Trumpalaikių vizitų atvykę mokslininkai svarsto galimybę tęsti karjerą Lietuvoje

Kovo mėnesį prasidėjus trumpalaikiams užsienyje dirbančių lietuvių mokslininkų vizitams į Lietuvos mokslo ir studijų institucijas, atvykę mokslininkai teigia svarstantys galimybes tęsti mokslinį darbą Lietuvoje.

Pasak projekto „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas” vadovo dr. Tomo Žalandausko, sėkmingas projekto įgyvendinimas leidžia tikėtis didėjančio išvykusių bei Lietuvoje dirbančių mokslininkų bendradarbiavimo, o pažangiausių šalių patirties perėmimas sudaro prielaidas tobulėti Lietuvos mokslo ir studijų sistemai.

Pozityviai projekto idėją bei teikiamas galimybes vertina ir trumpalaikių vizitų atvykę mokslininkai, jų teigimu, svarbu, kad tokios iniciatyvos būtų tęsiamos ir susilauktų daugiau Lietuvos mokslo ir tyrimų institucijų, o ypatingai technologinių imonių bei atsakingų šalies institucijų dėmesio. Patys mokslininkai teigia paskatinsiantys svetur tiriamąjį darbą dirbančius kolegas lietuvių mokslininkus ir doktorantus ne tik dalyvauti šiame projekte ir pasidalinti įgyta patirtimi su Lietuvos mokslininkais, bet ir inicijuoti panašių projektų įgyvendinimo galimybes.

„Per ilgai Lietuvoje buvo delsiama, kad susidarytu „balsavimo kojomis” situacija. Suprantama, jog visų problemų šis projektas neišspręs, tačiau nuo kažko juk reikia pradėti, o tokių iniciatyvų ir programų įgyvendinimas gali tapti rimta paskata svetur dirbantiems tyrėjams ne tik trumpalaikiams vizitams sugrįžti į Lietuvą”, – mintimis dalijasi dr. Justas Barauskas, trumpalaikio mokslinio vizito metu patirtimi dalijęsis Biochemijos institute.

Anot šešerius metus Lundo universitete dirbančio biochemiko, atsiradusi galimybė is arčiau susipažinti su mokslo situacija Lietuvoje buvo savalaikė, o matydamas šiokius tokius teigiamus poslinkius, mokslininkas apsisprendė pabandyti karjerą tęsti Lietuvoje.

„Susidomėjimą projektu ir mokslinį vizitą lėmė kelios priežastys. Pirmiausia, kontaktai su gimtuoju tyrimų centru, Biochemijos institutu, nebuvo nutrūkę, be to – turėjau kelias mokslines idėjas, kurias norėjosi įgyvendinti, sukurti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius, taip pat – pristatyti savo darbus. Kita vertus, aš jau buvau apsisprendimų kryžkelėje, akys krypo į darbo aplinkos pakeitimą, o iš Lietuvos išvykti visam laikui – niekda nebuvau apsisprendęs”, – pasakoja Justas Barauskas.

Tęsdamas trumpalaikių mokslininkų vizitų finansavimo konkursą, Užsienio lietuvių rėmimo centras primena, kad paraiškas dalyvauti konkurse tyrėjai ir priimančios institucijos kviečiami teikti elektronine forma, naudojant Elektroninę paraiškų pateikimo sistemą (EPPAS) vizitai.eppas.lt. Paraiškos dokumentus bei daugiau informacijos apie mokslininkų vizitų finansavimą ir įgyvendinamą projektą, pareiškėjai ir visi besidomintys gali rasti interneto svetainėje www.ulrc.lt/mokslininkams arba interneto portale, kuris skirtas užsienyje esantiems tyrėjams www.sugrizimai.lt.

Mokslininkų vizitų finansavimo konkursas rengiamas įgyvendinant projektą „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas”, kuriuo siekiama sukurti užsienio mokslo centruose studijuojančių ir dirbančių Lietuvos piliečių skatinimo grįžti į Lietuvą programą.

Projektas „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas” finansuojamas pagal Lietuvos 2004–2006 metų bendrojo programavimo dokumento 2 prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra” 2.5 priemonę „Žmogiškųjų išteklių kokybės gerinimas mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Mokslas su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.