Dualistinė A. Griškevičiaus tapyba

Algis Griškevičius gimė 1954 m. Vilniuje. 1980 – 1985 m. studijavo Vilniaus dailės institute. Nuo 1988 m. – Lietuvos menininkų sąjungos narys. Surengė daugiau kaip 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Dailininkas yra nuolatinis Baroti galerijos autorius. Uostamiesčio meno mėgėjai jau anksčiau turėjo progos susipažinti su A. Griškevičiaus tapyba, iš vytelių pintomis konstrukcijomis, skulptūra, fotografijomis.

Beje, viena A. Griškevičiaus fotografija šį mėnesį pateko į geriausių pasaulio meno kūrinių parodą „Art for aid” Amsterdame, kuriai darbus atrinko Londono „Tate Modern” muziejaus, „Sotheby’s” aukciono ir Milano trienalės ekspertai. Ekspozicijoje savo kūrybą pristatė tik 36 menininkai iš JAV, Suomijos, Italijos, Izraelio, Graikijos ir kitų Šiaurės bei vidurio Europos valstybių. Lietuvai parodoje „Art for aid”, be A. Griškevičiaus, taip pat atstovavo fotografė Monika Bielskytė ir dailininkė Violeta Juškutė su šiuolaikinio meno objektu.

Į Baroti galeriją dailininkas A. Griškevičius atveža naujausius tapybos kūrinius. Griškevičiaus paveikslai, sukurti laikantis klasikinių tapybos kanonų, reikalauja įdėmaus tiriamojo žvilgsnio. Žiūrovo dėmesį patraukia tiek puikiai sutvarkyta profesionali A. Griškevičiaus paveikslų kompozicija, piešinys, spalvų paletė ir potėpiai, tiek tema.

Pasak menotyrininkės Danutės Zovienės, šio menininko kūryboje yra du svarbūs komponentai: originali vizualinė išraiška ir netikėta, paradoksali ir švelniai ironiška visumos sąvoka.

„Kai kurie šios visumos elementai susieti įdomiais ryšiais, iš jų neabejotinai svarbiausias – žmogus. A. Griškevičius tapo vaikus, draugus, vaizduoja juos artimus gamtai, rodydamas anatomiškai precizišką nuogą kūną, veido išraiškas.

Kitas jo paveikslų motyvas – miesto pastatų vaizdai, įkalinti pastoliuose, pastatai – vaiduokliai ir kiemai.

Šie motyvai, taip pat kaip ir dažnai jo paveiksluose randama gamtos idilė, yra nutapyti skrupulingai, preciziškai tiksliai, su gausiomis detalėmis.

A. Griškevičiaus peizažai iš pirmo žvilgsnio beveik romantiški, o natiurmortai – jaukūs, tačiau juose yra kažkas netikro ir šiek tiek gąsdinančio. Fantazija ir tikrovė, sapnas ir kasdieninis gyvenimas, tobulybė ir destrukcija kūrėjo valia harmoningai koegzistuoja vienoje erdvėje. Šio menininko kūryba, pažymėta dualizmo, kalba apie sudėtingą asmenybę, gyvenančią ir dirbančią amžių sandūroje”, – rašo menotyrininkė.

Paroda Baroti galerijoje veiks iki gegužės 10 d.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.