Seimo Liberalų ir centro frakcijos vadovybės veikla nepatenkinti liberalcentristai sutiko savaitei atidėti naujo frakcijos seniūno rinkimus.
Taip nuspręsta trečiadienį sušauktame neeiliniame frakcijos posėdyje. Jo išvakarėse paprašė 8 liberalcentristai, oponuojantys ne tik frakcijos vadovybei, bet ir Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderiui, Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui.
Neeiliniame posėdyje dalyvavo 12 iš 19 frakcijos narių, todėl, pasak liberalcentristo Raimondo Šukio, naujo seniūno rinkimai nebūtų buvę teisėti. Beje, dabartinis seniūnas Algis Čaplikas, kaip ir dauguma partijos vadovo šalininkų, iš posėdžio išėjo.
Vėliau jis žurnalistams pareiškė nesuprantantis tokios kolegų taktikos, kai „trūks plyš norima kuo skubiau surengti rinkimus”. Seniūnas paragino palaukti dar porą mėnesių, kai baigsis jo kadencija, ir pažadėjo tuomet atsisakyti įgaliojimų. Kitas kelias jį pakeisti esą būtų interpeliacija, kurioje reikėtų išdėstyti keliamus kaltinimus.
Pasak A. Čapliko, nesutarimai frakcijoje eskaluojami sąmoningai, siekiant, kad liberalcentristams tektų nuolat viešai aiškintis santykius. „Vyrai net perversmo negali padaryti normaliai”, – ironizavo frakcijos seniūnas.
Savo ruožtu parlamentaras Eligijus Masiulis, minimas kaip galimas pretendentas į seniūnus, pareiškė, kad siūlymas surengti rinkimus buvo „natūrali reakcija” į partijos valdybos siūlymą pašalinti iš frakcijos Petrą Auštrevičių ir Kęstutį Glavecką.
„Reikėtų galvoti, ne kaip mažinti frakciją, siūlant išmesti kai kuriuos narius, o kaip dirbti kartu ir atstovauti rinkėjų interesams, – pažymėjo jis. – Siūlau vadovybei nesitaškyti pareiškimais, bet ištiesti vienas kitam ranką”.
E. Masiulio, kuris jau ėjo frakcijos seniūno pareigas praėjusios kadencijos Seime, teigimu, LiCS yra susiformavusi „ryški grupė, kuri kitaip mato partijos kelią”.
Formaliu pretekstu keisti frakcijos seniūną tapo pirmadienio vakarą vykęs LiCS valdybos posėdis. Jame nuspręsta siūlyti parlamentinei frakcijai svarstyti P. Auštrevičiaus ir K. Glavecko veiklos frakcijoje sustabdymo klausimą, kol jie „pagal valdybos sprendimus įvykdys savo įsipareigojimus frakcijai”, tai yra į bendrą kasą sumokės sutartus mokesčius. Tačiau trečiadienį šis siūlymas nebuvo svarstomas.
Anksčiau trečiadienį išplatintame pranešime paskelbta, kad LiCS vadovybė, apsvarsčiusi kai kurių partijos narių veiksmus „siekiant suskaldyti partiją ir frakciją Seime”, ketina juos įvertinti griežtai.
„Dabartiniai atkaklūs mėginimai sukurti partijos viduje atskirą organizaciją, kurios pagrindiniu tikslu tampa daugumos narių demokratiškai išrinktos partijos vadovybės nuvertimas, yra netoleruotini”, – teigiama pranešime.
A. Zuoko oponentai trečiadienį vakare ketina įkurti naują frakciją partijoje. Manoma, kad šią iniciatyvą parems ne mažiau kaip šimtas liberalcentristų. Naujo darinio partijoje, kurio nepatvirtintas pavadinimas – Liberalios politikos frakcija, branduolį turėtų sudaryti Vilniaus, Panevėžio ir Klaipėdos skyrių atstovai.
2005-09-14 17:02