Ūkio ministro Kęstučio Daukšio įsitikinimu, lietuviams nebėra ko skųstis ir verkšlenti. „Gyvenimas Lietuvoje tikrai gerėja”, – pareiškė jis žurnalistams vakar per pirmąjį savo vizitą Klaipėdoje.
Paklaustas, kokias problemas perėmė iš savo pirmtako Viktoro Uspaskicho, K. Daukšys juokavo: „Ministeriją”.
Anot ministro, šalies ūkyje problemų netrūksta – nepakankamai greitai auga investicijos, trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, tačiau jos esą yra išsprendžiamos.
Vis dėlto, paklaustas, ar imsis tesėti V. Uspaskicho klaipėdiečiams duotus pažadus aktyviai bendradarbiauti tokiuose svarbiuose uostamiesčiui reikaluose kaip mažųjų laivų ir jachtų uostelio statybos piliavietėje, M. Gorkio vidurinės mokyklos renovacija ar sveikatingumo komplekso Kopgalyje kūrimas, naujasis ministras tepasakė, kad „struktūrinių fondų parama yra ir ją kažkas gaus”.
Tai buvo pirmas K. Daukšio oficialus vizitas į uostamiestį. Jį lydėjo ir neseniai Ūkio ministerijos sekretorės pareigas pradėjusi eiti buvusi Klaipėdos savivaldybės valdininkė Lina Domarkienė.
Vakar ministras dalyvavo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko statybų pabaigos iškilmėse, lankėsi piliavietėje, Laisvojoje ekonominėje zonoje, pavojingų atliekų tvarkymo įmonėje Dumpiuose.
Be to, jis susitiko su miesto ir apskrities savivaldybių merais. Nors K. Daukšys tvirtino, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja, merai jam pažėrė nemažai savų rūpesčių.
Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius apgailestavo, kad politikams delsiant priimti reikalingus sprendimus Klaipėdos uoste neauga krovos apimtys. „Diskusijos vyksta jau keleri metai, bet teigiamų pokyčių nematome”, – teigė jis.
Meras priminė, kad uosto projektinis pajėgumas yra 35 mln. tonų krovinių per metus, tačiau perkraunama viso labo apie 20 mln. tonų.
Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius skundėsi, kad Seimo nariai nepriima reikalingų įstatymų pataisų, todėl rajone stringa milžiniškų investicijų projektai – vėjo jėgainių statybos.
Neringos meras Vigantas Giedraitis taip pat turėjo priekaištų įstatymų leidėjams bei išreiškė nepasitenkinimą gamtosaugininkais.
„Įstatymai prieštarauja vieni kitiems, todėl taip ir yra”, – komentuodamas paskutiniuosius skandalus dėl statybų Neringoje aiškino V. Giedraitis.
„Neringoje verslininkai dirba du su puse mėnesio per metus. Norime pailginti sezoną, turime įvairių sumanymų, bet nuolat susiduriame su aplinkosaugininkų pasipriešinimu”, – problemas vardino kurorto galva. Anot V. Giedraičio, net rekonstruoti pastatų neringiškiai negali – norintiesiems tenka nueiti kryžiaus kelius.
K. Daukšys replikavo, kad Neringa darosi panaši ne į kurortą, o į miegamąjį rajoną.
„Mere, ar po dešimties metų bus galima atvykti į Neringą kaip į kurortą? Ar ji nebus panaši į Jūrmalą?” – klausė V. Giedraičio ministras, turėdamas omenyje, kad rekreacinės paskirties pastatai virsta butais. Meras su tokia pastaba sutikti nenorėjo.
K. Daukšys priekaištų turėjo ir dėl verslo informacijos centrų kūrimo bei veiklos. „Klaipėdos regionas šiuo atžvilgiu atsilieka”, – teigė jis.
Pareigūnas neslėpė, kad ministeriją tenkina anaiptol ne visų tokio pobūdžio centrų šalyje veikla. Anot K. Daukščio, nors šiems centrams skiriamos didžiulės lėšos, jie neatlieka savo funkcijų.
Giedrė Petkevičiūtė
„Vakarų ekspresas”