Vienintelė plaukikų viltis – V.Janušaitis

Per Europos plaukimo čempionatą trumpame (25 metrų) baseine Vengrijoje Vytautas Janušaitis vakar vakare plaukė 100 metrų kompleksiniu būdu finale, ir tai buvo vienintelė Lietuvos delegacijos viltis į namus grįžti su medaliu.

Pusfinalyje V.Janušaitis 100 m nuotolį kompleksiniu būdu įveikė per 54,52 sekundės ir užėmė penktąją vietą.

Kitas pusfinalyje startavęs lietuvis Edvinas Dautartas 50 m krūtine nuplaukė per 27,72 sek. ir, likęs dvyliktas, į finalą nepateko. Iki išsvajoto aštuntuko jam pritrūko 0,21 sekundės. Per kvalifikacines varžybas 50 m krūtine E.Dautartas nuplaukė per 27,65 sekundės ir 0,33 sek. pagerino pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą.

Nepasisekė Giedriui Titeniui, jis 50 m krūtine įveikė per 28,89 sek. ir iš 43 sportininkų liko 41-as.

Saulius Binevičius pusfinalyje 100 m nuotolį laisvuoju stiliumi nuplaukė per 49,03 sekundės ir liko šešioliktas. Nuo finalinio aštuntuko lietuvį skyrė net 1,02 sekundės. Kiti šioje rungtyje startavę Lietuvos plaukikai tenkinosi kukliomis vietomis: Paulius Viktoravičius (49,51 sek.) užėmė 34, Emilis Vaitkaitis (49,85 sek.) – 42, Mindaugas Sadauskas (50,62 sek.) – 54.

Sekmadienį lietuviams nepavyko įveikti kvalifikacinių varžybų barjero. Arčiausiai tikslo buvo E.Vaitkaitis, kuriam iki 50 m peteliške rungties pusfinalio pritrūko vos 0,05 sekundės. Jis nuotolį nuplaukė per 24,18 sekundės ir liko devynioliktas. 35 vietą tarp 40 šios rungties dalyvių užėmė Rimvydas Šalčius, sugaišęs 24,84 sekundės.

Tik vienuoliktąją vietą tarp dvylikos komandų estafetėje 4 po 50 metrų laisvuoju stiliumi užėmė ir į finalą nepateko Lietuvos ketvertukas – S.Binevičius, M.Sadauskas, E.Vaitkaitis ir P.Viktoravičius – nuotolį nuplaukę per 1 min. 30,08 sekundės.

Kiti lietuviai sekmadienį taip pat startavo kukliai: per 200 m nuotolio krūtine varžybas (38 dalyviai) E.Dautartas (2:12,44) buvo 23-as, G.Titenis (2:13,43) užėmė 25 vietą, o plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi S.Binevičius liko 28-as (1:48,47).

Puikią dovaną savo 24-ojo gimtadienio proga gavo Lenkijos plaukikė Otylia Jędrzejczak. Europos čempione 200 m nuotolyje peteliške tapusi atletė distanciją įveikė per 2 min. 3,53 sek. ir 0,51 sek. pagerino nuo 2004-ųjų sausio kinei Yu Yang priklausiusį rekordą. Geriausiai ir labiausiai tituluotai Lenkijos plaukikei tai labai svarbi pergalė po didelių išgyvenimų. O.Jędrzejczak rugsėjo mėnesį buvo nuteista už netyčinę autoavariją, kurios metu žuvo jos brolis. Jai devyniems mėnesiams apribota judėjimo laisvė, metams atimtas vairuotojo pažymėjimas, taip pat skirta 30 valandų viešųjų darbų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .