Juodkrantėje mažėja apgyvendinimo vietų

Kai visoje Lietuvoje pastebima viešbučių daugėjimo tendencija, Juodkrantėje, atvirkščiai, apgyvendinimo vietų mažėja.

Daugelis vasarą vykstančių Juodkrantėje renginių trunka visą savaitę, tačiau ne tik jų dalyviams, bet ir kitiems, ilgiau pasistoti norintiems poilsiautojams neretai neturima, ką pasiūlyti. Sudėtingiausia situacija būna per vasaros sezono piką.

Buvusių poilsio namų skaičius čia pastebimai mažėja, o jų vietoje atsiranda kotedžai bei butai. Anot vietos gyventojų, kartais net neaišku, kas tampa naujaisiais jų savininkais.

Tiesa, pasak Nidos kultūros ir turizmo centro „Agila” turizmo informacijos specialistės Juodkrantėje Sonatos Vaitonienės, ir „vietos gyventojas” – neapibrėžta sąvoka. Mat kai kurie Juodkrantėje butus įsigiję žmonės čia praleidžia vos mėnesį, o likusią metų dalį jie būna tušti.

Kelintus metus iš eilės apgyvendinimo vietų sumažėja net po keliasdešimt. Pasak S. Vaitonienės, pernai užsidarė dar vieni poilsio namai, galėję pasiūlyti per 100 nakvynės vietų.

Paklausta, kiek šiuo metu Juodkrantėje yra apgyvendinimo įstaigų, specialistė negalėjo tiksliai atsakyti, motyvuodama, kad ne visos jos nori registruotis, o privatūs nuomotojai nelinkę reklamuotis, nes turi nuolatinius klientus.

Juodkrantės seniūnė Angelina Stakauskienė pritarė, kad apgyvendinimo vietų kasmet mažėja, ir miestelis tampa tarsi tarpine stotele, kurioje turistai ilgai neužsibūna.

Buvusiuose poilsio namuose po rekonstrukcijos atsiranda kotedžai ir butai, kuriuos dažniausiai įsigyja didmiesčių gyventojai. Anot seniūnės, juodkrantiškiams jų kainos būna tiesiog neįkandamos.

Kai kurie naujieji gyventojai įsigytą būstą nuomoja arba laiko tuščią. „Kai kuriuos naujuosius šeimininkus matau tik kartą metuose, kai ateina į seniūniją sutvarkyti kokių dokumentų”, – pastebi A. Stakauskienė.

Kol Juodkrantėje jaučiamas viešbučių bei poilsio namų stygius, susiklosčiusi situacija naudinga privatiems nuomotojams.

Pasak seniūnės, privačių nuomotojų netrūksta – tai patvirtina autobusų stotelėje, ant tvorų išklijuoti skelbimai. Tiesa, anot jos, prie kelio su skelbimu rankose stovinčio juodkrantiškio tikrai nepamatysite.

„Mūsų žmonės santūrus ir drovūs, tad neina prie gatvės ir taip nekovoja už būvį, kaip pakelės močiutės Palangoje”, – tikino seniūnė.

Anot A. Stakauskienės, pastaruoju metu neteko sulaukti poilsiautojų nusiskundimų, kad buvo apgyvendinti netinkamomis sąlygomis. Anksčiau tai pasitaikydavo ne taip ir retai, ypač apsistojant senesniuose namuose.

Išsinuomoti dviejų trijų vietų kambarį bute su šeimininkais dabar kainuoja nuo 50 iki 70 litų, o atskirą butą – apie 150 litų. Kai būna geras oras, apgyvendinimo kainos privačiame sektoriuje pakyla maždaug 50 litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.