„Neptūnas” atėjo į pergalių kelią

Penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos „Neptūnas” savo arenoje žaidė dvejas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynes su Alytaus „Alytumi” ir Panevėžio „Techasu”.

NEPTŪNAS – ALYTUS 97:79 (20:24, 27:22, 21:20, 29:13). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Neptūnui” – S. Karmazinskis (11 min./2 tšk.), V. Pridotkas (32/25), D. Alenas (29/20), E. Dainys (23/5), P. Počiuipa (14/5), D. Gailius (1/0), M. Runkauskas (18/8), R. Trakimas (3/0), M. Kasiulevičius (24/9), V. Stanevičius (24/13), G. Jankauskas (17/10); „Alytui” – M. Pociukonis (22/10), S. Kazevičius (21/6), A. Straupis (28/4), M. Šilalė (1/1), M. Janišius (40/33), A. Aleksandrovas (28/6), R. Adomavičius (16/0), N. Varnelis (34/19), A. Golokvoščius (8/0).

Tie krepšinio mėgėjai, kurie nematė rungtynių tiesiogiai ir sužinojo tik galutinį jų rezultatą, tikriausiai pagalvojo: „Neptūnas” sutriuškino „Alytų”. Deja, taip nebuvo – klaipėdiečiai iškovojo nelengvą pergalę.

Prieš savaitę neptūniečiai sustiprino savo gretas nauju žaidėju amerikiečiu Džerelu Alenu. Jam penktadienio rungtynės su „Alytumi” buvo debiutas naujoje komandoje.

„Neptūno” treneriai nieko nelaukdami metė naujoką į ugnį – jis pasirodė startinėje sudėtyje. Tačiau sužaidus beveik šešias minutes Dž. Alenas, nepelnęs nė taško, buvo pasodintas ant atsarginių žaidėjų suolelio. Nesisekė nei jam, nei kitiems neptūniečiams.

Svečiai diktavo žaidimo sąlygas ir pirmavo – 13:5, 21:10, 33:25.

Klaipėdiečius aikštelėje pirmoje rungtynių pusėje teorizavo puikiai rungtyniavęs M. Janišius. Jis iki didžiosios pertraukos savo komandai pelnė net 24 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. Šio krepšininko dėka alytiškiai pirmavo beveik iki pat antrojo kėlinio pabaigos.

Baigiantis antrajam kėliniui aikštelėje vėl pasirodė naujasis „Neptūno” legionierius Dž. Alenas. Jis ir tapo perversmo aikštelėje iniciatoriumi. Amerikietis iš eilės pelnė penkis taškus ir sumažino atsilikimą iki 39:44. Per paskutines antro ketvirčio sekundes Dž. Alenas atkovojo kamuolį, tačiau paslydo. Vis dėlto kamuolys atiteko P. Počiuipai, kuris taikliu metimu iš po krepšio pirmą kartą išvedė „Neptūną” į priekį – 47:46.

Atkakliai vyko ir trečiasis kėlinys, kuriam pasibaigus švieslentė rodė trapią neptūniečių persvarą – 68:66.

Lemiamas kėlinys prasidėjo klaipėdiečių spurtu – 11:0. Po tokio nokdauno „Alytaus” krepšininkai jau neatsigavo. Likus iki rungtynių pabaigos šiek tiek mažiau nei dviem minutėms „Neptūnas” pirmavo net 22 taškų skirtumu (93:71) ir iškovojo antrą pergalę šiame LKL čempionate.

Jau įprastu reiškiniu tapo, jog pagrindinis taškų darytojas „Neptūne” vėl buvo kapitonas V. Pridotkas. Jis pelnė 25 taškus (dvitaškiai – 11/13, tritaškiai – 1/3) ir atkovojo 7 kamuolius.

Dž. Alenas, pataikęs keletą neįtikėtinų metimų, buvo antras pagal rezultatyvumą tarp neptūniečių. Jis įmetė 20 taškų (dvitaškiai – 7/11, tritaškiai – 2/5) ir atkovojo 4 kamuolius.

