimo priemonių plano techninio projekto ekspertizę ir 2005 m. rugpjūčio 16 d. gavus techninio projekto ekspertizės aktą, yra paskelbti rangos darbų žemyninėje Baltijos jūros pakrantėje ir Kuršių nerijos ruože I etapo konkursai, kuriems pasiūlymus buvo galima teikti iki vokų atplėšimo procedūros, vykusios 2005 m. rugsėjo 19 d. Po pasibaigusio audito atlikimo paslaugoms įsigyti konkurso, vyksta projekto „Lietuvos Baltijos pajūrio juostos atkūrimas ir išsaugojimas” paslaugos tiekėjų pasiūlymų vertinimas.

Iš 14-kos projekte numatytų organizuoti viešųjų pirkimų paslaugoms ir rangos darbams įsigyti konkursų jau yra įvykdyti 8, šiuo metu yra pasirašytos 7 sutartys su paslaugų tiekėjais bei rangos darbų vykdytojais, t.y. rangos darbų konkursas Palangos paplūdimių pamaitinimui smėliu, paslaugų konkursai straipsnių spaudoje publikavimui, projekto techninei priežiūrai, projekto ekspertizei, projekto viešųjų pirkimų ir finansininko paslaugoms įsigyti bei mokslinės studijos „Smėlio panaudojimo galimybių ir hidrotechninių įrenginių taikymo tikslingumo krantotvarkoje įvertinimas” parengimui, tęsiasi jau įvykusio audito paslaugos pirkimo konkurso dokumentacijos vertinimas bei derinimas su Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Vadovaujantis Lietuvos Baltijos pajūrio kopų išsaugojimo ir atkūrimo priemonių plano techniniu projektu Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas parengė „Smėlio panaudojimo galimybių ir hidrotechninių įrenginių taikymo tikslingumo krantotvarkoje įvertinimas” įvadinę ataskaitą. Joje numatyta smėlio išgavimui iš jūros ir vidaus vandens telkinių dugno krantų tvarkymui ir smėlio gramzdinimui povandeniniame šlaite atlikti poveikio aplinkai vertinimą.

Tokio vertinimo pagrindinis tikslas – nustatyti, kuriuos smėlio šaltinius aplinkosauginiu požiūriu leistina naudoti bei kuriuos kranto ruožus galima papildyti smėliu. Poveikio aplinkai vertinimo metu numatoma išnagrinėti alternatyvių smėlio šaltinių panaudojimo krantų tvarkymui galimybes, grunto kasimo ir gramzdinimo poveikį aplinkos komponentams, numatyti poveikį aplinkai mažinančias ir kompensacines priemones kitai gamtonaudai.

Nustatyta, jog galimi smėlio šaltiniai yra išsidėstę Baltijos jūros akvatorijoje (Lietuvos Respublikos teritoriniai vandenys), Klaipėdos ir Šventosios valstybinių jūrų uostų akvatorijose, Kuršių mariose. Papildymui smėliu numatyti Palangos priekrantės ruožas, Girulių ir Melnragės rekreacinės zonos. Iš aktyvių inžinerinių hidrotechninių priemonių taikytinų Palangos paplūdimių apsaugai svarstytinos bunų lauko formavimo, bangolaužių išilgai kranto įrengimo alternatyvos. Veiklos vykdymo metu turės būti vykdomas veiklos monitoringas. Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje bus pateikti aplinkos monitoringo metmenys (pradiniai duomenys). Taip pat bus pateikta nagrinėtų smėlio šaltinių, tvarkomų priekrantės ruožų, taikytinų hidrotechninių priemonių alternatyvų analizė. Bus atliktas alternatyvų palyginimas pagal galimą jų poveikį atskiriems aplinkos komponentams ir pasiūlyti labiausiai priimtini variantai.

Smėlio panaudojimo darbo rezultatai toliau bus naudojami projektinių sprendinių parengimui, įvertinant galimybę gauti dotaciją projekto įgyvendinimui iš Europos Sąjungos fondų.

Hidrotechninių įrenginių taikymo tikslingumo įvertinimas yra reikalingas siekiant nustatyti, ar iš viso yra būtinybė tokius įrenginius statyti ir koks galėtų būti jų efektyvumas. Jei būtų nustatyta, kad hidrotechniniai įrenginiai yra reikalingi, darbo sudėtyje turi būti pateikta techninė užduotis tolesniems projektavimo darbams ir poveikio aplinkai vertinimui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.