Tarptautinis vandensvydžio turnyras Klaipėdos „Jūrų liūtai” šiemet tradiciškai surengtas Šernuose. Į draugiškas tarpvalstybines rungtynes, organizuojamas jau trečius metus, suvažiavo ne tik Klaipėdos ir Kauno vandensvydininkai, bet ir svečiai iš Baltarusijos ir Estijos.
Klaipėdos vandensvydininkų klubas „Jūrų liūtai” jau ketverius metus organizuoja tokius draugiškus tarptautinius turnyrus, į kuriuos sukviečia ir komandas iš kitų šalių. Šįkart sulaukta Minsko ir Talino vandensvydininkų komandų. Ateityje planuojama kviesti ir suomių bei švedų vandensvydininkus.
Penktadienį prasidėjusios vandensvydžio rungtynės Gerulaičio kaimo turizmo sodyboje pasibaigė šeštadienį. Per dvi dienas buvo sužaistos 6-erios rungtynės tarp Klaipėdos, Kauno, Minsko ir Talino komandų.
Klaipėdos komanda pirmose rungtynėse pralaimėjo Baltarusijos komandai rezultatu 4:5 ir Kauno vandensvydininkams 7:10, tačiau nenusileido Talino komandai ir išplėšė pergalę vieno taško skirtumu (7:6). Kauniečiai sužaidė lygiosiomis su Talino komanda (7:7), bet pralaimėjo baltarusiams (4:9). Geriausiai iš svečių rungtynes sužaidė Baltarusijos sportininkai, rezultatu 11:8 įveikę Talino komandą.
Šeštadienį po pietų paaiškėjo ir nugalėtojai. Susumavus rezultatus pirmosios vietos laurai atiteko Baltarusijos komandai. Antrąją vietą iškovojo Kauno vandensvydininkai, o trečioji ir ketvirtoji vietos atitinkamai teko Klaipėdos ir Talino komandoms.
Populiaru, bet ne Lietuvoje
Anot Arūno Radzevičiaus, vandensvydis yra gana populiari sporto šaka visame pasaulyje, tačiau Lietuvoje vis dar trūksta ja besidominčių. Kaip teigė žaidėjai, tai labai sunkus sportas ir norint tikrai gerai žaisti reikia treniruotis nuo mažens. „Tai pati energingiausia sporto šaka: kai žaidi sausumoje, viskas būna daug paprasčiau, o vandenyje krūvis padidėja net 4 kartus,”- pasakojo Minsko komandos žaidėjas Genadij Labanovskij.
Galbūt tai viena iš priežasčių, kodėl Lietuvoje vandensvydis gana nepopuliarus ir neturi normalių sąlygų vystytis. Paklaustas apie jaunosios kartos treniravimą ir susidomėjimą vandensvydžiu, Klaipėdos komandos žaidėjas Kęstas Petrutis teigė, jog niekam ši sporto šaka nerūpi, niekas nefinansuoja net tarptautinių rungtynių, tad sunku ir kalbėti apie vandensvydžio propagavimą tarp jaunimo.
„Juk nėra net kur treniruoti jaunimo, niekam nerūpi, viską daro saujelė entuziastų savo lėšomis,”- pasakojo 48 metų K. Petrutis, vandensvydžiu susidomėjęs nuo 13 metų. Jauniausias vandensvydžio žaidėjas Klaipėdoje – 35 metų.
Klaipėdos vandensvydžio klubo „Jūrų liūtai”, įsikūrusio 2001 metais, nariai taip pat propaguoja šį sportą tik savo lėšomis. Šaltuoju metų laiku jie treniruojasi „Dinamo” baseine kartą per savaitę po dvi valandas, tačiau, kaip teigė K. Petrutis, norint gerai žaisti vandensvydį svarbiausia gerai mokėti plaukti ir treniruotis bent 2- 3 kartus per savaitę.
Kai „Dinamo” baseinas uždaromas, reikia surasti tinkamą vandens telkinį šiam sportui, tad vasarą klaipėdiečiai treniruojasi Šernuose. Sodybos tvenkinys, anot A. Radzevičiaus, yra labai tinkamas vandensvydžiui. „Šis tvenkinys lyg pritaikytas, nes norint žaisti vandensvydį reikia, kad dugnas būtų lygus, o net kai kurie baseinai tokie nebūna – viena vieta seklesnė, kita gilesnė,”- pasakojo A. Radzevičius.
Vieni apie kitus
Penktadienį sužaidę pirmąsias rungtynes ir lyderiams pralaimėję klaipėdiečiai labai nenusivylė. „Geriau ir negalėjom pasirodyti, baltarusiai atsivežė daug jaunų ir pajėgių žaidėjų, vienas 21 metų net Jugoslavijos lygoje žaidžia, tad jie, galima sakyti, buvo pajėgesni. Bet skirtumas tik 1 taškas, trūko kelių sekundžių ir būtumėm išlyginę rezultatą, tad manau tikrai gerai pasirodėme,”- įspūdžiais dalijosi Klaipėdos komandos žaidėjas K. Petrutis.
Rungtynėse nebuvo skirstymo pagal amžiaus grupes, nes tai buvo draugiškos tarptautinės rungtynės. Genadij Labanovskij taip pat gyrė klaipėdiečius už puikų žaidimą ir džiaugėsi, kad yra kviečiami į lietuvių organizuojamus turnyrus. Ne vienerius metus dalyvaujantis įvairiuose vandensvydžio turnyruose, organizuojamose Lietuvoje, G. Labanovskij pasakoja, jog su klaipėdiečiais žaidžia vandensvydį nuo jaunystės ir dalyvauja vieni kitų organizuojamose varžybose. Žaidėjui iš Baltarusijos ypač gerą įspūdį paliko vieta, nes, kaip jis pats teigė, tokių atvirų vandens telkinių, kur galima būtų žaisti, Baltarusijoje sunkiai galima rasti.
Jūratė Klusaitė
„Vakarų ekspresas”