Priglaudę krikdemus ir tautininkus konservatoriai rengiasi „gydyti” erozijos pakirstą valstybę

Pritarę „santuokai” su krikščionimis demokratais ir tautininkų „įvaikinimui” konservatoriai tikisi pelnyti rinkėjų palankumą ateinančiuose Seimo rinkimuose.

Už sąjungą su Valentino Stundžio vadovaujamais krikdemais pasisakė 623 Tėvynės sąjungos suvažiavimo delegatų iš 674 dalyvavusiųjų, o Lietuvos tautininkų sąjungos įsiliejimui pritarė 516 asmenų.

Tautininkai, kurių suvažiavimas taip pat vyko šeštadienį, sutiko tapti Tėvynės sąjungos dalimi, tuo tarpu krikdemai šiuo klausimu apsispręs gruodžio 15-ąją.

Šeštadienį vykęs suvažiavimas priėmė politinį sprendimą, tačiau de jure partijų jungimasis bus baigtas, kai tam pritars didžioji dauguma „sąjunginio” suvažiavimo dalyvių. Anot konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus, toks suvažiavimas gali būti šaukiamas kitų metų vasario arba kovo mėnesį.

„Mes turime idėjų, turime pasiūlymų ir mes prisidėsime prie bendro dešiniojo fronto telkimo”, – žurnalistams sakė Tautininkų sąjungos vadovas Gintaras Songaila.

Pasak A.Kubiliaus, nepaisant fakto, jog tiek tautininkai, tiek krikdemai negali pasigirti dideliu narių skaičiumi arba žymesne visuomenės parama, tačiau abi politinės jėgos turi svarią „veiklos istoriją”, nes buvo vienos svarbiausių partijų tarpukario Lietuvoje.

Neparlamentinė Tautininkų sąjunga vienija apie 3 tūkst. narių, Seime taip pat neatstovaujami krikdemai – apie 4,5 tūkst., tuo tarpu šios sąjungos branduolys – konservatoriai – turi beveik 14 tūkst. narių.

„Vien tik mūsų telkimosi planai, apie kuriuos per daug dar niekur nesigyrėme, jau didina žmonių pasitikėjimą mumis, nes žmonės nori matyti jėgą, kuria jie galėtų pasitikėti. Ir to pasitikėjimo esu įsitikinęs bus dar daugiau, jei mes patys jo neiššvaistysime”, – įžanginėje kalboje sakė Tėvynės sąjungos lyderis A.Kubilius.

Konservatorių pirmininkas kalbėdamas net keletą kartų paminėjo, jog pagal viešosios nuomonės tyrimų apklausas Tėvynės sąjunga pirmauja, todėl partija esą turi būti pasirengusi prisiimti atsakomybę už valstybės valdymą po eilinių kitais metais vyksiančių Seimo rinkimų.

„Mums vieninteliams bus keliamas klausimas – ar mes pasiruošę imtis atsakomybės. Ir atsakymas mūsų turi būti tvirtas ir aiškus”, – sakė A.Kubilius.

Kaip rodo „Vilmorus” apklausa, kurios rezultatus šeštadienį skelbia „Lietuvos rytas”, jei rinkimai į Seimą vyktų dabar, 15,6 proc. respondentų palaikytų Tėvynės sąjungą (prieš mėnesį – 13,2 proc.), liberaldemokratus paremtų 13,2 proc. apklaustųjų (11,9 proc.).

Keletą mėnesių apklausose pirmavę socialdemokratai, kurių lyderio Gedimino Kirkilo vadovaujamą koalicinę mažumos Vyriausybę A.Kubilius suvažiavime itin kritikavo, liktų tretieji su 11,6 proc. respondentų simpatijų (prieš mėnesį – 14,7 proc.).

„Nejaučiu jokio džiaugsmo kritikuoti Vyriausybę, kurią iki rugsėjo dar rėmėme, tačiau nėra labai sunku numatyti baigtį Vyriausybės, kuri neigia tikrovę”, – kalbėjo konservatorių lyderis, ministrų kabinetui berdamas kritiką dėl valstybę beveik visose srityse pakirstos erozijos.

Anot A.Kubiliaus, dabartinė Vyriausybė nesuvaldo padėties – erozija pastebima Valstybės saugumo departamente (VSD), diplomatijoje, policijoje ir kariuomenėje. Galvos skausmą, jo nuomone, kelti pradės ir „dviženklė infliacija, darbo jėgos trūkumas, mažėjantis eksportas ir skausmingai nusileidžianti ekonomika”.

Konservatorių lyderio teigimu, kurie tarptautiniai finansų ekspertai kalba apie Baltijos ekonomikų „kelio pabaigą”, tai yra apie skaudžią viso regiono ekonominę krizę.

„Kitais metais paveldėsime ir didžiules neišspręstas energetikos problemas.(…) Beveik esu įsitikinęs, kad ir atominės elektrinės reikalai bus greičiausiai ten pat, kur jie dabar yra – tai yra permanentiniuose skandaluose”, – piktinosi partijos pirmininkas.

Pasak A.Kubiliaus, reaguodamos į visas šias problemas dešiniosios jėgos turi telktis.

„Turime telktis, ir telkti visus neabejingus. (…) Mūsų galimą platų aljansą su krikdemais, tautininkais ir net Liberalų sąjūdžiu paremtų net daugiau nei 18 proc. rinkėjų”, – sakė Tėvynės sąjungos pirmininkas.

Susijungimai su tautininkais ir krikdemais realiai įgyvendins kairiųjų vykdoma politika nepatenkintų konservatorių raginimus centro dešiniosioms partijoms burtis į „Dešiniąją alternatyvą”. Dešiniųjų jėgų telkimo kūrimo iniciatyvinei grupei, be Tėvynės sąjungos, Lietuvos krikščionių demokratų ir tautininkų, priklauso Liberalų sąjūdžio atstovai.

Kaip pavieniai asmenys buriant dešiniųjų frontą dalyvauja ir Piliečių santalkos nariai, kurių vardu suvažiavimo delegatus sveikino Santalkos vadovas ir buvęs kariuomenės vadas Jonas Kronkaitis.

Dabartinę valdančiąją mažumos koaliciją sudaro daugiausia kairiajai ideologijai priskiriamos partijos – socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai bei nuo „darbiečių” atskilusi Pilietinės demokratijos partija. Dešiniesiems šioje koalicijoje atstovauja Artūro Zuoko liberalcentristai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.