Europos čempionatą lietuviai pradėjo pergale

Daug diskusijų sulaukusiose Europos čempionato rungtynėse tarp Lietuvos ir Turkijos krepšinio rinktinių pergalę po sunkios kovos 87:75 iškovojo mūsiškiai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Lietuvos krepšininkai, kurie gerai gynėsi ir taikliai atakavo. Palaipsniui persvarą didinusius lietuvius palaikė apie 200 mūsų šalies aistruolių. Paskutinį tašką kėlinuke padėjo Giedrius Gustas, kuris likus kelioms sekundės iki ketvirčio pabaigos padidino skirtumą iki 9 taškų – 13:22.

Antrąjį kėlinuką ryžtingiau pradėjo turkai, tačiau netrukus kontrataką sėkmingai pabaigė Jankūnas, o S.Jasaitis pelnęs tritaškį padidino persvarą iki 10 taškų (27:17). Sėkmingai žaidė R.Šiškauskas ir K.Lavrinovičius, kurie taikliai atakavo ir iš toli, ir iš po krepšio. Kėlinukas baigėsi triuškinama lietuvių persvara 44:28.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius taškus pelnė lietuviai, kurie didindami persvarą po taiklaus M.Žukausko tritaškio ir R.Javtoko prasiveržimo buvo pasiekę 25 taškų persvarą (57:32). Tačiau Turkijos krepšininkai nenuleido rankų ir sumažino skirtumą iki 17 taškų – 63:46. Kėlinuką užbaigė du taiklūs D.Lavrinovičiaus baudos metimai.

Paskutinį ketvirtį pradėjo turkų dvitaškis, po to tritaškį pataikė I.Kutluay ir skirtumas sumažėjo iki 14 taškų (65:51). Nesėkmingus lietuvių bandymus puolime nutraukė R.Javtokas, pelnęs du taškus su varžovo pražanga, kurios nepataikė. Turkai nesustojo ir surengė dar dvi sėkmingas atakas, kurios sumažino skirtumą iki 12 taškų (67:55). Po Lietuvos rinktinės minutės pertraukėlės M.Turkčanas pataikė tritaškį ir skirtumas tapo vienženklis (67:58). M.Okuras pelnė 2 taškus su penktąja R.Javtoko pražanga (67:61), o kitą ataką netaiklų tritaškį paleido V.Ginevičius. Tačiau sėkmingai sužaidė broliai Lavrinovičiai, kurie patikimai gynėsi bei Darjušas pataikė dvitaškį, o Kšyštofas sumetė du baudos metimus. Sėkmingą lietuvių atkarpą užbaigė S.Jasaitis, pataikęs tritaškį ir padidinęs skirtumą iki 13 taškų. Sumažinti persvaros turkams nepavyko ir jie turėjo pripažinti lietuvių pranašumą 87:75.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose rungtyniavo R.Šiškauskas, pelnęs 20 taškų D.Lavrinovičius (6 atk. kam.) ir K.Lavrinovičius (9 atk. kam.) – po 14, R.Javtokas (4 atk. kam.), S.Jasaitis (4 atk. kam.) ir G.Gustas – po 8, P.Jankūnas ir M.Žukauskas – po 5, V.Ginevičius – 3, M.Lukauskis – 2.

Turkijos komandoje išsiskyrė H.Turkoglu – 14 taškų, M.Turkčanas – 13 (4 atk. kam.), E.Kurtoglu – 10, I.Kutluay – 9, E.Arslanas – 8.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .

4 atsiliepimai į "Europos čempionatą lietuviai pradėjo pergale"