Konservatorių patriarchas abejoja naująja krašto gynybos koncepcija

Buvęs ilgametis konservatorių lyderis, europarlamentaras Vytautas Landsbergis abejoja naująja krašto gynybos koncepcija, kuria norima atsisakyti šauktinių ir pereiti prie profesionalios kariuomenės.
„Tą koncepciją būtina keisti. Štai kodėl turime pastabų ne pačiai kariuomenei (…), o abejotinai naujajai krašto gynybos koncepcijai – ribotai orientacijai vien tik į samdinių ir ekspedicines pajėgas kariauti kur nors kitur pasaulyje”, – šeštadienį Tėvynės sąjungos suvažiavime kalbėjo V.Landsbergis.

Anot konservatorių patriarcho, atsisakant šauktinių „silpninamas Lietuvos pasirengimas priešintis tiesioginei agresijai” užpuolus kad ir nedidukę valstybės teritorijos dalį – pavyzdžiui Vilnių.

Pasak V.Landsbergio, visa tai daroma būtent tuo metu, kai Rusija agresyvėja „tiesiog dienomis”, todėl esą Lietuvos kariai ir visuomenė turi būti pasirengusi gintis tiek, kiek reikės, „kol tikėtinai ateis NATO parama”.

Lapkričio 7-ąją Rusijos Valstybės Dūma vienbalsiai patvirtino įstatymo projektą, numatantį sustabdyti Rusijos dalyvavimą Įprastinės ginkluotės Europoje sutartyje (ĮGES). Šis sprendimas įsigalios naktį iš gruodžio 12-osios į gruodžio 13-ąją.

ĮGES ribojamas tankų ir karinių pajėgų dislokavimas NATO ir buvusios Varšuvos sutarties valstybių teritorijose Rytų Europoje.

„Atvirai užsimojus telkti prie mūsų sienų papildomas puolamąsias pajėgas, Lietuvos kariai ir visuomenė turi būti pasirengę gintis visomis, taip pat partizaninėmis savanorių šaulių, priemonėmis”, – kalbėjo buvęs konservatorių lyderis.

Konservatoriai norėtų, kad perėjus prie profesionalios kariuomenės būtų formuojamas visuotinis rezervas. Šeštadienį vykusiame partijos suvažiavime priėmė rezoliuciją, kurioje sakoma: „Tėvynės sąjunga nepritaria, kad atsisakoma visų jaunuolių parengties, ateityje neformuojant nė aktyvaus rezervo”.

Kaip anksčiau yra dėsčiusi viena partijos lyderių Rasa Juknevičienė, siekiant įgyvendinti Konstitucijos nuostatą, kad „įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą” būtina formuoti visuotinį rezervą žmones privalomai apmokant per 5-7 savaičių kursus.

Tuo metu, kaip BNS yra pasakojęs krašto apsaugos ministro patarėjas teisės klausimais Dainius Žalimas, šiuo metu manoma, kad tiesioginės agresijos grėsmė Lietuvai yra mažai tikėtina, todėl tam tikram laikotarpiui laikyti šauktinių kariuomenę esą nėra tikslinga.

Pasak jo, jei grėsmių pobūdis pasikeistų, būtų galima vėl grįžti prie senosios krašto gynybos koncepcijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , .

2 atsiliepimai į "Konservatorių patriarchas abejoja naująja krašto gynybos koncepcija"

  1. Linas

    Jokios koncepcijos kaip gerinti jaunimo karinį parengimą ir patriotinį auklėjimą nėra. Ieškoma būdų,kaip sumažinti kariuomenę,pasiliekant vadams didžiules algas.Ir ramią veiklą.Kai duos su kuoka į sprandą,tada pasižiūrėsim…

  2. Žąsinas

    Kai socdemai išsirinko ministru Oleką,man tapo aišku,kad tarnauti kariuomenėje neteks. Taip ir atsitiko pagal tėvų prognozes.Nė vieno veiklaus ministro,korojedai ir tiek.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.