Jaunieji džiazo atlikėjai varžysis dėl pusantro tūkstančio litų

Konkurse rengiasi dalyvauti per 100 atlikėjų, dauguma jų – solistai, ir 10 vokalinių grupių. Jaunųjų dainininkų laukiama iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Egipto.

Konkursas vyks popmuzikos, džiazo bei vokalinių ansamblių kategorijose. Atlikėjų amžius nuo 7 iki 20 metų. Organizatoriai yra numatę 1500 litų „Grand Prix“, dėl jo galės varžytis tiktai džiazo muzikos kategorijoje dalyvaujantys konkursantai. Numatyta ir kitų prizų bei dovanų.

Šis vaikų ir jaunimo dainavimo konkursas – ne tik varžybos. Vyks ir festivalis. Jo metu norima surengti vokalinės improvizacijos seminarą, kurį ves Klaipėdos universiteto Džiazo katedros dėstytojas Stepas Januška. Šis žinomas dainininkas taip pat dirbs konkurso vertinimo komisijoje.

„Baby Sing-2005“ laukiama svečių. Dainininkės Violetos Riaubiškytės koncertu žadama baigti renginį. Numatytas dainininko S.Januškos ir pianisto Sauliaus Šiaučiulio koncertas, o konkurso atidaryme pakviesti dalyvauti Šiaulių senjorų bigbendas, Panevėžio kamerinis orkestras, vilnietis pianistas Povilas Jaraminas ir vokalinė grupė „Jazz Singers Band“, šiemet mininti kūrybinės veiklos penkiolikos metų sukaktį.

Festivalio organizatorius Gendrius Jakubėnas iš patirties žino, kad dainavimo konkursas „Baby Sing“ davė impulsą žinomiems Lietuvos ir užsienio atlikėjams. Savo kūrybinį kelią nuo to pradėjo ir G.Jakubėno duktė Simona.

„Nuo senų laikų Panevėžys laikomas vokalinio džiazo sostine, manau, mes to neprarasime“, – teigė renginio sumanytojas ir organizatorius.

Pramogų centro „Egivela“ savininkas Egidijus Butkevičius džiaugėsi, kad „Baby Sing“ jau antrą kartą rengiamas „Egiveloje“. Dabar čia atsirado daugiau techninių galimybių: mikrofonų, apšvietimo įrangos, įrengta daugiau persirengimo kambarių atlikėjams.
Valentina Žigienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.