Be keitimų rungtyniavęs „Alytaus” komandos lyderis M. Janišius savo ekipai pelnė 33 taškus (dvitaškiai – 13/18, tritaškiai – 1/3, baudos – 4/6) ir atkovojo 12 kamuolių.

„Neptūno” klubo vyriausiasis treneris A. Rudys, paprašytas įvertinti Dž. Aleno debiutą, „Vakarų ekspresui” sakė: „Patys matėte. Tai aukšto lygio žaidėjas, galintis pataikyti iš sudėtingų padėčių.”

NEPTŪNAS – TECHASAS 87:75 (17:17, 20:14, 23:23, 27:21). Žaidė ir taškus pelnė: „Neptūnui” – V. Pridotkas (32 min./21 tšk.), Dž. Alenas (26/16), E. Dainys (31/10), P. Počiuipa (17/6), M. Runkauskas (23/6), R. Trakimas (11/10), M. Kasiulevičius (20/2), V. Stanevičius (25/16), G. Jankauskas (10/0); „Techasui” – P. Staškūnas (32/4), A. Stašaitis (22/10), Ch. Hilas (36/20), D. Griškėnas (21/3), M. Budzinauskas (33/21), M. Smitas (24/10), K. Gibsonas (29/7).

Ir per šias rungtynes neptūniečiams teko gerokai paplušėti, kad iškovotų pergalę.

Po lygaus žaidimo pirmajame kėlinyje, antrame ketvirtyje neptūniečiai pabandė atitrūkti. Po M. Runkausko metimo 16 min. jie įgijo 10 taškų persvarą – 32:22. Tačiau svečiai paprašė minutės pertraukėlės, po kurios rezultatas tapo 32:28. Po dvidešimties minučių kovos „Neptūnas” pirmavo šešių taškų skirtumu. Jis nepasikeitė ir pasibaigus trečiajam kėliniui – 60:54.

Įtemptai vyko ir lemiamas kėlinys. Po M. Budzinausko pataikytų keturių baudų metimų – 60:58. Neptūniečiai pirmavo visą laiką, tačiau tarsi ant adatų juos laikė „Techaso” mažasis įžaidėjas Ch. Hilas. Po šio panevėžiečių legionieriaus taiklių metimų rezultatas kelis kartus buvo slidus – 62:60, 65:63, 72:70.

Likus iki ketvirto kėlinio pabaigos šiek tiek daugiau nei dviem minutėms tolimą metimą pataikė panevėžietis A. Stašaitis, ir vėl tas užburtas dviejų taškų skirtumas – 75:73.

Tačiau po to sekė puiki neptūniečių žaidimo atkarpa (12:0), ir Ch. Hilo du pataikyti baudos metimai per paskutines sekundes jau nieko pakeisti negalėjo – 87:75. „Neptūnas” iškovojo antrą sunkią pergalę iš eilės ir gerokai pagerino savo turnyrinę padėtį LKL čempionate – pakilo į penktą vietą (3 pergalės/3 pralaimėjimai).

Kitas rungtynes „Neptūno” krepšininkai žais Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate. Paskutinę vietą šių pirmenybių elitiniame divizione užimantys klaipėdiečiai šeštadienį – lapkričio 17 dieną – išvykoje varžysis su Ventspilio „Ventspils” klubu.

Tikėkime, kad į pergalių kelią LKL čempionate atėję neptūniečiai sėkmingai rungtyniaus ir BBL pirmenybėse.

Kitų penktadienio ir šeštadienio LKL rungtynių rezultatai: Kėdainių „Nevėžis” – Šiaulių „Šiauliai” 73:66 (14:14, 27:27, 9:16, 23:9), Kauno „Aisčiai-Atletas” – Kauno „Žalgiris” 68:104 (12:22, 21:32, 21:25, 14:25), Vilniaus „Sakalai” – Vilniaus „Lietuvos rytas” 74:83, 21:22, 18:13, 17:32, 18:16), Alytaus „Alytus” – Marijampolės „Sūduva-Arvi” 96:78 (26:11, 23:25, 25:23, 22:22).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , .