Vilniaus vertybinių popierių birža ir toliau stebina savo kryptimis – beveik visų rinkų indeksai fiksavo kilimą, bet OMXV indeksas sumenko 0,54 proc., iki 585,12 punkto ribos, ir pateko į vieną grupę su tokiomis rinkomis kaip Malta ar Latvija.
Vakar Vilniaus biržoje akcijų perleista už 7,93 mln. litų, sudaryti 772 sandoriai. Brangusių ir pigusių akcijų santykis – atitinkamai 10 ir 20. Regis, įmonių veiklos rezultatai rinkos dalyvių nestebina, nes, kaip rodo dabartinė situacija, rezultatų skelbimas tampa gera proga rinkos žaidėjams parduoti vertybinius popierius. Sunku pasakyti, ar ilgai tai truks, tačiau beatodairiškas akcijų pardavimas kartais atrodo keistas, nes iš esmės dauguma pozicijų gana patrauklios.
Euro zonos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su sausio-kovo mėnesiais, padidėjo 0,3 proc., kaip ir buvo skelbta preliminariai. Galutiniais Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnybos „Eurostat” skaičiavimais, metinis prieaugis antrąjį ketvirtį siekė 2,5 proc., t. y. buvo pastebimai mažesnis negu pirmąjį ketvirtį, kai siekė 3,1 procento. Antrąjį ketvirtį euro zonos ekonomika augo lėčiausiai per dvejus metus, nes nuosmukis būsto rinkoje išprovokavo investavimo apimties mažėjimą. Europos Komisija anksčiau prognozavo, kad trečiąjį ketvirtį augimas paspartės. Tačiau analitikai mano, jog šios prognozės pernelyg optimistiškos. Anot jų, ūkis gali imti lėčiau atsigauti, nes įmones slegia paskolų kainų didėjimas, rekordinės naftos kainos ir euro stiprėjimas.