Fotografo Gintaro Zinkevičiaus personalinė paroda „Portfolio Depressanto” atidaroma rugsėjo 6 d. 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4).
Gintaras Zinkevičius 1985 m. tapo Lietuvos Fotomenininkų Sąjungos, o 1989 – Kauno menininkų grupės „Post Ars” nariu. 1989 m. lietuvių menininkai: Č. Lukenskas, R. Antinis, A. Andriuškevičius ir G. Zinkevičius, įkvėpti Fluxus judėjimo, susibūrė į grupę „Post Ars”. Ši grupė išreiškė politines, socialines provokacijas ir asmeninę patirtį per kūno kalbą.
Fotografijos istorikė Margarita Matulytė apžvelgdama fotografijos meną, teigia: „Pirmasis fotografijos parodų konceptualistas Lietuvoje yra Gintaras Zinkevičius. 1988 m. Alumnato kieme jis surengė parodą „Kareivio dienoraštis”, skirtą Artūrui Sakalauskui, kuris, nepakėlęs patyčių sovietų kariuomenėje, nušovė aštuonis „bendražygius”. Kareiviško „albumo” paroda buvo suspardyta pankų, kuriems, beje, priklausė ir pats autorius. Kita konceptuali Zinkevičiaus akcija – fotografijų paroda peizaže, vykdyta 1991-1992 m., kuri buvo ir vienas pirmųjų dokumentacijos projektų.”
Fotografas, videomenininkas, performansų ir instaliacijų autorius paskutinę personalinę parodą surengė dar 1993 m. Gintaras Zinkevičius rašo: „Gimiau 1963 metais Vilniuje. 1988 metais man gimė duktė. Tada Vilnius dar buvo gražus miestas, aš (sako) irgi nieko sau. Šią žiemą sniege radau telefoną Samsung x700 – tas pasirodė bemokąs fotografuoti. Tuo pat metu vyko trumputis ir labai nevykęs romanėlis… Esu didelis (1m 95cm) pesimistas ir dar savikritiškas iki žiaurumo. Kažkaip savaime prasidėjo „Portfolio Depressanto”. Nežinau ar tai dienoraštis ar kronika, bet kurio atveju tai – bandymas pasveikti. Išbandžiau visus vaistus ir metodus – geriausia pasirodė fotografuoti savo mintis. Aš ne „gruzinas”, tiesiog minčių prisikaupė. Ne visos linksmos. Atsiprašau.”
G. Zinkevičiaus dokumentuotas dienoraštis-kronika uostamiesčio gyventojams ir svečiams bus atviras iki rugsėjo 27 d.