Šeštadienį Taline (Estija) surengtoje Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) žvaigždžių dienoje buvo viskas, ko reikia tokiam renginiui – Baltijos šalių krepšininkų ir legionierių mačas, snaiperių ir oro karaliaus konkursai, dainos, šokiai, – tačiau šventė buvo nuobodi. Tai pripažįsta ir Baltijos lygos vadovybė.
Trūko polėkio
Kaip ir pernai Kaune vykusioje analogiškoje šventėje, užvakar Taline triumfavo Baltijos regione rungtyniaujančių legionierių komanda „Užsienio žvaigždės”, ji 154:136 (46:32,29:36, 45:31, 34:37) nugalėjo trijų Baltijos šalių krepšininkų jungtinę „Baltijos žvaigždžių” ekipą. „Baltijos žvaigždės” po šio mačo legionieriams pralaimi 1:2.
Nors šeštadienio rungtynių rezultatas įspūdingas, žaidimas jam anaiptol neprilygo. Salėje ir prie televizorių ekranų sėdintys žiūrovai nuobodžiavo. Trūko polėkio. Tiesa, aikštelėje lietuviai bandė taisyti padėtį, ypač žalgirietis Mantas Kalnietis stengėsi pakelti visiems nuotaiką. Ketvirtą kėlinuką jis net persistengė, kai po paskutinio savo pokšto „Valmieros” centrą jaunąjį Vladimirą Štimacą paliko be sportinių kelnaičių – tik su trumpikėmis. Už tai Mantas užsidirbo techninę pražangą. Dar vieną techninę teisėjai mačo pabaigoje skyrė ir vienam legionieriui už tai, kad šis po dėjimo į krepšį… per ilgai buvo pakibęs ant lanko.
Beje, žalgiriečiai Jonas Mačiulis ir Marcusas Brownas Taline nepasirodė – dėl traumų penktadienį jie buvo išbraukti iš BBL žvaigždžių šventės.
Naudingiausias – V.Štimacas
Naudingiausiu mačo žaidėju buvo pripažintas Kauno „Žalgiriui” priklausantis „Valmieros” (Latvija) klubui paskolintas vidurio puolėjas serbas V.Štimacas, – jis žvaigždžių dvikovoje pirmasis pelnė 100-ąjį ir paskutinį – 154-ąjį taškus. Krepšininkas per 19 su puse minutės surinko 25 taškus (12/14 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/3 baudų), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.
Ko gera, V.Štimacas buvo vienas iš nedaugelio renginio dalyvių, kuris liko patenkintas viskuo, kas vyko Talino krepšinio arenoje.
Statistika
„Užsienio žvaigždės” – „Baltijos žvaigždės” 154:136 (46:32,29:36, 45:31, 34:37).
„Užsienio žvaigždės”: V.Štimacas 25 (12/14 dvitaškių), Mateo Kedzo 23, Dwayne’as Broylesas 20, Marko Popovičius 15, Charlesas Eidsonas ir Akinlolu Akingbala po 14, Curtis Millage’as 13, Brianas Cusworthas 12, Hollisas Price’as 10, Georgi Tsintsadze 8.
„Baltijos žvaigždės”: Sandis Valteris 22, Marijonas Petravičius 20 (11 atk. kam.), M.Kalnietis (6 rez. perd.) ir Mindaugas Lukauskis po 18, Armandas Škelė 15, Tanelis Teinas 11, Andrejus Jansonas 10, Valmo Kriisa 9, Eurelijus Žukauskas 8, Kristajanas Kanguras 4, Janaras Taltsas 1.
Lietuviai – be nieko
Žvaigždžių dienos tritaškių konkursą laimėjo „Valmieros”
klubo atstovas Ingusas Bankevicas. Jis finale 17:14 įveikė Marijampolės „Arvi-Sūduvos” krepšininką Virginijų Sirvydį. Praėjusio sezono šio konkurso nugalėtojas Martynas Gecevičius
(„Lietuvos rytas”) pirmajame etape surinko 16 taškų ir į finalą
nepateko.
Dėjimo į krepšį konkurso laureatu tapo 204 cm ūgio Talino „Kalev-Cramo” ekipos puolėjas Bojanas Pelkičius, – jo trys bandymai finale buvo įvertinti geriausiai – 55 balais. Su nugalėtoju finale konkuravusiam Arturui Pilkevicui („Valmiera”) teisėjai skyrė 48 balus.
Taigi šį kartą lietuviai liko be prizų.
BBL vadovai nusivylę
LŽ pasiteiravo SEB BBL direktoriaus Romualdo Brazausko, kaip jis vertina Taline vykusią šventę. Lygos vadovas prisipažino, kad vakar iš ryto internete peržvelgė krepšinio gerbėjų komentarus ir visiškai pritaria jų nuomonei – renginys buvo nuobodus.
R.Brazauskas neslėpė nusivylimo: „Klausimas, ar ateityje estams apskritai galėsime patikėti rengti tokio masto šventes. Iki šiol viskas vyko pagal rotaciją – Žvaigždžių dienos kasmet vyksta vis kitoje šalyje: pernai Lietuvoje (Kaune), šiemet Estijoje, kitais metais planuojama Latvijoje. Tai, kaip viskas vyko pernai Kaune ir šiemet Taline – skiriasi kaip diena ir naktis. Žinoma, estai turi per mažai patirties šioje srityje. Be to, manau, kad šių metų šventės organizatoriai per mažai dėmesio skyrė šiam renginiui. Dėl to ir pasipylė nesklandumų virtinė: per ilgos pauzės, per mažai informacijos anglų kalba, prastas apšvietimas ir taip toliau.”
Ką ir kalbėti, lietuviai per daug mėgsta krepšinį, kad liktų abejingi, kai vietoj gero produkto jiems pateikiamas abejotinos kokybės pusfabrikatis.