Važinėjimo dviračiais sezonas uostamiestyje įsibėgėjo.
Savaitgalį į pajūrį traukę dviratininkai grūdosi spūstyse. Miesto valdžiai pasirūpinus sutvarkyti specialiuosius takus, dviratė transporto priemonė tapo ypač populiari.
Dviračio klaipėdiečiai dairosi visai šeimai.
Pardavėjai pataria nepagailėti pinigų geram dviračiui, nes, kaip žinia, šykštuolis moka dukart.
„Paprastai dviračių pirkimo sezonas prasideda atšilus orams. Šiemet jis prasidėjo jau kovą.
Pirkėjai ateina šeimomis, renkasi ir sau, ir vaikams. Pastebėjome, kad dviračių paklausa kasmet didėja”, – sakė bendrovės „Maxima LT” atstovė ryšiams su visuomene Viktorija Jakubauskaitė.
Pašnekovė spėjo, kad žmonės pratinasi labiau judėti, todėl renkasi „sveikesnę” transporto priemonę. Dviratininkų gatvėse daugėja ir dėl įrengtų patogių takų.
Pardavėjai pirkėjus vilioja dviračius išrikiuodami lauke, prie paradinių durų.
Specializuotos dviračių parduotuvės „G.M.Umarai” vadybininkas Linas Gutautas patarė rinktis brangesnį dviratį. Jis tarnaus ilgiau.
„Žmonės juk negaili pinigų brangiam automobiliui. Negaliu nurodyti, kam ir ką pirkti, bet patariu atkreipti dėmesį į detales, jų gamintoją. Brangesnės detalės labiau funkcionalios ir patvaresnės”, – aiškino L.Gutautas.
Olandų ir amerikiečių gamybos dviratis kainuoja nuo 600 iki 5 tūkst. litų.
„Maxima” prekybos tinklo parduotuvėse galima įsigyti Lietuvoje pagamintų arba iš Bulgarijos atvežtų dviračių.
Populiariausi, anot V.Jakubauskaitės, dviračiai nuo 200 iki 400 litų.
Atidžiau pasidairius galima rasti ir neprastą dviratį už 200 litų. Juos iš užsienio parveža, suremontuoja ir parduoda smulkieji verslininkai.
Dviračius parduoda ir turgaus prekeiviai. Tačiau klaipėdiečiai kuždasi, kad jų kokybė niekaip neatitinka kainos.
Bendrovės „Maxima LT” atstovė ragino nepamiršti kartu su dviračiu įsigyti ir aksesuarų: gertuvių, dviračio kėdučių vaikams, sėdynių, atsarginių detalių, šalmų, atšvaitų.