Bernhardo Wickio fotografijų paroda bei filmai Kaune

Vilniaus Goethe’s institutas bendradarbiaudamas su Nacionaline M. Žilinsko
dailės galerija pristato aktoriaus ir režisieriaus Bernhardo Wickio fotografijų parodą bei filmus Kaune.

2007 m. gegužės 30 d. – birželio 17 d. Nacionalinėje M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) pristatome parodą „Bernhard Wicki. Fotografijos”. Jos metu M. Žilinsko dailės galerijoje kviečiame žiūrėti Helmuto Käutnerio filmus, kuriuose vaidino Bernhardas Wicki:
gegužės 31 d. 16.00 val. „Paskutinis tiltas” („Die letzte Brücke”)
birželio 1 d. 16.00 val. „Sužadėtuvės Ciūriche” („Die Zürcher Verlobung”).
Filmai bus rodomi vokiečių kalba su lietuviškais titrais.

Bernhardas Wicki (1919-2000) buvo žymus austrų aktorius ir režisierius, kuris

po Antrojo pasaulinio karo vaidino daugelyje filmų, kaip kad „Paskutinis tiltas” („Die letzte Brücke”) (1954) ir „Tai nutiko liepos 20” („Es geschah am 20. Juli”) (1955). Po trijų metų jis nufilmavo pirmąjį savo dokumentinį filmą – „Kodėl jie prieš mus?” („Warum sind sie gegen uns”) (1958), o 1959 m. sukūręs antikarinį filmą „Tiltas” („Die Brücke”) tapo žinomas tarptautiniu mastu. Šis filmas buvo nominuotas Oskaro apdovanojimui. 1996 m. jis gavo Helmuto-Käutnerio apdovanojimą. B. Wicki darbai pasižymi įvairiapusiškumu, o tai siejama su jo kilme ir gyvenimo patirtimi. Režisieriaus mama buvo vengrų kilmės austrė. Tikriausiai taip galima paaiškinti B. Wicki palankumą ir jautrumą rašytojo Josepho Rotho kūrybai, kuri buvo adaptuota filmuose „Neteisingas svoris” („Das falsche Gewicht”) ir „Voratinklis” („Sprinnennetz”). Bernhardo Wicki darbas filmų kūrimo srityje siejamas su žymiais asmenimis. Jam teko dirbti kaip aktoriui ar režisieriui su Werner Krauß ir G.W. Pabst, Helmut Käutner ir Wolfgang Staudte, Leopold Lindtberg ir Andrzej Wajda, Bertrand Tavernier, Romy Schneider, Harvey Keitel, Michel Piccoli, Marcello Mastroianni.

Bernhardas Wicki buvo ne tik žymus režisierius bei aktorius, bet ir šeštajame dešimtmetyje pasižymėjo fotografijos darbais. Jiems didelę įtaką turėjo jo kaip režisieriaus darbas. Tačiau nuotraukose buvo atpažįstamas savitas B. Wicki meninis braižas. Aktorius fotografavo keliaudamas po Vokietiją, Prancūziją, Italiją, Bosniją, Maroką, Tunisą, Afriką, Rusiją, Austriją, Šiaurės Ameriką, o taip pat daug nuotraukų yra iš Miuncheno, kuriame jis gyveno.
Režisierius visų pirma didžiausią dėmesį skyrė žmonėms ir jų kasdieniams veiksmams bei parodė įtikinamą vaizdą iš vietovių, kurios buvo paliestos Antrojo pasaulinio karo. Labai asmeniškose nuotraukose jis įamžino savo kolegas menininkus. Rašytojus kaip Friedrichą Dürrenmattą ir aktores bei aktorius Hildegardą Knefą, Agnes Fink ir Horstą Buchholzą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.