J.Prapiestis gali būti nepaskirtas Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku

Nors prezidentas Valdas Adamkus iš keturių kandidatų pasirinko Joną Prapiestį Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, o jo skyrimui pritarė Teisėjų taryba, Seime J.Prapiestis gali sulaukti nemalonios akistatos su praeitimi.
Kaip rašo „Lietuvos žinios”, prezidento pasirinkimui gruodžio 3-iąją pritarė ir Teisėjų taryba, tačiau Seime, kur bus sprendžiama dėl J.Prapiesčio, gali pasigirsti jo skyrimui prieštaraujančių balsų. Vienas tokių – EBSW veiklą tyrusios Seimo laikinosios komisijos pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius. Jis įsitikinęs, kad J.Prapiestis, pirmaisiais atkurtos nepriklausomos Lietuvos metais buvęs Teisinės sistemos komisijos pirmininkas, o 1992-1996 metais – teisingumo ministras, turėtų prisiimti dalį atsakomybės už EBSW jaunai Lietuvos valstybei ir jos žmonėms padarytą milžinišką žalą.

„Komisijos išvadose nurodyti ministrai, taip pat ir J. Prapiestis, vadovavęs Teisingumo ministerijai, kurie sudarė palankias sąlygas EBSW veiklai, – sakė K.Starkevičius. – Tuo metu visi įstatymai, kuriuos parengdavo Vyriausybė, patekdavo į Teisingumo ministeriją. Mes nustatėme daugybę įstatymų, kurie sudarė prioritetines sąlygas būtent vienai grupei – EBSW grupei – privatizuoti 162 įmones. Buvo visiškai nesiimama veiksmų kontroliuoti tos grupuotės nusikalstamą veiklą. Teisingumo ministerijos pozicija buvo itin pasyvi, ji derino ministerijai pateiktus įstatymus.”

Komisija nustatė įstatymuose daug spragų, kurios, kai kurių Seimo narių įsitikinimu, tyčia buvo paliktos EBSW veiklai įteisinti. Lietuvos valstybinio komercinio banko privatizavimo įstatyme buvo numatyta, kad turėdama 49 proc. akcijų EBSW įgytų auksinę akciją ir valdytų banką. Kitose įmonėse EBSW buvo suteikta teisė turint tik 20 proc. akcijų valdyti visą įmonę. Turėdami tiktai penktadalį akcijų valstybinėje žvejybos laivyno įmonėje „Jūra” EBSW statytiniai visiškai valdė įmonę, kol galutinai sunaikino Lietuvos žvejybos laivyną.

„Buvęs ministras J.Prapiestis, kaip ir kiti ministrai ir asmenys, minėti komisijos išvadose, dabartiniu metu bent jau turėtų nesiekti aukštesnių postų. Turėtų patys moraliai save įvertinti, – įsitikinęs K.Starkevičius. – O prezidentas, skirdamas žmogų į aukštas pareigas, turėtų pasidomėti, ką Seimas yra daręs ir kokias išvadas dėl to kandidato pateikęs. Aukštesnių už Seimą institucijų, kurios įvertintų buvusių vyriausybių veiklą, nėra.”

EBSW veiklą tyrusi komisija kartą jau pateikė prezidentui informaciją apie vieną iš grupuotės veikėjų Gintarą Furmanavičių, kokias jis pareigas ėjo koncerne. Tačiau prezidentas, nekreipdamas dėmesio į šią informaciją, G.Furmanavičių vis dėlto paskyrė vidaus reikalų ministru.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.