Už žolės ir ražienų deginimą gresia prarasti ir ES paramą

Ūkininkams, kurie degins žolę ir ražienas, nuo šiol gresia ne tik aplinkosaugininkų skiriamos baudos, bet ir Europos Sąjungos (ES) paramos praradimas.

Žemės ūkio ministerija patvirtino naujus Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės žemės ūkio naudmenoms reikalavimus. Jie papildyti nuostata, kad žolė ganyklose ir pievose, taip pat ražienos negali būti deginamos.

Atnaujinti reikalavimai galios visiems, kurie nuo šių metų gaus ES paramą pagal Lietuvos 2007-2013 metų Kaimo plėtros programos priemones ir 2008 metais deklaruos žemės ūkio naudmenas bei pasėlius tiesioginėms išmokoms gauti.

Tikimasi, kad naujoji tvarka padės sustabdyti senos žolės ir ražienų deginimo vajų. Anksčiau aplinkosaugininkai nespėdavo užfiksuoti visų padegimų. ne visada gesinti gaisrų būdavo iškviečiami ir ugniagesiai. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį atvirose teritorijose šalies ugniagesiams teko užgesinti beveik 3400 gaisrų, išdeginusių per 3,1 tūkst. hektarų. Tokie gaisrai sudarė beveik 48 proc. visų gaisrų.

Pasak Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA). atstovų, dabar nuslėpti padegtus žolės ar ražienų plotus bus daug sunkiau, nes šiuos pažeidimus fiksuos ir paramą gaunančių ūkininkų valdas tikrinantys NMA darbuotojai.

Nuo šiol žolės ir ražienų deginimas laikomas tyčiniu Geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės žemės ūkio naudmenoms reikalavimų pažeidimu ir NMA už tai gali taikyti sankcijas. Jos priklausys nuo išdeginto ploto dydžio. Parama už einamuosius metus gali būti sumažinta keliomis dešimtimis procentų ar nemokama visai. Jei išdeginama daugiau kaip pusė deklaruoto sklypo ploto, parama nebus mokama ne tik už einamuosius, bet ir už ateinančius metus.

Baudas už žolės ir ražienų deginimą ir toliau galės skirti aplinkosaugos kontrolės pareigūnai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.